Geo-System Sp. z o.o.
Nasze serwisy
 Geo-System iGeoMap iGeoTrans Modele 3D Dokumentacja
GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
tel./fax 22 847-35-80...
ul. Kubickiego 9 lok. 5
02-954 Warszawa

Nasza pozycja:
N52°10'15.8''E21°04'25.5''

Inne nasze serwisy:
www.epodgik.pl
Serwis Metadanych dla powiatów
Serwis egminy
Punkty adresowe
eMIENIE
platnosci
podgik.pl
kw.info.pl
Polecane:
Mapa Polski
Aktualności  Subskrybuj aktualności na email
2016-12-05 - Kolejne wdrożenie elektronicznego ZUD w technologii iGeoMap/ePODGiK
W dniu 23.11.2016r. w Starostwie Powiatowym w Piasecznie uruchomiono moduł technologii iGeoMap/ePODGiK służący do elektronicznej obsługi procesu koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu (tzw. ZUD), a w dniu dzisiejszym zakończono pierwszą naradę koordynacyjną prowadzoną z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Pierwszym starostwem korzystającym z tej technologii jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowiecki, gdzie od momentu uruchomienia przeprowadzono już 23 narady koordynacyjne w formie elektronicznej - co stanowi połowę wszystkich przeprowadzonych narad w tym czasie.

 Podstawowe funkcjonalności modułu to:
 • możliwość przesłania wniosku wraz z materiałami drogą elektroniczną,
 • możliwość dokonania opłaty z wykorzystaniem płatności internetowych,
 • automatyczne generowanie protokołu z narady koordynacyjnej,
 • realizacja całego procesu koordynacji z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
 

2016-10-21 - Nowy moduł w technologii iGeoMap/ePODGiK
W dniu 17.10.2016r. uruchomiono nowy moduł technologii iGeoMap/ePODGiK służący do elektronicznej obsługi procesu koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu (tzw. ZUD). Pierwszym starostwem korzystającym z tej technologii jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowiecki, gdzie w dniach od 19-21 października 2016r. przeprowadzono pierwszą zautomatyzowana naradę koordynacyjną.

 Podstawowe funkcjonalności modułu to:
 • możliwość przesłania wniosku wraz z materiałami drogą elektroniczną,
 • możliwość dokonania opłaty z wykorzystaniem płatności internetowych,
 • realizacja całego procesu koordynacji z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej,
 • automatyczne generowanie protokołu z narady koordynacyjnej.
 
2016-10-17 - Pobieranie dokumentów dla prac geodezyjnych
W dniu 14 października 2016 r. udostępniliśmy Państwu możliwość pobierania dokumentów dla prac geodezyjnych (zgłoszeń, dokumentów obliczenia opłaty i licencji) w zadanym okresie czasu. Dostępna jest ona po zalogowaniu w menu głównym w pozycji “Raporty”. Oprócz tego istnieje możliwość pobrania zestawienia transakcji w formie plików PDF i CSV. Dotyczy to zarówno zgłoszeń pierwotnych jak i uzupełniających. 

2016-10-12 - Seminarium dla użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK za nami
W dniu dzisiejszym odbyło się seminarium organizowane przez firmę Geo-System Sp. z o.o. skierowane do użytkowników technologii GEO-MAP i iGeoMap/ePODGiK. W spotkaniu uczestniczyło niemal 90 osób, głównie wykonawców geodezyjnych. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele powiatów wykorzystujących technologię iGeoMap/ePODGiK.


Prezes Zarządu Waldemar Izdebski przedstawił aktualne uwarunkowania prawne oraz nowości w technologii Geo-System, w tym pierwszy raz prezentowany moduł do automatyzacji i obsługi uzgadniania dokumentacji projektowej, który został wdrożony w powiecie mińskim.

Zapraszamy do przeczytania obszernej relacji udostępnionej przez portal Geoforum.
Więcej zdjęć udostępniono w galerii.
 

2016-10-03 - Serdecznie zapraszamy na seminarium dla użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK
W dniu 12 października 2016r. w Hotelu Gromada Airport (ul. 17 stycznia 32) w Warszawie organizowane jest seminarium dla wykonawców geodezyjnych korzystających z oprogramowania GEO-MAP oraz technologii obsługi prac geodezyjnych iGeoMap/ePODGiK. Udział w seminarium jest bezpłatny, a formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program znajduje się na stronie: REJESTRACJA Dodatkowe informacje dostępne są również pod naszym nr telefonu 22 847-35-80.
Serdecznie zapraszamy,
Geo-System Sp. z o.o.
[Aktualizacja 2016-10-10]
Informujemy, że zostały ostatnie miejsca na seminarium użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK, w związku z tym zachęcamy do uczestnictwa. Obecnie zarejestrowanych jest już 88 użytkowników. 

2016-09-28 - Elektroniczny operat w Wejherowie
W dniu 28 września 2016r. w Starostwie Powiatowym w Wejherowie wykorzystującym technologię iGeoMap/ePODGiK uruchomiono możliwość przekazywania operatów w postaci elektronicznej. Kompletny operat może być przekazywany w postaci pliku PDF, który w trakcie przesyłania do ośrodka dokumentacji jest podpisywany elektronicznie, a następnie podlega weryfikacji w ośrodku. Negatywny wynik weryfikacji skutkuje zwrotem operatu do wykonawcy, a pozytywny nadaniem stosownego identyfikatora, przyjęciem do zasobu.
Jest to kolejne po powiatach mińskim, piaseczyńskim i kościerskim wdrożenie operatu elektronicznego w technologii iGeoMap/ePODGiK. Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wejherowie zajął II miejsce w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na "Najlepszy PODGiK"

2016-09-21 - Wyłączenie obsługi prac przez ePODGiK oraz zakupu mapy zasadniczej w powiecie warszawskim zachodnim
Powołując się na informację zamieszczoną na stronie PODGiK w Ożarowie Mazowieckim informujemy, że w dniu 21 września br. o godzinie 16.00 wyłączono zgłaszanie prac geodezyjnych z wykorzystaniem systemu ePODGiK. Wyłączono również w portalu mapowym funkcję zakupu mapy zasadniczej przez internet. 

2016-09-20 - Zamawianie wydruku mapy według stanu archiwalnego w Wejherowie
20 września br. w serwisie wejherowski.e-mapa.net została uruchomiona nowa usługa, umożliwiająca obywatelom zamawianie przez internet wydruków map zasadniczych wg stanu archiwalnego. Mapy uzyskuje się w postaci plików PDF, o parametrach (format papieru, kolorystyka) zadeklarowanych przez zamawiających. Link do pliku z przygotowaną mapą przesyłany jest użytkownikowi e-mailem po dokonaniu stosownej opłaty, co realizuje się z wykorzystaniem mechanizmów płatności internetowych.Usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a czas oczekiwania na mapę wynosi na ogół kilkanaście minut. Opłaty wynikają z rozporządzenia Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. 

2016-09-16 - III edycja Konferencji Technicznej w Jachrance za nami
Dziś zakończyła się III Konferencja Techniczna pt. "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK", podczas której uczestnicy dyskutowali o problemach powstałych po zmianach w prawie oraz o sposobach ich rozwiązania. Na konferencję przybyli również zaproszeniu goście: Minister Cyfryzacji Pani Anna Streżyńska, Wiceminister Budownictwa i Infrastruktury Tomasz Żuchowski, Poseł na Sejm Anna Paluch, p.o. Głównego Geodety Kraju Aleksandra Jabłonowska oraz wielu starostów.


Tegoroczna konferencja obfitowała w szereg niespodzianek oraz nowych elementów, jak chociażby warsztaty w zakresie funkcjonowania technologii mapowych, usług sieciowych, zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK czy płatności elektronicznych.


 więcej

2016-09-13 - Zakończyło się głosowanie użytkowników iGeoMap/ePODGiK w plebiscycie na najlepszy PODGiK
W dniu wczorajszym o godz. 24:00 zakończyło się głosowane wykonawców w plebiscycie na "Najlepszy PODGiK funkcjonujący w technologii iGeoMap/ePODiK". Oficjalne wyniki podamy na konferencji w Jachrance w czwartek 15.09.2016r., a dzisiaj możemy jedynie powiedzieć, że nagrodzonych ośrodków będzie aż 5,
ponieważ kandydaci do 3 miejsca uzyskali tak podobne wyniki, że krzywdzące byłoby wyróżnienie tylko jednego z nich.
Zapewniamy, że mimo dość niespodziewanego obrotu spraw dodatkowe statuetki dla III miejsca będą gotowe na czas. 

2016-09-02 - Powiatowy portal mapowy w powiecie węgrowskim
W dniu 26 sierpnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Węgrowie uruchomiono powiatowy portal mapowy wraz z publikacją danych ewidencyjnych w ramach tzw. powiatowego węzła katastralnego (www.wegrowski.e-mapa.net). W portalu można zobaczyć obecnie standardowy dla powiatów zestaw danych przestrzennych. Pozostałe funkcjonalności, w tym zgłaszanie internetowe prac oraz zamawianie wydruku mapy według stanu archiwalnego będą uruchomione w momencie wdrożenia przez Starostwo Powiatowe płatności internetowych. 

2016-08-17 - Plebiscyt na "Najlepszy PODGiK pracujący w technologii iGeoMap/ePODGiK"
W dniu 16 sierpnia 2016r. ogłoszono plebiscyt na „Najlepszy PODGiK pracujący w technologii iGeoMap/ePODGiK”. Do 12 września 2016r. każdy użytkownik technologii iGeoMap/ePODGiK może przyznać punkty w skali od 0 do 10 ośrodkom, w których zgłaszał elektronicznie prace geodezyjne w roku 2016. Wyniki głosowania podane zostaną do wiadomości w drugim dniu konferencji w Jachrance czyli 15 września 2016r. Wtedy też zostaną wręczone okolicznościowe statuetki dla 3 ośrodków, które uzyskają największa liczbę punktów.
Tegoroczna edycja konferencji "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK" cieszy się dużym powodzeniem. Dotychczas udział w konferencji potwierdziło już ponad 120 osób, a w związku z kolejnymi zapytaniami podjęto działania zmierzające do zwiększenia liczby dostępnych miejsc. Informujemy także, że podobnie jak w roku poprzednim dla osób przyjeżdżających pociągiem zapewniony będzie bezpłatny transport z Dworca Centralnego do Jachranki i potem z Jachranki do Dworca Centralnego. 

2016-08-02 - Elektroniczny operat w Kościerzynie
W dniu 2 sierpnia 2016r. w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie wykorzystującym technologie iGeoMap/ePODGiK uruchomiono możliwość przekazywania operatów w postaci elektronicznej. Kompletny operat może być przekazywany w postaci pliku PDF, który w trakcie przesyłania do ośrodka dokumentacji jest podpisywany elektronicznie, a następnie podlega weryfikacji przez inspektorów. Negatywny wynik weryfikacji skutkuje zwrotem operatu do wykonawcy, a pozytywny nadaniem stosownego identyfikatora, przyjęciem do zasobu i automatycznym opublikowaniem w Internecie. Taka procedura skutkuje tym, że operat jest natychmiast dostępny do wykorzystania w innych pracach geodezyjnych.
Jest to trzecie wdrożenie operatu elektronicznego w technologii iGeoMap/ePODGiK. Pierwsze zrealizowano w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Mińsku Mazowieckim (kwiecień 2015 roku), a drugie w Wydziale Geodezji i Katastru w Piasecznie (styczeń 2016 roku). 

2016-07-08 - Dodatkowy sposób zgłaszanie prac geodezyjnych w technologii iGeoMap/ePODGiK
Od dnia 7.07.2016 r. we wszystkich powiatach korzystających z technologii iGeoMap/ePODGiK (z wyjątkiem powiatu warszawskiego zachodniego) uruchomiono zgłaszanie prac geodezyjnych i dostęp do danych powiatowego zasobu geodezyjnego w powiatowych portalach mapowych (np. minski.e-mapa.net, pruszkowski.e-mapa.net, wejherowski.e-mapa.net, itd.)
Korzystanie z tej technologii nie wymaga już Javy, co eliminuje konieczność instalacji dodatkowych elementów oprogramowania. Dodatkowo w portalu powiatowym mogą być zgłaszane prace ze wszystkich gmin powiatu. Inną nowością w technologii jest możliwość zamawiania zeskanowanych lub elektronicznych operatów już w momencie zgłoszenia pracy geodezyjnej, co w przypadku małych prac pozwala wykorzystać dopełnienie do minimalnej kwoty 30 zł zamówionymi operatami. Oczywiście temat operatów dotyczy lokalizacji, które operaty udostępniają. Krótki opis nowego zgłaszania prac znajdą Państwo w niniejszym dokumencie

2016-06-30 - Zamawianie wydruku mapy według stanu archiwalnego również w Garwolinie
30 czerwca br. w serwisie garwolinski.e-mapa.net została uruchomiona nowa usługa, umożliwiająca obywatelom zamawianie przez internet wydruków map zasadniczych wg stanu archiwalnego. Mapy uzyskuje się w postaci plików PDF, o parametrach zadeklarowanych przez zamawiających. Link do pliku z przygotowaną mapą przesyłany jest użytkownikowi e-mailem po dokonaniu stosownej opłaty, co realizuje się z wykorzystaniem mechanizmów płatności internetowych. Usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a czas oczekiwania na mapę wynosi na ogół kilkanaście minut. Opłaty wynikają z rozporządzenia Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.
 

2016-06-27 - Dane w formacie DXF i EDZ dostępne dla wykonawców w Grójcu, Garwolinie i Otwocku
Informujemy, że od dnia 27.06.2016r. w ośrodkach w Grójcu, Garwolinie i Otwocku uruchomiono dwie nowe funkcjonalności związane z systemem EWMAPA:
 1. Udostępniania w pakiecie danych do zgłoszenia pliku formacie DXF generowanego bezpośrednio z EWMAPY.
 2. Wydawania działek w formacie EDZ mających jakąkolwiek część wspólną z obszarem zgłoszenia.
W przypadku, gdy geodeta chce uzyskać ww. materiały do prac już zgłoszonych należy skorzystać z opcji generowania ponownego danych. 

2016-06-27 - Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa w sprawie dalszych losów geodezji
W dniu 24.06.2016r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyło się spotkanie zorganizowane przez Podsekretarza Staniu Tomasza Żuchowskiego, na które zaproszono ok. 40 osób reprezentujących różne organizacje i instytucje. Firmę Geo-system Sp. z o.o. reprezentowana była przez Prezesa Zarządu Waldemara Izdebskiego oraz Wiceprezesa ds. Handlowych Zbigniewa Malinowskiego.

Na spotkaniu Prezes Waldemar Izdebski przedłożył na ręce Pana Tomasza Żuchowskiego i uczestników dokument proponujący 10 niezbędnych zmian w geodezji, które powinny uzdrowić zaistniałą sytuację. Jednocześnie w tym samym dokumencie przedstawiona została diagnoza, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Treść dokumentu do pobrania - pobierz plik.
 

2016-06-21 - Problemy z opłaceniem prac z Alior Bank
Szanowni Państwo, w związku ze zgłoszeniami użytkowników informujemy, że do odwołania mogą wystąpić problemy z pracami opłaconymi przez Alior Bank w systemie PaybyNet wynikające z awarii systemu transakcyjnego. 

2016-06-07 - Ponad 80% prac jest obsługiwanych przez ePODGiK
W związku z ciągłym wzrostem wykorzystania technologii ePODGiK w automatyzacji obsługi prac geodezyjnych w powiatach informujemy, że na chwile obecną średnio w powiecie drogą elektroniczną obsługiwanych jest 80% prac geodezyjnych.
Pierwsze miejsce w wykorzystaniu systemu od dłuższego czas zajmuje powiat miński, gdzie 97% prac jest obsługiwanych przez ePODGiK. Na drugim miejscu jest powiat warszawski zachodni z udziałem 95%, a na trzecim powiat pruszkowski z udziałem 93%.
Cieszy również aktywne wykorzystanie technologii w uruchomionym kilka dni temu ośrodku w Grójcu, gdzie przetworzono z udziałem systemu ePODGiK już niemal 200 prac co stanowi 8% wszystkich prac od początku roku! 

2016-06-03 - Możliwość opłaty wielu prac jednym przelewem
Informujemy, że w serwisie ePODGiK uruchomiono w dniu 03.06.2016r. możliwość opłaty wielu prac geodezyjnych jednym przelewem (płatnością), co powoduje oszczędność czasu i eliminuje zbędne prowizje bankowe.

 

2016-05-18 - iGeoMap/ePODGiK w powiecie grójeckim
W dniu 17 maja 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Grójcu uruchomiono obsługę prac geodezyjnych przez Internet w technologii iGeoMap/ePODGiK wraz z uruchomieniem publikacji danych ewidencyjnych w ramach tzw. powiatowego węzła katastralnego (www.grojecki.e-mapa.net).
Powiat grójecki jest już ósmym powiatem województwa mazowieckiego, w którym uruchomiono technologię iGeoMap/ePODGiK. Poniżej przedstawiono wykres obrazujący liczbę prac zgłoszonych przez Internet (kolor niebieski) na tle wszystkich prac w powiatach korzystających dotychczas z technologii iGeoMap/ePODGiK. Średni procentowy udział prac elektronicznych w wymienionych powiatach wynosi już ponad 80%, a z serwisu korzysta już 2067 firm geodezyjnych i 2138 geodetów uprawnionych.
Po zgłoszeniu pracy w portalu www.grojecki.e-mapa.net, materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w ośrodkach dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.
Powiat grójecki jest pierwszym powiatem, w którym technologia iGeoMap/ePODGiK nie wymaga korzystania z apletu Javy, gdyż wszystkie funkcjonalności związane ze zgłaszaniem prac oraz zakupem map zostały przeniesione do powiatowego portalu mapowego dostępnego pod adresem http://grojecki.e-mapa.net.
Powiatowy portal mapowy http://grojecki.e-mapa.net udostępniony jest jednocześnie dla mieszkańców powiatu i integruje dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej oraz innych zasobów. Istnienie kompletnej i aktualnej numeracji adresowej usprawnia korzystanie z portalu oraz jest podstawą do automatyzacji wielu innych rejestrów związanych z informacją przestrzenną. 

2016-05-10 - 400 000 prac geodezyjnych w ePODGiK
W dniu 10.05.2016r. została przekroczona liczba 400.000 prac geodezyjnych, które zgłoszono internetowo i dla których w sposób automatyczny zostały przygotowane materiały z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp. z o.o.
Technologia iGeoMap/ePODGiK powstała 8 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGiK i obecnie usprawnia obecnie pracę 14 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac w sposób automatyczny generuje materiały niezbędne do jej realizacji. Geodeci otrzymują materiały już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia i opłacenia pracy. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
W chwili obecnej we wszystkich ośrodkach średni udział procentowy prac elektronicznych przekroczył już 80%, a w ośrodkach w Mińsku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim i Pruszkowie przekracza 94%. Rozkład miesięczny zgłaszanych prac przedstawiono na wykresie.
W serwisie ePODGiK zarejestrowanych jest aktualnie 2067 firm geodezyjnych i 2138 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 11.600 prac, drugie miejsce to prawie 8.000 prac, natomiast trzecie to ponad 6200 prac geodezyjnych.
Najnowszym osiągnięciem technologii iGeoMap/ePODGiK jest możliwość przyjmowania operatu elektronicznego udostępnione w powiatach mińskim i piaseczyńskim. W powiecie mińskim przez rok funkcjonowania technologii przyjęto w ten sposób ponad 2500 operatów, co stanowi niemal połowę wszystkich operatów. 

2016-04-08 - Gmina Chełm - iGeoPlan
W dniu 7 kwietnia 2016r. w Gminie Chełm uruchomiono moduł iGeoPlan, będący rozbudową funkcjonującego w Urzędzie Gminy od lat systemu informacji przestrzennej (http://chelm.e-mapa.net) o warstwę wektorowych planów zagospodarowania przestrzennego.
W ramach wdrożenia utworzono również metadane dla planów, o których mowa w ustawie z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej.Wdrożony moduł iGeoPlan umożliwia pracownikom automatyczne generowanie wypisu i wyrysu, a w serwisie dla mieszkańca dostępne są wszelkie informacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego zgodnie z Dyrektywą INSPIRE. Ponadto portal umożliwia prezentację informacji o obiektach użyteczności publicznej, terenach inwestycyjnych, działkach na sprzedaż, wyborach i innych elementach.
 

2016-03-21 - Podpisy pod petycją w sprawie likwidacji licencji przekazane do Pani Premier
W dniu dzisiejszym wraz ze stosownym pismem przewodnim zostały przekazane Pani premier Beacie Szydło lista ponad 1500 podpisów pod petycją w sprawie likwidacji licencj. Jest to kolejna inicjatywa w tej sprawie, gdyż w listopadzie 2015r. przekazane do Pani Premier zostały wnioski z Konferencji PODGiK w Jachrance podpisane przez 770 osób.
"Liczymy na życzliwe przyjęcie przedstawionej propozycji, bo obecne regulacje prawne, zamiast obiecanej w 2014r. przez Głównego Geodetę Kraju poprawy, skutkują wieloma wspomnianymi problemami przekładającymi się niestety na duże opóźnienie procesów inwestycyjnych. Realizacja przedstawionych wniosków pozwoli także na odzyskanie wiary, że Instytucje Państwa dbają o jego funkcjonowanie w warunkach racjonalności, sprawiedliwości, logiki i gospodarności." 

2016-03-08 - Duży odzew na petycję w sprawie likwidacji licencji
Podjęta 4 marca 2016r. przez Waldemara Izdebskiego inicjatywa zjednoczenia środowiska geodezyjnego w sprawie likwidacji licencji na wykorzystanie materiałów zasobu spotkała się z dużym odzewem geodetów. Informacja cały czas jest propagowana do coraz szerszego grona osób. Dotychczas petycję podpisało ponad 1000 osób.
W związku z tym przygotowany został plakat informacyjny w formacie A3, który dostępny jest do pobrania na stronie: http://www.podgik.pl.
Przypominamy, że od 4 marca możliwe jest składanie podpisów poparcia dla tej propozycji w postaci internetowego wniosku dostępnego na stronie Petycje Online

2016-03-04 - Petycja w sprawie likwidacji licencji
Prezes firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski podjął kolejną inicjatywę zjednoczenia środowiska geodezyjnego w sprawie likwidacji licencji na wykorzystanie materiałów zasobu.
Zachęcamy do podpisania się pod petycją. Wystarczy wejść na stronę: Petycje Online i dopisać się do listy.
Mając na względzie niedawne wydarzenia i kontrowersje związane z licencjami istotnym faktem jest, że przy obecnym kształcie ustawy PGiK realizacja postulatu wymaga prostej zmiany art. 40c, w którym można dodać zapis ust. 5 i 6 w brzmieniu:
Art. 40c.
....
5. Dla zgłoszonych prac geodezyjnych nie wystawia się dokumentu licencji, a ich wykonawcy mają prawo dostępu, w ramach wniesionej opłaty ryczałtowej, do wszelkich materiałów zasobu niezbędnych do jak najlepszego zrealizowania pracy.
6. Materiały uzyskane przez wykonawcę w trakcie realizacji pracy geodezyjnej nie mogą być udostępniane osobom trzecim, a w przypadku naruszenia tej zasady mają zastosowanie przepisy art. 48a dotyczące nieuprawnionego wykorzystania lub udostępnienia materiałów.
Do kompletu zmian konieczna byłaby jeszcze zmiana Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 lipca 2014 r. w „sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty”, w którym w takiej sytuacji trzeba się pozbyć załącznika nr 7 określającego „WZÓR LICENCJI UPOWAŻNIAJĄCEJ WYKONAWCĘ PRAC GEODEZYJNYCH/KARTOGRAFICZNYCH DO WYKORZYSTYWANIA UDOSTĘPNIONYCH MATERIAŁÓW ZASOBU W PRACACH GEODEZYJNYCH/KARTOGRAFICZNYCH OBJĘTYCH OBOWIĄZKIEM ZGŁOSZENIA” 

2016-02-09 - III Konferencja Techniczna „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”.
Serdecznie zapraszamy na III edycję konferencji technicznej pt.: "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK". Konferencja, tak jak w latach poprzednich, odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Warszawianka w Jachrance w dniach 14-16 września 2016r.
Zapisy i szczegóły związane z konferencją dostępne są na stronie internetowej www.podgik.pl. Koszt konferencji z noclegiem, wyżywieniem i wszystkimi materiałami wynosi 550,00zł+23%VAT w przypadku zakwaterowania w pokoju dwuosobowym i 850,00zł+23%VAT w przypadku pokoju jednoosobowego.
Konferencja przeznaczona jest głównie dla pracowników Starostw Powiatowych i miast na prawach powiatu zajmujących się prowadzeniem Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, ale również dla osób i instytucji chcących poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach stosowanych do prowadzenia zasobu i jego udostępniania w Internecie. Przy obecnych licznych zmianach w ustawie Prawo Geodezyjne i Kartograficzne konferencja jest doskonałym forum wymiany doświadczeń między Ośrodkami Dokumentacji i Geodezyjnej i Kartograficznej, co potwierdziły jej dwie poprzednie edycje.
Patronat medialny nad konferencją obejmie Miesięcznik Geodeta
Więcej informacji o konferencji oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie www.podgik.pl 

2016-02-01 - Dobre praktyki wykorzystania danych przestrzennych w zarządzaniu gminą
Informujemy, że firma Geo-System wydała książkę autorstwa Waldemara Izdebskiego i Zbigniewa Malinowskiego pt. "Dobre praktyki wykorzystania danych przestrzennych w zarządzaniu gminą", która traktuje o tym, jak efektywnie prowadzić gminne rejestry związane z danymi przestrzennymi.
Treść oparta jest na bardzo bogatych doświadczeniach autorów z 1600 wdrożeń systemu e-Gmina w polskich gminach. W książce znajdą się podstawy prawne i opis najlepszych rozwiązań dotyczących prowadzenia m.in.:
 • miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
 • numeracji adresowej (tzw. emuia),
 • rejestru mienia komunalnego,
 • ewidencji dróg i obiektów mostowych,
 • gminnej ewidencji zabytków,
 • wielu innych przydatnych rejestrów gminnych.
W książce znajdą się także - przedstawione w przystępny sposób - przydatne treści natury ogólnej dotyczące modeli danych przestrzennych, metadanych, tematów dyrektywy INSPIRE czy zasad funkcjonowania płatności internetowych, które w najbliższym czasie staną się podstawą wszelkich wpłat wymaganych w funkcjonowaniu jednostek samorządowych. Książka w najbliższym czasie trafi do każdej polskiej gminy i mamy nadzieję, że przyczyni się do upowszechnienia wiedzy z zakresu danych przestrzennych.
Niezależnie od tego książka jest dostępna do nabycia w Księgarni Geoforum oraz jest możliwy zakup w postaci elektronicznej zakup

2016-01-25 - Elektroniczny operat także w Piasecznie
W dniu 22 stycznia 2016r. w Starostwie Powiatowym w Piasecznie wykorzystującym technologie iGeoMap/ePODGiK uruchomiono możliwość przekazywania operatów w postaci elektronicznej. Kompletny operat może być przekazywany w postaci pliku PDF, który w trakcie przesyłania do ośrodka dokumentacji jest podpisywany elektronicznie, a następnie podlega weryfikacji przez inspektorów. Negatywny wynik weryfikacji skutkuje zwrotem operatu do wykonawcy, a pozytywny nadaniem stosownego identyfikatora, przyjęciem do zasobu i automatycznym opublikowaniem w Internecie. Taka procedura skutkuje tym, że operat jest natychmiast dostępny do wykorzystania w innych pracach geodezyjnych.
Jest to drugie wdrożenie operatu elektronicznego w technologii iGeoMap/ePODGiK. Pierwsze zrealizowano w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Mińsku Mazowieckim (kwiecień 2015 roku). Dotychczas możliwość przekazywania operatu elektronicznego udostępniono 58 wykonawcom geodezyjnym i przyjęto w ten sposób już ponad 1500 operatów.
Rysunek ilustruje liczbę operatów przyjmowanych elektronicznie w ostatnim roku na tle wszystkich operatów przyjmowanych w PODGiK Mińsk Mazowiecki.
Udostępniona funkcjonalność jest naturalną konsekwencją postępu technicznego i eliminuje konieczność drukowania operatów utworzonych elektronicznie jedynie w celu dostarczenia ich do ośrodka dokumentacji w postaci analogowej, w którym następnie wydruki podlegały skanowaniu. Korzyści mają więc wymiar zarówno materialny, jak i organizacyjno-czasowy. Uruchomiona technologia iGeoMap/ePODGiK przewiduje również wykorzystanie operatów elektronicznych z dodatkiem niezbędnych materiałów w postaci tradycyjnej. 

2016-01-04 - Podsumowanie funkcjonowania technologii ePODGiK w 2015r.
W roku 2015 w powiatach korzystających z technologii ePODGiK firmy Geo-System Sp. z o.o. zostało zgłoszonych i przetworzonych automatycznie niemal 70 tys. prac geodezyjnych. Wykres przedstawiający statystkę liczby prac od roku 2008 przedstawiono na wykresie.
W maju tego roku w technologii ePODGiK uruchomiono obsługę elektronicznego operatu. Obserwujemy wzrost zainteresowania tą usługą wyrażony wykresem przedstawiającym udział operatów elektronicznych w operatach składanych w ośrodku w Mińsku Mazowieckim.
Pośród przetworzonych prac znacząco przeważa aktualizacja mapy zasadniczej, gdyż jest to 38% wszystkich prac. Na drugim miejscu jest inwentaryzacja uzbrojenia - 30% prac geodezyjnych. Pozostałe asortymenty to łącznie 32% prac geodezyjnych.
System powstał 8 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę kilkunastu ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatyczne generuje materiały niezbędne do jej realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia i opłacenia pracy. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. W systemie zarejestrowanych jest obecnie 2016 firm geodezyjnych i 2104 geodetów uprawnionych. 

2015-12-31 - Podsumowanie roku wdrożeń technologii e-Gmina
Kończący się rok 2015 charakteryzuje się dalszą dynamiczną informatyzacja rejestrów numeracji adresowej oraz cyfryzacją zbiorów danych z zakresu zagospodarowania przestrzennego. W ciągu roku wdrożonych zostało ponad 350 nowych instalacji systemu iMPA, co daje już łącznie 1600 wdrożeń, czyli 64% gmin korzysta z aplikacji iMPA i tym samym wdrożyło portal mapowy w technologii e-Gmina.

 więcej

2015-12-22 - 1600 serwisów iMPA
Podsumowanie kończącego się 2015 roku w działalności firmy Geo-System wykazuje utrzymanie wysokiej dynamiki wdrożeń systemów iMPA, których liczba przekroczyła już 1600. Jubileuszowe wdrożenie przypada na Miasto Dąbrowa Górnicza (http://mdabrowagornicza.e-mapa.net/).
Podsumowując rok 2015 należy również wspomnieć o procesie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) danymi adresowymi z gmin. Firma Geo-System wykonała już ponad 1100 zasileń inicjalnych oraz około 4000 zasileń przyrostowych, co stanowi ponad 96% wszystkich zasileń PRG dokonanych przez systemy zewnętrzne (źródło: GUGIK).
Wobec powyższych informacji oraz faktu wydatkowania przez GUGiK ponad 28 mln zł na projekty informatyczne związane z numeracją adresową niezrozumiałe są trwające trudności z ustaleniem przez GUGiK jak wygląda zasilanie PRG przy pomocy aplikacji gugik-emuia. O tych problemach pisaliśmy już w piśmie skierowanym do gmin, w którym zwracaliśmy uwagę na niepojętą sytuację, w której GUGiK wie ile zasileń realizują podmioty zewnętrzne, a nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie: ile zasileń dokonała aplikacja gugik-emuia.  

2015-12-14 - Wnioski z Konferencji w Jachrance przekazane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że wnioski z Konferencji w Jachrance zostały przekazane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Pana Andrzeja Adamczyka. Pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w załączeniu, w którym zawarta jest prośba o analizę przestawionych postulatów i udzielenie odpowiedzi.
 

2015-12-07 - Ankieta dot. zmian w geodezji
W związku z artykułem w najnowszym numerze Geodety pt. "Wilk syty i owca cała" portal Geoforum.pl uruchomił ankietę, która umożliwia wyrażenie poparcia lub sprzeciwu w sprawie postulowanych w nim zmian w prawie. Ankietę można wypełnić pod niniejszym linkiem

2015-11-30 - Wnioski z Konferencji w Jachrance przekazane do Pani Premier
W dniu dzisiejszym wraz ze stosownym pismem przewodnim zostały przekazane Pani Premier Beacie Szydło kopie deklaracji poparcia dla wniosków z konferencji w Jachrance (2014r.) dotyczących likwidacji licencji i przywrócenia opłat ryczałtowych.
"Zwracaliśmy się już wielokrotnie z apelami o ich uwzględnienie do Głównego Geodety Kraju, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Marszałka Senatu, Marszałka Sejmu i albo nie uzyskiwaliśmy żadnej odpowiedzi albo uzyskiwaliśmy odpowiedź, że w przyszłości podjęte zostaną w tej sprawie odpowiednie kroki. Ostatecznie wszystko było grą na zwłokę i przejawem arogancji władzy w stosunku do środowiska geodezyjnego." 

2015-11-20 - Pismo do Głównego Geodety Kraju dotyczące udzielonych odpowiedzi na zapytania
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejne pismo do GUGiK dotyczące udzielonych odpowiedzi na zapytania w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz problemów z zasilaniem Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. 

2015-11-10 - Nadal system dla PODGiK nie jest wdrożony
W dniu dzisiejszym Prezes Waldemar Izdebski wystosował list do starostów z informacją o kolejnych wątpliwościach dotyczących wdrożenia systemu ZSDGiMZ (Zintegrowany System Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej) oraz informacją o postępach prac przy wdrażaniu tego systemu w powiatach grójeckim i węgrowskim udzieloną przez Urząd Marszałkowski.
Post z 5 marca 2015 r. - BGWM próbuje reanimować system dla PODGiK 

2015-11-06 - Geo-System Innowacyjnym Przedsiębiorstwem 2015
W dniu 5 listopada podczas odbywającego się w Łodzi III Kongresu Przedsiębiorczości Prezes Zarządu Waldemar Izdebski odebrał Polską Nagrodę Innowacyjności 2015 dla firmy Geo-System Sp. z o.o. w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo.
Kapituła konkursu doceniła innowacyjne i skuteczne działania firmy Geo-System Sp. z o.o. w obszarze geodezji i kartografii oraz szeroko rozumianej informacji przestrzennej. Wysoko oceniono także liczne wdrożenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych w administracji samorządowej wykorzystujących dane przestrzenne w zarządzaniu jednostkami i komunikacji z mieszkańcami. 

2015-11-03 - Nadal system dla PODGiK nie jest wdrożony
W dniu dzisiejszym Prezes Waldemar Izdebski wystosował list do starostów z informacją o wątpliwościach dotyczących wdrożenia systemu ZSDGiMZ (Zintegrowany System Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej) oraz informacją o postępach prac przy wdrażaniu tego systemu w powiatach grójeckim i węgrowskim udzieloną przez Urząd Marszałkowski.
Post z 5 marca 2015 r. - BGWM próbuje reanimować system dla PODGiK 

2015-10-26 - Pismo do uzytkowników systemu eGmina w sprawie zasilania PRG [4.11.2015 Aktualizacja]
W związku z wyrażonymi w piśmie KN-PRG.420.65.2015 atakami Głównego Geodety Kraju na naszą firmę, kierowanymi do gmin korzystającymi z oprogramowania eGmina, w dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do Wójtów Burmistrzów i Prezydentów Miast odnoszące się do zaistniałej sytuacji.
[Aktualizacja] W dniu 27.10.2015r. Waldemar Izdebski wystosował pismo do Pana Kazimierza Bujakowskiego odnoszące się do zaistniałej sytuacji.
[Aktualizacja 2] W dniu 30.10.2015r. Waldemar Izdebski wystosował kolejne pismo do Pana Kazimierza Bujakowskiego odnoszące się do zaistniałej sytuacji. Lista zasileń z 22.10.2015r. wymieniona w piśmie dostępna jest tutaj.
[Aktualizacja 3] W dniu 4.11.2015r. Waldemar Izdebski wystosował kolejne pismo do Pana Kazimierza Bujakowskiego odnoszące się do zaistniałej sytuacji.
 

2015-09-30 - 1550 serwisów iMPA
W dniu 30 września 2015r. udostępniono serwis iMPA dla gminy Żabia Wola (http://zabiawola.e-mapa.net/). Jest to 1550 wdrożenie w Polsce i jednocześnie kolejne w województwie mazowieckim, w którym ponad 77% gmin prowadzi numeracje adresową w aplikacji iMPA. W ramach umowy wdrożono również moduł iMPZP realizujący publikację Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego zgodnie z ustawą o IIP. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są również informacje o terenach zagrożonych powodzią, czy obiektach użyteczności publicznej.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła już 62% jednostek samorządowych. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie.
Wdrożenie w gminie Żabia Wola zbiegło się w czasie z wydaniem przez Geo-System Sp. z o. o. książki pt. "Dobre praktyki dla gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce",w której autor (dr hab. inż. Waldemar Izdebski – Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o.) przybliża w przystępny sposób zagadnienia związane z danymi przestrzennymi. Książka została wysłana do wszystkich polskich gmin, a dodatkowo jest dostępna w księgarni Geoforum

2015-09-15 - 1500 serwisów iMPA
W dniu 15 września 2015r. uruchomiono serwis iMPA dla miasta Kostrzyn nad Odrą (http://mkostrzynnadodra.e-mapa.net/). Jest to 1500 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 78 w województwie lubuskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje o obiektach użyteczności publicznej oraz terenach inwestycyjnych.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła już 61% jednostek samorządowych. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie.
Wdrożenie w mieście Kostrzyn nad Odrą zbiegło się w czasie z wydaniem przez Geo-System Sp. z o. o. książki pt. "Dobre praktyki dla gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce",w której autor (dr hab. inż. Waldemar Izdebski – Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o.) przybliża w przystępny sposób zagadnienia związane z danymi przestrzennymi. Książka została wysłana do wszystkich polskich gmin, a dodatkowo jest dostępna w księgarni Geoforum

2015-09-04 - II edycja Konferencji Technicznej w Jachrance za nami
Dziś zakończyła się II Konferencja Techniczna pt. "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK", podczas której zebrani przedstawiciele powiatów i miast dyskutowali o problemach powstałych po zmianach w prawie oraz o sposobach ich rozwiązania.


Na bazie doświadczeń naszej firmy opartych na współpracy z samorządami omówiona została tematyka zgłaszania prac geodezyjnych, obsług płatności internetowych, obsługi operatu elektronicznego, funkcjonowania zadań powiatowych w oparciu o usługi sieciowe własne i dystrybuowane przez inne instytucje, w tym gminy. Na konferencji miała również miejsce premiera książki  „Dobre praktyki udziału gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce”.
Zapraszamy do przeczytania obszernej relacji udostępnionej przez portal Geoforum.
Więcej zdjęć udostępniono w galerii.
Ustalono już termin następnej konferencji (tym razem trzydniowej), która odbędzie się w dniach 14-16 września 2016 r. Więcej informacji na stronie www.podgik.pl
 

2015-08-28 - "Dobre praktyki dla gmin i powiatów" - wkrótce premiera nowego wydawnictwa
Firma Geo-System wydała książkę pt. „Dobre praktyki dla gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce”. Autorem publikacji jest dr hab. inż. Waldemar Izdebski – Prezes Zarządu firmy Geo-System. Premiera książki przewidziana jest w dniach 3-4 września 2015 podczas II edycji konferencji „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGIK”, która odbędzie się w Jachrance pod Warszawą. W akcji promocyjnej z redakcjami miesięcznika Geodeta i portalu Geoforum.pl zostanie ona przekazana gminom i powiatom, a także dołączona bezpłatnie dla prenumeratorów do najnowszego numeru miesięcznika "Geodeta". Pozostali zainteresowani czytelnicy będą mogli ją nabyć w księgarni Geoforum.pl.
 więcej

2015-07-02 - Konferencja w Jachrance po raz drugi
Informujemy, że można jeszcze się zapisać na II konferencję techniczną pt. “Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”, organizowaną przez firmę Geo-System, się w Centrum Konferencyjnym “Warszawianka” w Jachrance w dniach 3-4 września 2015r.
Spotkanie przeznaczone jest nie tylko dla pracowników starostw zajmujących się prowadzeniem powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, ale także dla osób i instytucji chcących poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach stosowanych do prowadzenia PZGiK i jego udostępniania w internecie. Jednym z prezentowanych elementów będzie tzw. elektroniczny operat, o który technologia iGeoMap/ePODGiK została wzbogacona w ostatnim roku i który wdrażany jest sukcesywnie w kolejnych ośrodkach dokumentacji. Rozwiązanie to eliminuje dotychczasową formę papierową dokumentów, co pozwala na oszczędności finansowe i usprawnienie procesu komunikacji z wykonawcami prac geodezyjnych. Na konferencji zostaną przedstawione również rozwiązania technologiczne odnoszące się do nowych regulacji prawnych oraz płatności on-line, które są obecnie warunkiem automatyzacji wielu procesów udostępniania danych. Ponadto – tak jak w poprzedniej edycji – oprócz prezentacji przewidziano forum dyskusyjne dla uczestników.
Zapisy i szczegóły związane z konferencją dostępne są na stronie www.podgik.pl. Koszt udziału z noclegiem, wyżywieniem i wszystkimi materiałami wynosi 300 zł netto w przypadku zakwaterowania w pokoju dwuosobowym i 450 zł w przypadku pokoju jednoosobowego.
Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznik GEODETA i portalu Geoforum.pl, a głównymi sponsorami spotkania zostały firmy PayU S.A oraz Net‑System, autoryzowany partner Ricoh Polska Sp. z o.o. 

2015-06-12 - Specjalna oferta na GEO-MAP dla prenumeratorów Geodety
Uprzejmie informujemy, że w czerwcowym numerze miesięcznika „Geodeta” został zamieszczony kupon uprawniający prenumeratorów do zakupu naszego oprogramowania GEO-MAP w dowolnej konfiguracji z 50% rabatem. Oferta jest ważna do końca lipca 2015 r. (cennik)
System Informacji o Terenie GEO-MAP jest narzędziem do tworzenia zbiorów informacji o terenie, ich aktualizacji, analizy, udostępniania oraz wykonywania różnorodnych prac projektowych. Oprogramowanie wykorzystywane jest zarówno przez instytucje jak i wykonawców prac geodezyjnych. 

2015-06-11 - Pismo do użytkowników systemu eGmina w sprawie Modułu SDI
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do Wójtów Burmistrzów i Prezydentów Miast wykorzystujących system eGmina w sprawie pisma Głównego Geodety Kraju zachęcającego do wdrożenia "darmowego" modułu SDI. 

2015-05-15 - 1400 serwisów iMPA
W dniu 14 maja 2015r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Łomża (http://mlomza.e-mapa.net/). Jest to 1400 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 85 w województwie podlaskim.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 57% jednostek samorządowych. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2015-05-13 - Wnioski z Konferencji w Jachrance przekazane do Sejmu
W obliczu podjętej przez Sejm RP inicjatywy ustawodawczej, w wyniku której ma być zmieniona ustawa „Prawo geodezyjne i kartograficzne” przekazano podpisane wnioski z Konferencji z Jachranki do Marszałka Sejmu - Pana Radosława Sikorskiego wraz z pismem przewodnim (treść pisma) wnioskującym o ich uwzględnienie w procesie legislacyjnym. 

2015-05-05 - Elektroniczny operat w iGeoMap/ePODGiK
Od 2 kwietnia 2015r. w technologii iGeoMap/ePODGiK wprowadzono możliwość stosowania „operatu elektronicznego”. Kompletny operat może być przekazywany w pliku PDF, który w trakcie przesyłania do PODGiK jest podpisywany elektronicznie, a następnie podlega weryfikacji przez inspektorów. Negatywny wynik weryfikacji skutkuje zwrotem operatu do wykonawcy, a pozytywny nadaniem stosownego identyfikatora, przyjęciem do zasobu i automatycznym opublikowaniem w Internecie. Taka procedura skutkuje tym, że operat jest natychmiast dostępny do wykorzystania w innych pracach geodezyjnych. Pierwsze wdrożenie zrealizowano w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Mińsku Mazowieckim. Od początku kwietnia funkcjonalność udostępniono 26 wykonawcom geodezyjnym i przyjęto w ten sposób 64 operatów. więcej

2015-04-29 - Wnioski z Jachranki w materiałach i opiniach Komisji Ustawodawczej Senatu
W dniu 5 maja 2015r. o godz. 14:15 odbędzie się w Senacie pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne (druk senacki nr 842). W materiałach i opiniach związanych z tematem znalazło się pismo (treść pisma) firmy Geo-system Sp. z o.o. wnioskujące o uwzględnienie wniosków z Jachranki w procesie legislacyjnym. Wszystkie materiały i opinie znajdują się na stronie Senatu

2015-04-20 - Pismo do Marszałka Województwa Mazowieckiego w sprawie Modułu SDI
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika sugerujące niegospodarność przy zamówieniach związanych z wytworzeniem aplikacji Moduł SDI. Treść pisma 

2015-04-17 - Pismo do Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie Modułu SDI
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do Ministra Administracji i Cyfryzacji - Pana Andrzeja Halickiego sugerujące niegospodarność przy zamówieniach związanych z wytworzeniem aplikacji Moduł SDI. Treść pisma 

2015-04-07 - II Konferencja Techniczna
Serdecznie zapraszamy na II edycję konferencji technicznej pt.: "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK". Konferencja odbędzie się w Centrum konferencyjnym Warszawianka w Jachrance w dniach 3-4 września 2015r.
Zapisy i szczegóły związane z konferencją dostępne są na stronie internetowej www.podgik.pl. Koszt konferencji z noclegiem, wyżywieniem i wszystkimi materiałami wynosi 300,00zł+23%VAT w przypadku zakwaterowania w pokoju dwuosobowym i 450,00zł+23%VAT w przypadku pokoju jednoosobowego.
Konferencja przeznaczona jest głównie dla pracowników Starostw Powiatowych zajmujących się prowadzeniem Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, ale również dla osób i instytucji, chcących poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach stosowanych do prowadzenia zasobu i jego udostępniania w Internecie. więcej

2015-03-30 - Usługa aktualizacji PRG po raz kolejny nie działa
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejne pismo do GUGiK w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-03-30 - Wnioski z Konferencji w Jachrance przekazane do Senatu
W obliczu podjętej przez Senat RP inicjatywy ustawodawczej, w wyniku której ma być zmieniona ustawa "Prawo geodezyjne i kartograficzne" przekazano podpisane wnioski z Konferencji z Jachranki do Marszałka Senatu - Pana Bogdana Borusewicza wraz z pismem przewodnim (treść pisma) wnioskującym o ich uwzględnienie w procesie legislacyjnym. 

2015-03-26 - Usługa aktualizacji PRG po raz kolejny nie działa
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-03-26 - 1350 serwisów iMPA
W dniu 26 marca 2015r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Golub-Dobrzyń (http://mgolubdobrzyn.e-mapa.net/). Jest to 1350 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 43 w województwie kujawsko-pomorskim.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 54% jednostek samorządowych. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2015-03-25 - Usługa aktualizacji PRG znów nie działa
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-03-18 - Losy wniosków Konferencji w Jachrance
W dniu 30 stycznia 2015 podpisane wnioski z Konferencji z Jachranki zostały przekazane do Ministra Administracji i Cyfryzacji - Pana Andrzeja Halickiego (Treść pisma). W dniu 16 marca 2015r. otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź Głównego Geodety Kraju (Treść pisma), którą publikujemy bez komentarza

2015-03-16 - Usługa aktualizacji PRG znów nie działa
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-03-12 - W Wieliczce na seminarium firmy Geo-System samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi
Seminarium pt. "Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system", które zorganizowane było wczoraj w Wieliczce zgromadziło ponad 100 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej z Małopolski i okolic. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele z Urzędu Statystycznego w Krakowie, , a także firmy Lehmann+Partner Sp. z o.o. i MGGP Aero.
Podczas seminarium prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił stan prawny i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.
Więcej zdjęć w galerii, Prezentacja do pobrania więcej

2015-03-09 - Usługa aktualizacji PRG znów nie działa
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-03-05 - BGWM próbuje reanimować system dla PODGiK
Wczoraj Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosił przetarg na wdrożenie systemu dla PODGiK w powiatach węgrowskim i grójeckim. Ponieważ jest to system za który zapłacono w 2012 roku ponad 2 mln złotych, a nie został nigdzie wdrożony i dodatkowo 30.06.2015r. kończy się na niego gwarancja, w związku z tym Prezes Waldemar Izdebski wystosował list do starostów z pytaniem czy mają świadomość niebezpieczeństw związanych z wdrażaniem takiego systemu. 

2015-02-20 - Ciąg dalszy korespondencji z GGK w sprawie zasilania rejestru PRG danymi adresowymi
W odpowiedzi na pismo KN-PRG-5012-21/2014 z dnia 16 lutego 2015 roku Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma
AKTUALIZACJA 23.02.2015: W uzupełnieniu do poprzedniej korespondencji Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Treść pisma 

2015-02-11 - Ciąg dalszy korespondencji z GGK w sprawie zasilania rejestru PRG danymi adresowymi
W odpowiedzi na pismo KN-PRG-5012-21/2014 z dnia 5 lutego 2015 roku Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. Mimo publicznych deklaracji Głównego Geodety Kraju sprawnego działania mechanizmów aktualizacji danymi adresowymi, usługa ta jest powolna i sprawia problemy techniczne uniemożliwiające sprawne zasilanie PRG. Treść pisma 

2015-02-10 - W Łysomicach na seminarium firmy Geo-System samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi
Seminarium pt. "Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system", które zorganizowane było wczoraj w Turznie (gm. Łysomice) zgromadziło ponad 100 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele z Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a także firm Geosystems Polska Sp. z o.o. i Lehmann+Partner Sp. z o.o..
Podczas seminarium prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił stan prawny i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.
Więcej zdjęć w galerii, Prezentacja do pobrania więcej

2015-02-04 - 1300 serwisów iMPA
W dniu 30 stycznia 2015r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Puławy (http://mpulawy.e-mapa.net/). Jest to 1300 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 128 w województwie lubelskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iRMK realizujący automatyzację obsługi rejestru mienia komunalnego.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 53% jednostek samorządowych, a w województwie lubelskim przekroczyła 60%. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2015-02-04 - PTG chce powołać Komisję Kodyfikacyjną Prawa Geodezyjnego
Zebrane deklaracje poparcia wniosków z Konferencji w Jachrance (ponad 700 deklaracji) oprócz przekazania w 2014 roku na ręce Głównego Geodety Kraju w dniu 2 lutego 2015r. przekazano również na ręce Ministra Administracji i Cyfryzacji Pana Andrzeja Halickiego. Niezależnie od tego toczą się też inne działania zmierzające do usunięcia wad z prawa geodezyjnego. Jednym z ostatnich działań jest wniosek Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego do Pani Premier Ewy Kopacz w sprawie powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Geodezyjnego, który został przekazany w dniu 3 lutego 2015r. Oprócz tego uruchomiona została petycja on-line, która umożliwia wyrażenie poparcia zawartych w nim postulatów przez szerokie grono osób zainteresowanych powołaniem ww. komisji.
Jeżeli akceptują Państwo zawarte w nim postulaty, to można wyrazić poparcie dla tego działania pod niniejszym linkiem. PTG zapewnia, że poparcia zostaną przekazane jako uzupełnienie złożonego wniosku. Dotychczas pod wnioskiem podpisało się już około 400 osób. 

2015-02-02 - Korespondencja z Głównym Geodetą Kraju w sprawie zasilania rejestru PRG danymi adresowymi
W odpowiedzi na pismo KN-5012-21/2014 z dnia 27 stycznia 2015 roku Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi (Treść pisma). 

2015-01-30 - Deklaracje z Konferencji w Jachrance przekazane do MAiC
W dniu 30 stycznia 2015 podpisane wnioski z Konferencji z Jachranki zostały przekazane do Ministra Administracji i Cyfryzacji - Pana Andrzeja Halickiego (Treść pisma). 

2015-01-13 - Ponowienie zapytania do Głównego Geodety Kraju w sprawie bazy K-GESUT
W kontekście otrzymanej odpowiedzi na zapytanie zadane w dniu 9 grudnia 2014r. dotyczące bazy K-GESUT Prezes Waldemar Izdebski ponowił pytanie o liczbę obiektów znajdujących się w bazie K-GESUT (Treść pisma). 

2014-12-30 - Ruszył serwis iGeoMap/ePODGIK w powiecie białobrzeskim
W dniu 30 grudnia 2014r. w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.
Jednocześnie dla mieszkańców powiatu funkcjonuje powiatowy portal mapowy, dostępny pod adresem http://bialobrzeski.e-mapa.net integrujący dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej oraz innych zasobów. 

2014-12-23 - 1250 serwisów iMPA
W dniu 22 grudnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Czeladź (http://mczeladz.e-mapa.net/). Jest to już 1250 wdrożenie w Polsce. Tym samym liczba wdrożeń przekroczyła już 50% jednostek samorządowych. Dzięki współpracy z OSM i UMP i wykorzystaniu usług sieciowych wszystkie punkty adresowe są automatycznie widoczne w obydwu serwisach, a dzięki usłudze lokalizacji adresów istnieje możliwość ich wyszukiwania.
Aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-12-10 - Zapytanie do Głównego Geodety Kraju w sprawie aplikacji K-GESUT
W dniu 10 grudnia 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował zapytanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego, w sprawie aplikacji K-GESUT opracowanej w ramach zamówienia „Prace analityczne, projektowe, dokumentacyjne oraz wdrożeniowo–implementacyjne związane z budową krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (bazy danych K-GESUT) wraz z systemem zarządzania” (nr postępowania ZP/BO-4-2500-67/GI-2500-84/2011). 

2014-12-01 - Kolejne pismo do Głównego Geodety Kraju w sprawie zasilania danymi PRG
W odpowiedzi na pisma KN-5012-21/2014 z dnia 12 listopada i 21 listopada 2014 roku Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. 

2014-11-28 - 1225 serwisów iMPA
W dniu 28 listopada 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Poniatowa (http://poniatowa.e-mapa.net/). Jest to 1225 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 120 w województwie lubelskim, co stanowi ponad 50% jednostek w tym województwie. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące terenów inwestycyjnych w Poniatowej.
Aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-11-21 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w mieście Chełm i powiecie bytowskim
W dniu 21 listopada 2014r., o godzinie 9:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w mieście Chełm i powiecie bytowskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayU. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-11-19 - 300 000 prac geodezyjnych w ePODGiK
W dniu wczorajszym została przekroczona liczba 300.000 prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp.z o.o.
W kontekście nowych regulacji prawnych ważnym wyznacznikiem funkcjonowania technologii jest fakt, że od 12 lipca zostało zgłoszonych i przetworzonych automatycznie niemal 18 tys. prac geodezyjnych. Statystycznie średnia opłata za pracę wynosi 35,57 zł, ale mediana jest już na poziomie równo 30,00zł. Wynika to m.in. z faktu, że dla prawie 79% prac opłata wynosi właśnie 30,00zł. Kolejne 17% prac to opłata do 60,00zł, następnie do 100,00zł 2,4% prac i powyżej 100,00zł tylko 1,9% prac.
Analizując dane z 4 miesięcy funkcjonowania zmienionego prawa bardzo wyraźnie widać spadek liczby, zgłaszanych internetowo, prac geodezyjnych po 12 lipca co zaprezentowano na wykresie poniżej – do lipca widoczny jest wzrost zgłaszanych prac względem poprzedniego roku, natomiast od sierpnia widać spadek liczby prac względem roku 2013. Zaobserwowana tendencja wskazuje, że do końca roku powinien zostać uzyskany poziom prac z zeszłego roku. więcej

2014-11-12 - List otwarty VII-2014 do Głównego Geodety Kraju
W dniu 12 listopada 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego, w sprawie systemu teleinformatycznego przeznaczonego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz otrzymanej odpowiedzi na List VI-2014.  

2014-11-06 - Główny Geodeta Kraju odpowiada w sprawie postulatów zmian w prawie
W dniu 6 listopada 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Waldemar Izdebski wystosował odpowiedź na pismo Głównego Geodety Kraju w sprawie przekazanych deklaracji poparcia wniosków uczestników konferencji w Jachrance (z września br.) odnoszących się do aktualnych regulacji prawnych związanych z prowadzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. W załączeniu do pisma na ręce Prezesa GUGiK przekazano 200 kolejnych deklaracji poparcia. 

2014-11-05 - 1200 serwisów iMPA
W dniu 5 listopada 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Chojnice (http://mchojnice.e-mapa.net/). Jest to 1200 wdrożenie w Polsce i jednocześnie 102 w województwie pomorskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące działek na sprzedaż oraz prezentacja zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji (w tym z wykorzystaniem środków unijnych).
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 48% jednostek samorządowych, a aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-11-04 - Zmiany w wydawaniu danych w powiatach kościerskim, mińskim i warszawskim zachodnim
Informujemy, że w powiatach kościerskim, mińskim i warszawskim zachodnim od 4 listopada 2014r. w materiałach dostępnych w serwisie ePODGiK dodano funkcję, która generuje wykaz operatów (szkiców) mających związek obszarowy ze zgłoszoną pracą geodezyjną. Dostęp do listy następuje z poziomu tabelki z materiałami do pobrania, a jej zawartość pojawi się po kliknięciu w link „Pokaż listę operatów mających związek z obszarem pracy”. Lista ta stanowi odpowiednik wcześniej wydawanych (przed 12 lipca 2014r) do prac geodezyjnych zeskanowanych operatów (szkiców). 

2014-11-03 - Zmiany w wydawaniu danych w powiecie poznańskim
Informujemy, że w powiecie poznańskim od 3 listopada 2014r. w materiałach dostępnych w serwisie ePODGiK dodano funkcję, która generuje wykaz operatów (szkiców) mających związek obszarowy ze zgłoszoną pracą geodezyjną. Dostęp do listy następuje z poziomu tabelki z materiałami do pobrania, a jej zawartość pojawi się po kliknięciu w link „Pokaż listę operatów mających związek z obszarem pracy”. Lista ta stanowi odpowiednik wcześniej wydawanych (przed 12 lipca 2014r) do prac geodezyjnych zeskanowanych operatów (szkiców). 

2014-10-30 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie kościerskim
W dniu 29 października 2014r., o godzinie 15:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie kościerskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayU. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-10-30 - Interwencja do Głównego Geodety Kraju w sprawie zasilania danymi PRG
W dniu 30 października 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował pismo do GUGiK i MAiC w sprawie zasilania Państwowego Rejestru Granic (PRG) aktualnymi danymi adresowymi. 

2014-10-28 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie garwolińskim
W dniu 27 października 2014r., o godzinie 14:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie garwolińskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayByNet. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-10-21 - 1175 serwisów iMPA
W dniu 20 października 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Wieluń (http://wielun.e-mapa.net/). Jest to już 1175 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 54 w województwie łódzkim. W serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące lokalizacji zabytków,
działek na sprzedaż oraz prezentacja zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji (w tym z wykorzystaniem środków unijnych). Nową funkcjonalnością jest monitoring obiektów ruchomych pozwalający na prezentację w czasie rzeczywistym położenia obiektów na terenie gminy.
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA w województwie łódzkim przekroczyła 30% jednostek samorządowych, a aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-10-09 - Nowe zasady internetowego zgłaszania prac w powiecie wejherowskim
W dniu 9 października 2014r., o godzinie 10:00 wprowadzono na nowych zasadach internetowe zgłaszanie prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie wejherowskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayU. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-10-07 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiatach otwockim i wągrowieckim
W dniu 7 października 2014r., o godzinie 10:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie otwockim. Od piątku 3 października możliwe jest także zgłaszania prac geodezyjnych w powiecie wągrowieckim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayU. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-10-03 - Do GGK przekazano kolejne 250 deklaracji poparcia wniosków konferencji w Jachrance
W dniu dzisiejszym wraz ze stosownym pismem przewodnim zostały przekazane Głównemu Geodecie Kraju kolejne kopie deklaracji poparcia dla wniosków z konferencji w Jachrance dotyczących likwidacji licencji i przywrócenia opłat ryczałtowych.
Akcja cały czas trwa. Możecie Państwo jeszcze wyrazić swoje poparcie przesyłając do nas podpisane deklaracje. Treść deklaracji jest dostępna w plikach i . Po podpisaniu deklaracji prosimy o przesłanie zeskanowanej wersji na adres e-mail: geo-system@geo-system.com.pl. Ze swojej strony obiecujemy, że otrzymane poparcia dla naszej wspólnej inicjatywy przekażemy na ręce Głównego Geodety Kraju.

Aktualna liczba otrzymanych dokumentów poparcia: 772

 

2014-09-19 - Do GGK przekazano 250 deklaracji poparcia wniosków konferencji w Jachrance
W dniu dzisiejszym wraz ze stosownym pismem przewodnim zostały przekazane Głównemu Geodecie Kraju kopie deklaracji poparcia dla wniosków z konferencji w Jachrance dotyczących likwidacji licencji i przywrócenia opłat ryczałtowych.
Akcja cały czas trwa. Możecie Państwo jeszcze wyrazić swoje poparcie przesyłając do nas podpisane deklaracje. Treść deklaracji jest dostępna w plikach i . Po podpisaniu deklaracji prosimy o przesłanie zeskanowanej wersji na adres e-mail: geo-system@geo-system.com.pl. Ze swojej strony obiecujemy, że otrzymane poparcia dla naszej wspólnej inicjatywy przekażemy na ręce Głównego Geodety Kraju. 

2014-09-18 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie pruszkowskim
W dniu 18 września 2014r., o godzinie 14:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie pruszkowskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayU. Szczegóły związane z aktualną procedurą internetowego zgłaszania prac znajdują się w udostępnionym pliku

2014-09-15 - 1150 serwisów iMPA
W dniu 15 września 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Iławy (http://milawa.e-mapa.net/). Jest to już 1150 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 61 w województwie warmińsko-mazurskim. W serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji zabytków, działek na sprzedaż oraz prezentacja zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji (w tym z wykorzystaniem środków unijnych).
Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 45% jednostek samorządowych, a aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-09-11 - Wyraź poparcie dla likwidacji licencji i przywróceniu opłaty ryczałtowej
W związku z wyrażaną przez środowisko geodezyjne chęcią poparcia wniosków z konferencji w Jachrance dotyczących likwidacji licencji i przywrócenia opłat ryczałtowych udostępniamy przygotowane pisma w plikach i , którymi możecie Państwo takie poparcie wyrazić. Po podpisaniu pisma prosimy o przesłanie jego zeskanowanej wersji na adres e-mail: geo-system@geo-system.com.pl. Ze swojej strony obiecujemy, że otrzymane poparcia dla naszej wspólnej inicjatywy przekażemy na ręce Głównego Geodety Kraju. 

2014-09-10 - List otwarty VI-2014 do Głównego Geodety Kraju
W dniu 10 września 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego, w sprawie sytuacji w polskiej geodezji. 

2014-09-09 - Wnioski podsumowujące Konferencję Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
Dziś zakończyła się Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK", podczas której zebrani przedstawiciele powiatów i miast dyskutowali o problemach powstałych po zmianach w prawie oraz
o sposobach ich rozwiązania. Na bazie doświadczeń naszej firmy opartych na współpracy z samorządami omówiona została tematyka zgłaszania prac geodezyjnych, obsług płatności internetowych, funkcjonowania zadań powiatowych w oparciu o usługi sieciowe własne i dystrybuowane przez inne instytucje, w tym gminy. Po zakończeniu obrad uczestnicy konferencji przygotowali wnioski, które zostały sygnowane i przesłane na ręce Głównego geodety Kraju, Pana Kazimierza Bujakowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

2014-08-29 - 1125 serwisów iMPA
W dniu 27 sierpnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Kamienna Góra (mkamiennagora.e-mapa.net). Jest to już 1125 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 57 w województwie dolnośląskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące lokalizacji zabytków, działek na sprzedaż oraz prezentacja zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji (w tym z wykorzystaniem środków unijnych). więcej

2014-08-27 - Zniżki dla Starostw w opłacie konferencyjnej
Niniejszym informujemy, że firma Ricoh Polska Sp. z o.o. została sponsorem naszej konferencji ”Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”, organizowanej w dniach 8-9 września 2014r. w Jachrance. Pierwsze 30 osób (pracowników Starostw Powiatowych) rejestrujących się na stronie sponsora http://a0.ricoh.pl/register.aspx (wypełnienie formularza) uzyskuje prawo do zniżki 300 zł netto w opłacie konferencyjnej. Rejestracja jest możliwa do 3 września 2014r na stronie internetowej www.podgik.pl

2014-08-19 - 1100 serwisów iMPA
W dniu 19 sierpnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Oleśnicy (http://molesnica.e-mapa.net/). Jest to już 1100 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 54 w województwie dolnośląskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi wypisów i wyrysów z planów miejscowych.
Aktualną statystykę wdrożeń w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-08-12 - Zmiany w internetowym zgłaszaniu prac
Od dnia 11 sierpnia 2014 od godz. 14:00 w Mińsku Mazowieckim wprowadzona zostanie zasada, że o wydawaniu informacji z części opisowej Ewidencji Gruntów i Budynków decydował będzie geodeta zgłaszający pracę, niezależnie od ustalonego asortymentu pracy. Możliwe warianty, to: pominięcie informacji z EGiB; wydanie informacji z EGiB od ha zgłoszonego obszaru pracy (7.50 zł/ha), pozycja w tabeli 9.1; dla wybranych działek (3 zł od działki), pozycja w tabeli 9.3.1. 

2014-08-05 - Konferencja „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję pt.: „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”. Konferencja odbędzie się w Centrum konferencyjnym Warszawianka w Jachrance w dniach 8-9 września 2014r..

Szczegóły związane z konferencją dostępne są na stronie internetowej www.podgik.pl.

Konferencja przeznaczona jest głównie dla pracowników Starostw Powiatowych zajmujących się prowadzeniem Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, ale również dla osób i instytucji, chcących poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach stosowanych do prowadzenia zasobu i jego udostępniania w Internecie. W tym roku jest ku temu wyjątkowa okazja, gdyż nowe regulacje prawne wiele zmieniają w dotychczasowych zasadach prowadzenia zasobu. Przedstawimy Państwu w jaki sposób zrealizowaliśmy nowe regulacje prawne w naszej technologii iGeoMap/ePODGiK, co być może będzie
inspiracją do zastosowań niektórych rozwiązań w Państwa ośrodkach. Zorganizujemy też szerokie forum dyskusyjne dla uczestników, aby mogli podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sposobów prowadzenia zasobu i realizacji nowych przepisów. Patronat medialny nad konferencją objął Miesięcznik Geodeta.
 

2014-08-04 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie piaseczyńskim
W dniu 04.08.2014r., o godzinie 13:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie piaseczyńskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayByNet Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A..  

2014-08-01 - 1075 serwisów iMPA
W dniu 24 lipca 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Stryków (http://strykow.e-mapa.net/). Jest to już 1075 wdrożenie serwisu w Polsce, a tym samym 51 wdrożenie tego systemu w województwie łódzkim, co stanowi niemal 30% gmin województwa. Oprócz punktów adresowych w systemie umieszczono również warstwy: zagospodarowania przestrzennego, ofertę inwestycyjną i obiekty użyteczności publicznej (POI) – dzięki temu każdy użytkownik ma w jednym miejscu zgromadzone dane z wielu rejestrów prowadzonych przez urząd.
Wykres ukazujący obecny udział wdrożeń w poszczególnych województwach przestawiono poniżej. Na szczególną uwagę zasługuje województwo lubuskie, gdzie udział wdrożeń wzrósł do 88%. 

2014-07-24 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie warszawskim zachodnim
W dniu wczorajszym 23.07.2014r., o godzinie 16:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie warszawskim zachodnim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą płatności internetowych obsługiwanych przez firmę PayU S.A..  

2014-07-23 - Wznowienie internetowego zgłaszania prac w powiecie wołomińskim
W dniu dzisiejszym 23.07.2014r., o godzinie 8:00 wznowiono możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK w powiecie wołomińskim. Niezbędne płatności konieczne do zrealizowania zgłoszenia i pobrania materiałów realizowane są za pomocą usługi PayByNet Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.. 

2014-07-11 - ePODGIK gotowy na zmiany Pgik
Informujemy, że od godziny 0:00 dnia 12 lipca 2014r. internetowe zgłaszanie prac geodezyjnych w powiatach poznańskim i mińskim będzie funkcjonowało normalnie z tym, że przed wygenerowaniem materiałów konieczne będzie wniesienie stosownej opłaty za udostępniane materiały. Opłata wynika ze zmienionej ustawy ‘Prawo geodezyjne i kartograficzne’ i będzie wnoszona przez system płatności internetowych bezpośrednio po zgłoszeniu pracy lub później po zalogowaniu się w serwisie epodgik.pl

2014-07-04 - Waldemar Izdebski doktorem habilitowanym
W dniu 3 lipca 2014r. dr inż. Waldemar Izdebski Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. oraz pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego przyznany za przedsięwzięcie projektowo-technologiczne "Koncepcja i wdrożenia technologii GEO-MAP" oraz ogólny dorobek naukowy i dydaktyczny.
Waldemar Izdebski urodził się 21 sierpnia 1964 roku w Trzebieszowie. W roku 1984 ukończył Technikum Geodezyjne w Żelechowie i rozpoczął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zakończone praca dyplomową pt. "Badanie numerycznej efektywności nieliniowych algorytmów opracowania obserwacji" pod kierunkiem Prof. dr hab. Zdzisława Adamczewskiego. Stopień doktora uzyskał w roku 1999 za rozprawę doktorską pt. "Badanie efektywności podstawowych algorytmów geometrycznych wykorzystywanych w systemach informacji przestrzennej" napisaną pod kierunkiem Prof. dr hab. Edwarda Nowaka.
Waldemar Izdebski zarówno w pracy naukowej jak i działaniach komercyjnych od początku lat 90 czynnie uczestniczy w procesie wdrażania postępu technicznego w geodezji. Jego działalność wyrażona jest wieloma publikacjami, udziałem w pracy zespołów eksperckich oraz licznymi wdrożeniami oprogramowania, opracowanego bezpośrednio przez niego lub pod jego kierownictwem.
Zapraszamy do galerii zdjęć

2014-07-02 - 1050 serwisów iMPA
W dniu 2 lipca 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Kępno (http://kepno.e-mapa.net/). Jest to już 1050 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 139 w województwie wielkopolskim. Wdrożenie obejmuje również moduł iGeoPlan realizujący automatyzację obsługi wypisów i wyrysów z planów miejscowych.
Aktualną statystykę wdrożeń w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-06-26 - W Sycowie na seminarium firmy Geo-System samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi
Seminarium pt. "Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system", które zorganizowane było wczoraj w Sycowie zgromadziło 80 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele firmy Geosystems Polska Sp. z o.o. i Lehmann+Partner Sp. z o.o..
Podczas seminarium prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił stan prawny i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Pan Mirosław Bartos, przedstawiciel firmy Geosystems Polska, producenta nawigacji samochodowej Automapa, wskazał na przykładzie danych z kilku gmin wykorzystujących system iMPA, że punkty adresowe prowadzone przez gminy są ważnym elementem we współczesnych metodach lokalizacji i pozwalają, zwłaszcza na terenach wiejskich, wydatnie usprawnić dojazd do poszukiwanych adresów.
Pan Wojciech Butkiewicz z firmy Lehmann+Partner Polska przedstawił możliwości wykorzystania systemu RoadMan do prowadzenia ewidencji dróg i obiektów mostowych. Bardzo istotnym aspektem funkcjonowania tej technologii jest współpraca z systemem e-Gmina, co pozwala na integrację i bezpośrednią prezentację danych ewidencji dróg w portalu mapowym gminy. Dyrektor Handlowy firmy Geo-system Zbigniew Malinowski omówił konieczność informatyzacji danych związanych z zagospodarowaniem przestrzennym nie tylko ze względu na nowe regulacje prawne w tym zakresie, ale przede wszystkim z punktu widzenia korzyści wynikających z automatyzacji pracy jednostki samorządowej. Na przykładzie miasta Pruszków, które od wielu lat posiada zinforamatyzowane plany miejscowe w technologii firmy Geo-system, pokazane zostały funkcje realizacji wypisu i wyrysu z planu, a także obsługi rejestrów wydanych decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.

Więcej zdjęć w galerii

2014-06-11 - 1025 serwisów iMPA
W dniu 11 czerwca 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Wschowa (http://wschowa.e-mapa.net/). Jest to już 1025 wdrożenie serwisu w Polsce, a tym samym dopełnienie powiatu wschowskiego. Oprócz punktów adresowych w systemie umieszczono również warstwy: zagospodarowania przestrzennego, ofertę inwestycyjną, obiekty użyteczności publicznej (POI) oraz gminnej ewidencji zabytków – dzięki temu każdy użytkownik ma w jednym miejscu zgromadzone dane z wielu rejestrów prowadzonych przez urząd.
System iMPA został uruchomiony już w 65 gminach województwa lubuskiego, co oznacza, że ponad 78% gmin województwa wykorzystuje system iMPA. Wykres ukazujący obecny udział wdrożeń w poszczególnych województwach przestawiono poniżej. 

2014-06-05 - W Sandomierzu samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi na seminarium Geo-System
Seminarium dla gmin pt. "Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system", które zorganizowane było wczoraj w Sandomierzu zgromadziło 110 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Kielcach oraz Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, a także przedstawiciele firmy Geosystems Polska Sp. z o.o. oraz stowarzyszenia OpenStreetMap.
Podczas seminarium prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił sytuację prawną i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. 
Pani Bożena Płaziak z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz Pani Anna Bąk z Urzędu Statystycznego w Kielcach przybliżyły aktualny stan komunikacji gmin z Urzędem Statystycznym w zakresie przesyłania informacji o adresach we wskazanych województwach. Panie zgodnie podkreślały, że komunikacja elektroniczna już dziś wydajnie usprawnia ten proces zarówno z punktu widzenia Urzędu Statystycznego jak i JST.
Pan Mirosław Bartos, przedstawiciel firmy Geosystems Polska, producenta nawigacji samochodowej Automapa, wskazał na przykładzie danych z kilku gmin wykorzystujących system iMPA, że punkty adresowe prowadzone przez gminy są ważnym elementem we współczesnych metodach lokalizacji i pozwalają, zwłaszcza na terenach wiejskich, wydatnie usprawnić dojazd do poszukiwanych adresów.
Pan Zbigniew Czernik ze stowarzyszenia OpenStreetMap Polska przedstawił zasady funkcjonowania projektu, mechanizmy zbierania danych oraz wykorzystanie danych w różnych projektach. Wielokrotnie podkreślał rangę danych adresowych w realizowanym przedsięwzięciu.
Dyrektor Handlowy firmy Geo-system Zbigniew Malinowski omówił konieczność informatyzowania danych związanych z zagospodarowaniem przestrzennym nie tylko ze względu na nowe regulacje prawne w tym zakresie, ale przede wszystkim z punktu widzenia automatyzacji pracy jednostki samorządowej. Na przykładzie miasta Pruszków, które od wielu lat posiada i wykorzystuje zinforamatyzowane plany miejscowe, pokazane zostały funkcje realizacji wypisu i wyrysu z planu, a także obsługi rejestrów wydanych decyzji i warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w oparciu o technologię iGeoPlan. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.
Więcej zdjęć w galerii

2014-05-27 - List otwarty do Prezesa Polskiej Geodezji Komercyjnej
W dniu 27 maja 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował list otwarty do Prezesa Zarządu Polskiej Geodezji Komercyjnej Krajowego w sprawie listu skierowanego do Premiera Donalda Tuska w dniu 15 listopada 2013 r.
W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy odpowiedź od Prezesa Waldemara Klocka. 

2014-05-26 - Współpraca Geo-System i Stowarzyszenia Open Street Map Polska
W dniu 24 maja 2014r. przedstawiciele firmy Geo-System Sp. z o.o. uczestniczyli w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Open Street Map Polska, które odbyło się w Łodzi na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Podczas spotkania Dyrektor Handlowy Geo-System Sp. z o.o. Zbigniew Malinowski zaprezentował działania firmy Geo-System w zakresie rozwiązań informatycznych kierowanych do jednostek samorządu terytorialnego. Najwięcej miejsca poświęcono systemowi iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) służącemu do prowadzenia numeracji adresowej. Ważnym aspektem prezentacji była również współpraca gmin i powiatów przy prowadzeniu rejestrów związanych z danymi przestrzennymi.
Spotkanie było też okazją do podpisania ramowej umowy o współpracy pomiędzy Geo-System Sp. z o.o., a OSM Polska mającej na celu "tworzenie optymalnych rozwiązań informatycznych integrujących serwisy i usługi OpenStreetMap oraz serwisy i usługi firmy Geo-System, służących popularyzacji wykorzystania danych przestrzennych i wspomagania budowy społeczeństwa informacyjnego". W imieniu Geo-System umowę podpisał Prezes Zarządu Waldemar Izdebski, natomiast w imieniu OSM członkowie zarządu: Zbigniew Czernik oraz Paweł Marynowski. 

2014-05-21 - 1000 serwisów iMPA
W dniu 21 maja 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla miasta Ostrów Mazowiecka (http://mostrowmazowiecka.e-mapa.net/). Jest to już 1000 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 213 w województwie mazowieckim.
Statystykę wdrożeń systemu iMPA w poszczególnych latach zaprezentowano na wykresie.
Aktualny procentowy rozkład wdrożeń systemu iMPA w województwach przedstawiono na wykresie poniżej.
W związku z tak znaczną liczba wdrożeń organizujemy cykl seminariów podsumowujących, na których nasi użytkownicy mogą zapoznać się z kierunkiem zmian w oprogramowaniu jak też wymienić się doświadczeniami
związanymi z wykorzystaniem oprogramowania. Dotychczas odbyły się dwa seminaria (Olsztyn, Warszawa), w których uczestniczyło ponad 170 osób. W najbliższym czasie planowane są kolejne, o których szczegółowo będziemy informować. 

2014-05-19 - List otwarty V-2014 w sprawie aplikacji EMUiA i systemu do prowadzenia PZGiK
W dniu 19 maja 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego, w którym zadaje pytania w sprawie aplikacji EMUiA oraz systemu dla prowadzenia PZGiK. 

2014-05-16 - Mazowieckie samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi na seminarium Geo-System
Seminarium dla gmin pt. "Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system", które zorganizowane było wczoraj w Warszawie zgromadziło 89 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Statystycznego w Warszawie oraz firmy Geosystems Polska i Lehmann+Partner.
Prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił sytuację prawną i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Pani Agnieszka Zera z Urzędu Statystycznego w Warszawie omówiła aktualny stan komunikacji gmin z US w zakresie przesyłania informacji o adresach. Wskazała, że komunikacja elektroniczna już dziś wydajnie usprawnia ten proces zarówno z punktu widzenia urzędu statystycznego jak i JST.
Pan Mirosław Bartos, przedstawiciel firmy Geosystems Polska, producenta nawigacji samochodowej Automapa, wskazał na przykładzie danych z gminy Dywity wykorzystującej system iMPA, że punkty adresowe prowadzone przez gminy w rejestrze publicznym EMUIA są ważnym elementem we współczesnych metodach lokalizacji i pozwalają, zwłaszcza na terenach wiejskich, wydatnie usprawnić dojazd do poszukiwanych adresów.
Pan Wojciech Butkiewicz z firmy Lehmann+Partner Polska przedstawił możliwości obsługi ewidencji dróg i obiektów mostowych z wykorzystaniem produktu RoadMan. Bardzo istotnym aspektem funkcjonowania tej technologii jest współpraca z systemem eGmina, co pozwala na integrację i bezpośrednią prezentację danych ewidencji dróg w portalu mapowym gminy, co zostało przedstawione na przykładzie gminy Czerwonak.
Dyrektor Handlowy firmy Geo-system Zbigniew Malinowski omówił konieczność informatyzowania danych związanych z zagospodarowaniem przestrzennym nie tylko ze względu na nowe regulacje prawne w tym zakresie, ale przede wszystkim z punktu widzenia automatyzacji pracy jednostki samorządowej - na przykładach Gminy Halinów i Miasta Pruszków, które od wielu lat posiadają i wykorzystują zinformatyzowane plany miejscowe, pokazane zostały funkcje realizacji wypisu i wyrysu z planu, a także obsługi rejestrów wydanych decyzji i warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w oparciu o technologię iGeoPlan.
Cieszy bardzo aktywny udział zaproszonych uczestników spotkania w długiej dyskusji podsumowującej seminarium. Poruszane tematy związane były głównie z funkcjonowaniem numeracji adresowej, komunikacji z instytucjami oraz pytań i uwag dotyczących rozwoju systemu e-Gmina. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.
Więcej zdjęć w galerii

2014-05-12 - Warmińsko-mazurskie samorządy dyskutowały o zarządzaniu danymi przestrzennymi
Seminarium dla gmin pt. „Prowadzenie gminnych rejestrów związanych z danymi przestrzennymi w technologii firmy Geo-system” zgromadziło 9 maja 2014r. w Olsztynie 80 przedstawicieli jednostek administracji samorządowej. Organizatorem spotkania była firma Geo-System Sp. z o. o. W seminarium wzięli udział również zaproszeni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Urzędu Statystycznego w Olsztynie.
Prezes firmy Geo-System Waldemar Izdebski omówił podstawowe założenia i elementy konstrukcyjne systemu e-Gmina, którego jednym z elementów jest program iMPA służący do prowadzenia numeracji adresowej. Następnie przedstawił sytuację prawną i przepływ informacji związany z prowadzoną przez gminy ewidencją miejscowości ulic i adresów. Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się część prelekcji poświęcona funkcjonowaniu aplikacji iMPA z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Kierownik Wydziału Rejestrów Urzędu Statystycznego w Olsztynie Pani Bożenna Socha omówiła aktualny stan komunikacji gmin z US w zakresie przesyłania informacji o adresach. Wskazała, że komunikacja elektroniczna już dziś wydajnie usprawnia ten proces zarówno z punktu widzenia urzędu statystycznego jak i JST.
Firmę Geosystems Polska, producenta nawigacji samochodowej Automapa reprezentował Pan Mirosław Bartos, który w swojej prezentacji opisał główne kierunki rozwoju aplikacji oraz zaprezentował, na przykładzie danych z gminy Dywity, możliwości wykorzystania urzędowych baz adresowych w systemach nawigacyjnych.
Dyrektor Handlowy firmy Geo-System Zbigniew Malinowski omówił zagadnienie informatyzowania danych związanych z zagospodarowaniem przestrzennym nie tylko w aspekcie nowych regulacji prawnych, ale przede wszystkim z punktu widzenia automatyzacji pracy jednostki samorządowej. Na przykładach pokazane zostały funkcje realizacji wypisu i wyrysu z planu, a także obsługi rejestrów wydanych decyzji i warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w oparciu o technologię firmy Geo-System.
Kolejne seminarium dla przedstawicieli samorządów z województwa mazowieckiego poświęcone tej tematyce jest organizowane w Warszawie, w dniu 15 maja w Hotelu Gromada (ul. 17 Stycznia 32), na które serdecznie zapraszamy. 

2014-04-30 - 975 serwisów iMPA
W dniu 30 kwietnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Gminy Kowiesy (http://kowiesy.e-mapa.net/). Jest to już 975 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 46 w województwie łódzkim.
W systemie poza numeracją adresową wprowadzono również informacje dotyczące instytucji i urzędów oraz miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego wraz z opracowaniem stosownych metadanych.
Aktualną statystykę wdrożeń w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. W chwili obecnej już w pięciu województwach udział gmin przekracza 50%.  

2014-04-29 - List otwarty IV-2014 w sprawie aplikacji EMUiA oraz systemu do prowadzenia PZGiK
W dniu 29 kwietnia 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego, w którym zadaje pytania w sprawie aplikacji EMUiA oraz systemu dla prowadzenia PZGiK. 

2014-04-24 - Zaproszenie na seminarium iMPA
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne seminarium dotyczące prowadzenia urzędowej bazy danych adresowych w oprogramowaniu iMPA (Internetowy Manager Punktów Adresowych).
Prezentacja kierowana jest zarówno do obecnych użytkowników systemu iMPA, jak też do pracowników JST, którzy korzystali dotychczas z innych metod prowadzenia rejestru adresowego.
Podczas spotkania poruszona zostanie tematyka prowadzenia rejestru adresowego w systemie iMPA oraz kierunki rozwoju aplikacji adresowej i systemu eGmina. Przewidziane są również wystąpienia zaproszonych gości oraz panel dyskusyjny.

Seminarium odbędzie się w dniu 9 maja 2014r. w Hotelu HP Park w Olsztynie w godzinach 10:00-15:00. Udział w seminarium jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja na stronie http://www.punktyadresowe.pl/index.php?strona=szkolenia, gdzie znajduje się również szczegółowy program.  

2014-04-17 - 950 serwisów iMPA
W dniu 16 kwietnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Terespol (http://mterespol.e-mapa.net/). Jest to już 950 wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 80 w województwie lubelskim.
Mimo prób tworzenia darmowego oprogramowania przez GUGiK i niektóre Urzędy Marszałkowskie dynamika wdrożeń nie spada, a wręcz przeciwnie w ostatnim czasie znacznie się zwiększyła. Sądzimy, że przyczynia się do tego: dojrzałość oprogramowania, duża funkcjonalność, dopracowany interfejs użytkownika i wysoka jakość pomocy technicznej.
Aktualną statystykę wdrożeń w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie. 

2014-04-03 - 925 serwisów iMPA
W dniu 2 kwietnia 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Żuromin (http://zuromin.e-mapa.net/). Jest to już 925 wdrożenie serwisu w Polsce i 181 w województwie mazowieckim.
Dynamiczny przyrost liczby gmin świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu prowadzeniem rejestru adresowego z wykorzystaniem systemu iMPA, w którym realizowane jest to w sposób łatwy, szybki i przyjazny dla użytkowników.
Aktualny procentowy udział wdrożeń w przodujących województwach zaprezentowano na wykresie. 

2014-03-26 - List otwarty III-2014 w sprawie aplikacji EMUiA i związanych z nią przetargów
W dniu 26 marca 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego związany z przekazaną przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii odpowiedzią na poprzedni list dotyczący aplikacji EMUiA oraz przetargów na budowę baz adresowych gmin i miast. 

2014-03-14 - 900 serwisów iMPA
W dniu 14 marca 2014r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Serock (http://serock.e-mapa.net/). Jest to już 900 wdrożenie serwisu w Polsce, a tym samym dopełnienie powiatu legionowskiego.
System iMPA został uruchomiony już w 161 gminach województwa mazowieckiego, co oznacza, że ponad połowa (51%) gmin województwa wykorzystuje system iMPA. Świadczy to o niesłabnącym zainteresowaniu prowadzeniem rejestru adresowego z wykorzystaniem systemu iMPA, w którym realizowane jest to w sposób łatwy, szybki i przyjazny dla użytkowników. Szkolenie w aplikacji trwa ok. 1 godziny, a kompletny proces wprowadzenia adresu, od lokalizacji na mapie po wydruk zawiadomienia, trwa średnio 3 minuty. Przy tej okazji warto wspomnieć, że łączna liczba punktów adresowych przechowywanych obecnie we wszystkich bazach przekroczyła już 2 750 000. 

2014-03-07 - 888 serwisów iMPA
W dniu 7 marca 2014r. został uruchomiony serwis iMPA dla Gminy Dywity (http://dywity.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w powiecie olsztyńskim pracująca w systemie iMPA oraz 888
wdrożenie w Polsce. W serwisie mapowym oprócz danych adresowych opublikowano także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz ofertę inwestycyjną.
W chwili obecnej w sześciu województwach procentowy udział gmin wykorzystujących system iMPA przekracza już 40%. Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres.
Jednocześnie informujemy, że w ramach współpracy z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii metadane dotyczące numeracji adresowej prowadzonej w systemie iMPA są publikowane na serwerze katalogowym firmy GEO-SYSTEM, który został sfederowany z krajowym katalogiem metadanych Geoportalu2. Dzięki temu wyszukiwanie metadanych jest możliwe w serwisie geoportal.gov.pl pełniącym rolę krajowego brokera INSPIRE. Aby znaleźć opisywane metadane należy w wyszukiwarce metadanych Geoportalu2 wpisać frazę "impa" ewentualnie z nazwą gminy i w opcjach zaawansowanych zaznaczyć zapytanie rozproszone. 

2014-02-28 - 875 serwisów iMPA
W dniu 28 lutego 2014r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Nysa (http://nysa.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie opolskim pracująca w systemie iMPA oraz 875 wdrożenie w Polsce. W serwisie mapowym zostały opublikowane także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz oferta inwestycyjna.
Niezmiennie procentowo najwięcej wdrożeń jest w województwie zachodniopomorskim, gdzie system jest wdrożony w 92,1% jednostek. Wart odnotowania jest znaczny wzrost liczby gmin w województwie lubuskim – 37% plasując je tym samym na 6 pozycji pośród województw. Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres. 

2014-02-24 - List otwarty II-2014 w sprawie aplikacji EMUiA i związanych z nią przetargów
W dniu 24 lutego 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego związany z przekazanymi przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii statystykami dotyczącymi aplikacji EMUiA oraz informacjami na temat przetargów na budowę baz adresowych gmin i miast. 

2014-02-14 - 250 000 prac geodezyjnych w ePODGiK
W dniu dzisiejszym została przekroczona liczba 250 000 prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp.z o.o.
System powstał 7 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę 17 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatyczne generuje materiały niezbędne do jej realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
W ePODGiK zarejestrowanych jest 1622 firm geodezyjnych i 1857 geodetów uprawnionych.
Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 8,2 tys. prac, drugie miejsce to prawie 5,5 tys. prac, natomiast trzecie to ponad 4,7 tys. prac geodezyjnych.
Z satysfakcją stwierdzamy, że ośrodki, które zajęły trzy pierwsze miejsca w plebiscycie GEODETY na najlepszy PODGiK wykorzystują technologię iGeoMap/ePODGiK.
Jak się szacuje, od początku funkcjonowania technologii wykorzystanie systemu w 17 powiatach przyniosło łącznie oszczędności na poziomie kilku milionów złotych. 

2014-02-11 - 850 serwisów iMPA
W dniu 10 lutego 2014r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Wadowice (http://wadowice.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie małopolskim pracująca w systemie iMPA oraz 850 wdrożenie w Polsce. W serwisie mapowym zostały opublikowane także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Najwięcej wdrożeń dotychczas zrealizowano w województwie mazowieckim tj. 150, natomiast w procentowym udziale wdrożeń niezmiennie przewodzi województwo zachodniopomorskie gdzie system jest wdrożony w 92,1% jednostek. Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres. 

2014-02-07 - List otwarty I-2014 w sprawie aplikacji dla PODGiK oraz przetargów dotyczących EMUiA
W dniu 7 lutego 2014r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego związany z udostępnieniem przez GUGiK oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego treści protokołów odbioru dotyczących systemu teleinformatycznego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego powstałego w wyniku projektu "Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną" oraz przetargów dotyczących EMUiA. 

2014-01-14 - 825 serwisów iMPA oraz nowe forum dotyczące numeracji adresowej.
W dniu 14 stycznia 2014r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Frombork (http://frombork.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie warmińsko-mazurskim pracująca w systemie iMPA oraz 825 wdrożenie w Polsce. W serwisie mapowym zostały opublikowane także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Na chwilę obecną liczba jednostek wykorzystujących system iMPA wzrosła w tym województwie do 37% co stanowi piąty wynik wśród województw. Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres.
Informujemy również, że 7.01.2014r. uruchomiono forum poświęcone systemowi iMPA na stronie www.punktyadresowe.pl. Wszystkich użytkowników systemu zachęcamy do zarejestrowania się i uczestnictwa w wymianie poglądów i doświadczeń związanych z prowadzeniem baz adresowych. 

2014-01-10 - ULA łączy adresy
W dniu dzisiejszym do usługi lokalizowania adresów (ULA) dodano bazę adresową miasta Leszno, która funkcjonuje w technologii firmy Sytherm‑Info.
Jest to początek integracji baz obu firm we wspólnej usłudze lokalizacji dostępnej pod adresem www.punktyadresowe.pl/lokalizacja.php. W najbliższym czasie do serwisu tego zostaną włączone inne bazy funkcjonujące w technologii Systherm-Info oraz bazy innych firm, które zadeklarowały chęć włączenia się do tej inicjatywy.
Usługa lokalizacji umożliwia jednolity i prosty sposób wykorzystania gminnych baz adresowych (zrealizowanych w technologiach różnych firm) do lokalizacji przestrzennej wybranego adresu, co schematycznie przedstawiono na rysunku poniżej. Jako przykład można wykorzystać adresy z miejscowości Choroszcz, ul. Szkolna 2 (baza Geo‑System) oraz Leszno, ul Mickiewicza 11 (baza Systherm-Info), które przekazujemy jako parametr do usługi celem uzyskania jego przestrzennej lokalizacji. więcej

2013-12-31 - VII list otwarty do Głównego Geodety Kraju
W dniu 31 grudnia 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego związany z udostępnieniem przez GUGiK treści umowy dotyczącej systemu teleinformatycznego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego powstałego w wyniku projektu "Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną". 

2013-12-20 - 800 serwisów iMPA
W dniu 19 grudnia 2013r. uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Opole (http://opole.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie opolskim pracująca w systemie iMPA, a liczna wdrożeń systemu w Polsce osiągnęła 800.
Na chwilę obecną liczba jednostek w województwie opolskim wykorzystujących system iMPA wzrosła do 17%. wszystkich gmin Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres.
Na uwagę zasługuje fakt, że w roku 2013 liczba wdrożeń systemu iMPA zwiększyła się o 400 nowych lokalizacji. 

2013-12-11 - iGeoMap/ePODGiK w powiecie garwolińskim
W dniu 11 grudnia 2013 roku w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Garwolinie uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez Internet w technologii iGeoMap/ePODGiK. Dostęp możliwy jest ze strony internetowej PODGiKu w Garwolinie – http://garwolin.podgik.pl.    więcej

2013-12-10 - Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2012
Z satysfakcją informujemy, że międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet Poland po raz kolejny przyznała nam Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadany za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2012.  

2013-12-02 - 777 serwisów iMPA
W dniu 2 grudnia 2013r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Mikołajki (http://mikolajki.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie warmińsko-mazurskim pracująca w systemie iMPA oraz 777 wdrożenie w Polsce. W serwisie mapowym zostały opublikowane także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Na chwilę obecną liczba jednostek wykorzystujących system iMPA wzrosła w tym województwie do 27%. Aktualny rozkład wdrożeń w wiodących województwach przedstawia wykres. 

2013-11-29 - VI list otwarty do Głównego Geodety Kraju
W dniu 29 listopada 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego związany z odpowiedzią GUGiK udzieloną na zapytanie złożone w trybie dostępu do informacji publicznej. Zapytanie dotyczyło stworzenia i wdrożenia systemu teleinformatycznego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego powstałego w wyniku projektu "Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną". 

2013-11-14 - Geo-System Gepardem Biznesu 2013
Firma Geo-System Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem Geparda Biznesu 2013 województwa mazowieckiego. Według Wywiadowni Handlowej InfoCredit wartość rynkowa firmy wzrosła z 3,5 miliona złotych w marcu 2012 do ponad 8,5 miliona złotych w marcu 2013 roku. Do rankingu zostały wybrane te firmy, które w latach 2011-2012 miały każdego roku przynajmniej milion złotych przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. 

2013-11-08 - 750 serwisów iMPA
W dniu 8 listopada 2013r. został uruchomiony serwis iMPA dla Gminy Dubeninki (http://dubeninki.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka w województwie warmińsko-mazurskim pracująca w systemie iMPA oraz 750 wdrożenie w Polsce.
Na chwilę obecną liczba jednostek wykorzystujących system iMPA wzrosła w tym województwie do 25%. Miło jest nam poinformować, że w skali Polski procentowy udział gmin wykorzystujących system iMPA przekroczył 30%. Warty odnotowania jest również wzrost wdrożeń na Pomorzu do 75%, co przedstawiono na wykresie. 

2013-10-31 - 725 serwisów iMPA
W dniu 31 października 2013r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Międzyrzec Podlaski (http://mmiedzyrzecpodlaski.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka miejska w województwie lubelskim pracująca w systemie iMPA oraz 725 wdrożenie w Polsce.
Na chwilę obecną już 35% jednostek województwa lubelskiego wykorzystuje system iMPA do zarządzania bazą numeracji adresowej zgodnie z wymogami prawa. Na wykresie przedstawiono województwa z największym udziałem technologii iMPA w gminach. 

2013-10-28 - V list otwarty do Głównego Geodety Kraju
W dniu 28 października 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego w kontekście stworzenia i wdrożenia systemu teleinformatycznego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego powstałego w wyniku projektu "Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną", który zgodnie z harmonogramem powinien zostać wdrożony do 30 kwietnia 2012 roku. 

2013-10-14 - 700 serwisów iMPA
W dniu 11 października 2013r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Tczew (http://mtczew.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka miejska w województwie pomorskim pracująca w aplikacji iMPA oraz jednocześnie jubileuszowe 700 wdrożenie iMPA w Polsce. Tym samym procentowy udział wdrożeń systemu eGmina w województwie pomorskim przekroczył poziom 70%. Oznacza to, że już teraz 7 na 10 pomorskich samorządów wykorzystuje technologię firmy Geo-System do realizacji zadań wynikających m.in. z Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej z dnia 4 marca 2010r.
Wykres pokazuje aktualny udział wdrożeń systemu iMPA w pięciu najbardziej rozwiniętych województwach.  

2013-10-08 - List otwarty do Prezesa Rady Ministrów
W dniu 8 października 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski w kontekście wcześniejszej korespondencji z Głównym Geodetą Kraju i Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji wystosował list otwarty do Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska

2013-10-07 - 690 serwisów iMPA
W dniu 7 października 2013r. został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Legionowo (http://legionowo.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka miejska w województwie mazowieckim pracująca w systemie iMPA oraz 690 wdrożenie w Polsce.
 

2013-10-02 - 680 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (2 października 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Garwolina (http://mgarwolin.e-mapa.net/). Jest to już 680 wdrożenie w Polsce i 130 w województwie mazowieckim.
 

2013-09-20 - 666 serwisów iMPA
Zgodnie z oczekiwaniami czytelników Geoforum informujemy, że w dniu dzisiejszym (20 września 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Sierpc (msierpc.e-mapa.net) w powiecie sierpeckim i jest pierwszym wdrożeniem w tym powiecie. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 666. W województwie mazowieckim w 40% samorządów prowadzona jest Ewidencja Miejscowości Ulic i Adresów w systemie iMPA.
Na wykresie przedstawiono udział procentowy wdrożeń w gminach. 

2013-09-19 - 660 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (19 września 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Gryfino (http://gryfino.e-mapa.net/) w powiecie gryfińskim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 660.
Na wykresie przedstawiono procentowy udział wdrożeń w województwach - udział gmin w województwie zachodniopomorskim wzrósł do ponad 92%: 

2013-09-05 - 650 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (5 września 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Nowy Dwór Gdański (http://nowydworgdanski.e-mapa.net/) w powiecie nowodworskim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 650.
Na wykresie przedstawiono procentowy udział wdrożeń w województwach: 

2013-08-28 - 640 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (28 sierpnia 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Ełk (http://melk.e-mapa.net/) w powiecie ełckim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 640. Tym samym powiat ełcki stał się kolejnym powiatem, w którym wszystkie gminy prowadzą rejestr EMUiA w oprogramowaniu iMPA.
Na wykresie przedstawiono udział procentowy wdrożeń w gminach - udział gmin w województwie pomorskim wzrósł do 65%. 

2013-08-22 - 630 serwisów iMPA
W dniu wczorajszym (21 sierpnia 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Gminy Giżycko (http://gizycko.e-mapa.net/) w powiecie giżyckim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 630.
Na wykresie przedstawiono udział procentowy wdrożeń w gminach. 

2013-08-14 - 620 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (14 sierpnia 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Chodzież (http://mchodziez.e-mapa.net/). Jest to 620 wdrożenie i kolejna jednostka miejska korzystająca z technologii iMPA. Jednocześnie powiat chodzieski jest kolejnym powiatem, w którym wszystkie gminy prowadzą rejestr EMUiA w oprogramowaniu iMPA.
Statystyka wdrożeń w wiodących województwach zaprezentowana jest na wykresie. 

2013-08-07 - 610 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (7 sierpnia 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta Działdowo (http://mdzialdowo.e-mapa.net/). Jest to kolejna jednostka miejska korzystająca z technologii iMPA. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 610.
W systemie umieszczono również warstwę zagospodarowania przestrzennego, ofertę inwestycyjną oraz warstwę obiektów POI włącznie z gminną ewidencją zabytków – dzięki temu każdy użytkownik ma w jednym miejscu zgromadzone dane z wielu rejestrów prowadzonych przez Urząd zgodnie z wytycznymi dyrektywy INSPIRE. 

2013-07-31 - 600 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (30 lipca 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Miasta i Gminy Andrychów (andrychow.e-mapa.net) w powiecie wadowickim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 600, natomiast liczba punktów adresowych zgromadzonych w bazach danych technologii iMPA przekroczyła 2.000.000.
W systemie umieszczono również warstwę zagospodarowania przestrzennego oraz bogatą warstwę obiektów POI – dzięki temu każdy użytkownik ma w jednym miejscu zgromadzone dane z wielu rejestrów prowadzonych przez Urząd.
Na wykresie przedstawiono udział procentowy wdrożeń w gminach w wiodących województwach. 

2013-07-22 - IV list otwarty do Głównego Geodety Kraju
W dniu 22 lipca 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego w kontekście dyskusji nad zmianami w Prawie Geodezyjnym i Kartograficznym oraz odpowiedzi (pismo KN-5012-36/2013), udzielonej przez Zastępcę Głównego Geodety Kraju 2 lipca 2013r. na artykuł "Analiza przepisów związanych z prowadzeniem numeracji adresowej, czyli jak naprawić EMUiA". 

2013-07-19 - 590 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (19 lipca 2013r.) został uruchomione serwisy iMPA dla Miasta Sławno (mslawno.e-mapa.net) i Gminy Sławno (slawno.e-mapa.net) w powiecie sławieńskim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 590, a województwie zachodniopomorskim przekroczyła 90% wszystkich gmin.
Na wykresie przedstawiono udział procentowy wdrożeń w gminach. 

2013-07-17 - Analiza treści modeli podstawowych opublikowanych w wydanych dotychczas rozporządzeniach
Na stronie prawo.geo-system.com.pl oraz na portalu Geoforum został opublikowany artykuł dot. analizy treści Modeli Podstawowych opublikowanych w wydanych dotychczas rozporządzeniach. Zapraszamy do zapoznania się ze spostrzeżeniami zaobserwowanymi w wyniku analizy schematów XSD zawartych w nowych rozporządzeniach. 

2013-07-10 - 580 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (10 lipca 2013r.) został uruchomiony serwis iMPA dla Gminy Ustronie Morskie (ustroniemorskie.e-mapa.net) w powiecie kołobrzeskim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 580, a województwie zachodniopomorskim 90% wszystkich gmin.
Aktualny udział wdrożeń systemu iMPA z podziałem na województwa przedstawiono na wykresie. 

2013-07-09 - Apel Prezesa GiG do Głównego Geodety Kraju
W dniu 9 lipca 2013r. prezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej Pan Rafał Piętka wystosował apel do Głównego Geodety Kraju w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego. W piśmie Prezes GiG odnosi się także do sposobu stanowienia prawa i dyskusji, która się w związku z tym toczy przypominając m.in. wcześniejszy list otwarty dr inż. Waldemara Izdebskiego. Apeluje też by rozpocząć od nowa prace nad prawem geodezyjnym i kartograficznym. na podst. http://gig.org.pl
Treść listu 

2013-07-04 - 570 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (4 lipca 2013r.) zostały uruchomione serwisy iMPA dla Gminy Somonino (http://somonino.e-mapa.net) oraz Gminy Stężyca (http://stezycapomorska.e-mapa.net) – obie położone są w powiecie kartuskim. Obecna liczba wdrożeń osiągnęła już 570 co daje prawie 25% wszystkich gmin.
Aktualny udział wdrożeń systemu iMPA z podziałem na województwa przedstawiono na wykresie. 

2013-07-02 - List PTG do Głównego Geodety Kraju
W dniu 2 lipca 2013r. Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego wystosował list do Głównego Geodety Kraju, w którym odnosi się do kwestii obecnego stanu branży geodezyjnej i jego naprawy. Wskazane zostały w nim "przykłady gnębiące polską geodezję", które "w pełni uzasadniają konieczność podjęcia rozważnego i odpowiedzialnego dialogu administracji geodezyjnej i kartograficznej z organizacjami działającymi czynnie w naszej branży". Wystąpienie to jest "jednocześnie jednoznacznym głosem poparcia dla diagnoz, tez i wniosków, podniesionych w ostatnim okresie przez Pana dr inż. Waldemara Izdebskiego (przyp. Prezesa Zarządu firmy Geo-System), które skierował w swoich listach do Głównego Geodety Kraju". na podst. www.ptg-org.pl
Treść listu 

2013-07-01 - III list otwarty do Głównego Geodety Kraju
Zgodnie z zapowiedzią w dniu 1 lipca 2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego w kontekście odpowiedzi, udzielonej przez Głównego Geodetę Kraju 24 czerwca 2013r. na poprzedni list dotyczący postępowań publicznych związanych z ewidencją miejscowości, ulic i adresów wszczętych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.
Treść III listu otwartego 

2013-06-28 - 560 serwisów iMPA
W dniu dzisiejszym (28 czerwca 2013r.) uruchomiono serwisy iMPA dla Miasta Czarna Woda (http://mczarnawoda.e-mapa.net) oraz gminy Studzienice (http://studzienice.e-mapa.net). Dopełniło to liczbę wdrożeń do 560. Liczba wdrożeń w województwie pomorskim osiągnęła wskaźnik 52% wszystkich gmin województwa.
System iMPA zdobywa sobie pochlebne opinie użytkowników, zarówno wprowadzających jak i przeglądających dane. Charakteryzuje się prostotą obsługi i szybkością działania w porównaniu z innymi rozwiązaniami
dostępnymi na rynku. Dzięki elastycznym rozwiązaniom informatycznym system iMPA wspomaga w wielu gminach gospodarkę odpadami – zwłaszcza w kontekście wchodzącej niedługo w życie ustawy. Pozwala na współpracę z wieloma aplikacjami służącymi do zarządzania wywozem śmieci i odpadów, dzięki czemu gminy mogą sprawnie i ekonomicznie zarządzać swoją gminą.
Aktualny udział wdrożeń systemu iMPA w województwach przedstawiono na wykresie. 

2013-06-26 - II list otwarty do Głównego Geodety Kraju
Dnia 26.06.2013r. Prezes firmy GEO-SYSTEM dr inż. Waldemar Izdebski wystosował kolejny list otwarty do Głównego Geodety Kraju. Tym razem list dotyczy sposobu stanowienia prawa. Opublikowany list jest odpowiedzią Prezesa na pismo Głównego Geodety Kraju ustosunkowujące się do artykułu Waldemara Izdebskiego „Analiza rozporządzenia bazy danych ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej” opublikowanego w czerwcowym numerze Magazynu Geodeta, a przekazanego wcześniej (21.05.2013r.) do wiadomości GUGiK z odpowiednim pismem przewodnim

2013-06-21 - iMPA w Mszczonowie!
W dniu wczorajszym (20 czerwca 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla Miasta i Gminy Mszczonów (http://mszczonow.e-mapa.net). Jest to już 550 wdrożenie serwisu w Polsce, a tym samym kolejny powiat (żyrardowski) na Mazowszu posiada w pełni numeryczne, zbudowane w gminach bazy numeracji adresowej.
System iMPA zdobywa sobie pochlebne opinie użytkowników, zarówno wprowadzających jak i przeglądających dane.
Charakteryzuje się prostotą obsługi i szybkością działania w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Dzięki elastycznym rozwiązaniom informatycznym system iMPA wspomaga w wielu gminach gospodarkę odpadami – zwłaszcza w kontekście wchodzącej niedługo w życie ustawy. Pozwala na współpracę z wieloma aplikacjami służącymi do zarządzania wywozem śmieci i odpadów, dzięki czemu gminy mogą sprawnie i ekonomicznie zarządzać swoją gminą.
Aktualny udział wdrożeń systemu iMPA w województwach przedstawiono na wykresie. 

2013-06-18 - Zmiany w wyborze działek przy zgłaszaniu pracy przez iGeoMap
W nowej wersji apletu iGeoMap zostały wprowadzone zmiany przy wyborze działek do zgłaszanej pracy geodezyjnej. Najpierw należy wybrać Działkę główną do zgłoszenia - podajemy obręb i numer działki, a następnie ewentualnie pozostałe działki dostępne, klikając w przycisk "Wykaz działek..." w pozycji Działki dodatkowe. Wybór działek dodatkowych jest opcjonalny.
Przypominamy, iż wybrane działki zostaną wydrukowane na zgłoszeniu pracy geodezyjnej oraz w zależności od asortymentu będą dla nich wydane wypisy z części opisowej gruntów i budynków. 

2013-06-17 - List otwarty do Głównego Geodety Kraju
W dniu 17.06.2013r. Prezes Zarządu firmy Geo-system Sp. z o.o. Waldemar Izdebski wystosował list otwarty do Głównego Geodety Kraju Kazimierza Bujakowskiego w kontekście przetargów ogłoszonych przez GUGiK w dniach 6 i 14 czerwca 2013r., a związanych z ewidencją miejscowości ulic i adresów (EMUiA). 

2013-06-12 - iMPA od dziś funkcjonuje w mieście Głogów
W dniu dzisiejszym (12 czerwca 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla miasta Głogów (http://mglogow.e-mapa.net). Jest to już 540 wdrożenie serwisu w Polsce, a tym samym dopełnienie powiatu głogowskiego.
System iMPA został uruchomiony już w 25 gminach województwa dolnośląskiego, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu prowadzeniem rejestru EMUiA w sposób szybki, łatwy i przyjazny dla użytkowników.
Liczbowy oraz procentowy udział wdrożeń systemu eGmina z modułem iMPA w poszczególnych województwach przedstawiono na wykresie. 

2013-06-04 - System iMPA już 530 samorządach!
W dniu dzisiejszym (4 czerwca 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla miasta Lębork (http://mlebork.e-mapa.net/). W ten sposób wszystkie gminy w powiecie lęborskim korzystają z innowacyjnej aplikacji iMPA. Jednocześnie uruchomiony w dniu 3.06.2013r. serwis dla gminy Damnica (http://damnica.e-mapa.net/) jest ostatnim wdrożeniem w powiecie słupskim. Tym samym dwa kolejne powiaty pomorskie posiadają jednolitą i spójną technologię prowadzenia numeracji adresowej we wszystkich gminach. Liczba wdrożeń w skali całego kraju na chwilę obecną wynosi 530. System iMPA został uruchomiony już w połowie gmin w województwie pomorskim, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu prowadzeniem rejestru EMUiA w sposób szybki, łatwy i przyjazny dla użytkowników.
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. Publiczny serwis mapowy może dodatkowo udostępniać informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych informacji przestrzennych i mapowych.
Niezmiennie najwięcej wdrożeń jest województwie zachodniopomorskim (prawie 85% gmin) oraz województwie pomorskim (niemal połowa), natomiast województwo wielkopolskie (37%) wyprzedziło obecnie województwo mazowieckie (z 35%). 

2013-05-24 - 200.000 prac geodezyjnych w ePODGiK
W dniu dzisiejszym została przekroczona liczba 200 000 prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp.z o.o..
System powstał 6 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę 16 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatyczne generuje materiały niezbędne do jej realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
W ePODGiK zarejestrowanych jest 1467 firm geodezyjnych i 1758 geodetów uprawnionych.
Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 7 tys. prac, drugie miejsce to ponad 4,3 tys. prac, natomiast trzecie to niemal 4 tys. prac geodezyjnych.
 

2013-05-21 - 520 wdrożeń iMPA
W dniu dzisiejszym (21 maja 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla Miasta Zakopane (http://mzakopane.e-mapa.net/), drugi po Białym Dunajcu w powiecie tatrzańskim. W ten sposób liczba wszystkich uruchomionych serwisów wynosi już 520. Od początku bieżącego roku system został wdrożony w 120 jednostkach samorządowych. Duża intensywność wdrożeń wynika m.in. z faktu, że od lutego 2013r. obowiązują już zapisy Rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA, które mówią o prowadzeniu tej ewidencji w systemie teleinformatycznym. Publiczny serwis mapowy może dodatkowo udostępniać informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych informacji przestrzennych i mapowych.
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. Publiczny serwis mapowy może dodatkowo udostępniać informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych informacji przestrzennych i mapowych.
 

2013-05-17 - PODGiK w Poznaniu najlepszy
Miło nam Państwo poinformować, iż w plebiscycie GEODETY na najlepszy PODGiK trzy pierwsze miejsca zajęły ośrodki korzystające z technologii iGeoMap/ePODGiK:
1. PODGiK w Poznaniu (763 głosy)
2. PODGiK w Wejherowie (460 głosów),
3. PODGiK w Mińsku Mazowieckim (437 głosów).
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju.
 

2013-05-16 - 510 wdrożeń iMPA
W dniu dzisiejszym (16 maja 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla Gminy Dobra (http://dobraszczecinska.e-mapa.net). W ten sposób liczba wszystkich uruchomionych serwisów wynosi już 510. Jednocześnie wdrożenie to sprawia, że 3 z 4 gmin powiatu polickiego korzysta z iMPA, a w województwie zachodniopomorskim odsetek takich gmin wynosi już 83%.
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji.
Publiczny serwis mapowy może dodatkowo udostępniać informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych informacji przestrzennych i mapowych.
Niezmiennie najwięcej wdrożeń jest województwie zachodniopomorskim (prawie 85% gmin) oraz województwach pomorskim (44%), mazowieckim (34%), wielkopolskim (33%) i lubelskim (niemal 30%).
 

2013-05-10 - Plebiscyt na najlepszy PODGiK - II etap
Miło nam Państwo poinformować, iż wśród 10 ośrodków nominowanych w ramach plebiscytu na najlepszy PODGiK, aż 4 miejsca zajmują ośrodki, które korzystają z technologii iGeoMap/ePODGiK. Są to: PODGiK Wejherowo (2. miejsce - 444 pkt.), PODGiK Poznań (4. miejsce - 368 pkt.), PODGiK Mińsk Mazowiecki (5. miejsce - 326 pkt.), PODGiK Ożarów Mazowiecki (7. miejsce - 168 pkt).
Zapraszamy Państwa do udziału w II etapie plebiscytu. Oddawać swoje głosy możecie Państwo na stronie Geoforum.pl.
 

2013-04-30 - 500 wdrożeń iMPA
30 kwietnia uruchomiono Internetowego Managera Punktów Adresowych (iMPA) dla Sochaczewa (http://msochaczew.e-mapa.net). W ten sposób liczba wszystkich uruchomionych serwisów iMPA w Polsce wynosi już 500.
Jednocześnie wdrożenie to sprawia, że w powiecie sochaczewskim już wszystkie gminy korzystają z tego systemu. Tak jak dotychczas, najwięcej wdrożeń jest w województwie zachodniopomorskim (prawie 80% gmin) oraz województwach pomorskim (44%), mazowieckim (33%), wielkopolskim (32%) i lubelskim (28%).
 

2013-04-16 - iMPA w Lipnie
Uruchomione w dniu dzisiejszym (16 kwietnia 2013r.) serwisy dla Gminy Lipno (http://gminalipno.e-mapa.net/) oraz dla Miasta Lipno (http://mlipno.e-mapa.net/) zwiększają liczbę samorządów posiadających wdrożenia systemu iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych) do 490. W chwili obecnej już 6 gmin powiatu lipnowskiego wykorzystuje technologię eGmina&iMPA do zarządzania informacją przestrzenną.
W przypadku wdrożeń dla miasta i gminy wiejskiej, otaczającej miasto, w pełni można wykorzystać funkcjonalność systemu iMPA pozwalającą na kontrolę adresów w obszarach granicznych i ich wspólne wyświetlenie.
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. Serwis publiczny eGmina udostępnia informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego – plany miejscowe i studium, danych dotyczących wyborów, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych obiekty o charakterze informacyjnym.
 

2013-04-12 - iGeoMap/ePODGiK w powiecie otwockim
W dniu 12 kwietnia 2013 roku w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Otwocku uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez Internet w technologii iGeoMap/ePODGiK. Dostęp możliwy jest ze strony internetowej PODGiKu w Otwocku – http://otwock.podgik.pl.
Powiat otwocki jest ostatnim powiatem znajdującym się wokół m. st. Warszawy, w którym został uruchomiony system zgłaszania prac geodezyjnych przez Internet. W tym roku w powiecie mińskim w ten sposób zgłoszono 89% prac a w powiecie piaseczyńskim 84%. Poniżej przedstawiamy wykres obrazujący liczbę prac zgłoszonych przez Internet (kolor niebieski) i tradycyjnie (kolor zielony) w powiatach korzystających z technologii iGeoMap/ePODGiK.
Aktualnie w serwisie zarejestrowanych jest 1439 firm geodezyjnych oraz 1733 geodetów uprawnionych.
Po elektronicznym wysłaniu zgłoszenia materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w Ośrodku Dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP. Oprócz standardowych danych (zgłoszenia pracy geodezyjnej, danych wektorowych w formacie MAP, wykazu materiałów, opisów topograficznych, wypisów z ewidencji gruntów) wydawane są także dane w systemie EWMAPA (eksport podstawowy).
 więcej

2013-04-09 - W województwie zachodniopomorskim 75% gmin wykorzystują system eGmina&iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (9 kwietnia 2013r.) serwis dla gminy Resko (http://resko.e-mapa.net/) jest 480 w Polsce wdrożeniem systemu iMPA. Jednocześnie już wszystkie gminy powiatu łobeskiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych).
Tym samym 75% gmin województwa zachodniopomorskiego prowadzi już numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych), co w zestawieniu z innymi powiatami pokazuje wykres:
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. Serwis publiczny zapewnia mechanizmy udostępniania informacji z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz innych obiekty o charakterze informacyjnym.
Niesłabnące zainteresowanie systemem wśród gmin związane jest zarówno z faktem, że od lutego 2013r. obowiązują już zapisy Rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA, które mówią o konieczności prowadzenia tej ewidencji w systemie teleinformatycznym, jak również z szeregiem pozytywnych opinii gmin z terenu całej Polski.
 

2013-03-28 - 100 gmin mazowieckich wdrożyło system eGmina&iMPA
W dniu dzisiejszym (28 marca 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla gminy i miasta Łochów (http://lochow.e-mapa.net/). Tym samym zakończono już wszystkie wdrożenia w gminach, które skorzystały z promocji iMPA dla gmin mazowieckich ogłoszonej w lutym 2013r. pod patronatem medialnym miesięcznika GEODETA. Ze względu na duże zainteresowanie promocję rozszerzono z planowanych 10 do aż 15 gmin. Łącznie powstały bazy dla gmin (w kolejności tworzenia baz): Sadowne, Nur, Wodynie, Kotuń, Mordy, Brochów, Błędów, Młodzieszyn, Czerwin, Jednorożec, Zręby Kościelne, Siedlce, Wyszogród, Iłów i Łochów. Obecnie w województwie mazowieckim już 100 gmin, a Polsce łącznie 470 gmin prowadzi numerację adresową w systemie iMPA (internetowy Manager Punktów adresowych). Duża intensywność wdrożeń wynika m.in. z faktu, że od lutego 2013r. obowiązują już zapisy Rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA, które mówią o konieczności prowadzenia tej ewidencji w systemie teleinformatycznym.
Oprócz realizacji obowiązku ustawowego system iMPA zapewnia gminom automatyczne informowanie o zmianach w numeracji adresowej Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. W mapowych serwisach publicznych, otrzymywanych przez gminy wraz z wdrożeniem iMPA, są również udostępniane informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej oraz inne istotne w zarządzaniu gminą. Dzięki podjętym działaniom gminy realizują wymagania ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej w zakresie przechowywania i udostępniania danych przestrzennych przez ich właściciela. Ustawa stanowi implementację dyrektywy 2007/2/WE parlamentu europejskiego z dnia 14 marca 2007 r. ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE).
 

2013-03-25 - Zmiany w wydawaniu danych z systemu EWMAPA
Zmieniono sposób wydawania danych z systemu EWMAPA. Dotychczas do prac geodezyjnych wydawany był tzw. eksport podstawowy wielu warstw do pliku tekstowego. W wyniku modyfikacji parametrów eksportu danych wydawany jest tzw. eksport do modyfikacji. Ustawienia zostały wprowadzone w Legionowie 22 marca 2012r. a w Drawsku Pomorskim 25 marca 2012r. 

2013-03-22 - Co trzecia gmina mazowiecka wdrożyła system eGmina&iMPA
W dniu dzisiejszym (22 marca 2013r.) uruchomiono serwis iMPA dla gminy Teresin (http://teresin.e-mapa.net/). Tym samym już 460 gmin w Polsce prowadzi numerację adresową w systemie iMPA (internetowy Manager Punktów adresowych). W województwie mazowieckim liczba gmin korzystających z iMPA przekroczyła już 30%.
Duża intensywność wdrożeń wynika m.in. z faktu, że od lutego 2013r. obowiązują już zapisy Rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA, które mówią o konieczności prowadzenia tej ewidencji w systemie teleinformatycznym.
Oprócz realizacji obowiązku ustawowego system iMPA zapewnia gminom automatyczne informowanie o zmianach w numeracji adresowej Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. W mapowych serwisach publicznych, otrzymywanych przez gminy wraz z wdrożeniem iMPA, są również udostępniane informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej oraz inne istotne w zarządzaniu gminą.
 

2013-03-22 - Wydawanie danych w formacie TANGO w Pile, Poznaniu i Wągrowcu
Od dnia 22 marca 2013r. w systemach internetowego zgłaszania prac iGeoMap/ePODGIK, funkcjonujących w Starostwach Powiatowych w Pile, Poznaniu i Wągrowcu, zestaw danych udostępnianych wykonawcy będzie poszerzony o dane wektorowe w formacie TANGO. Dane te będzie można znaleźć w archiwum ZIP wraz z danymi systemu GEO-MAP. 

2013-03-15 - eGmina&iMPA już w 450 lokalizacjach
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (15 marca 2013r.) serwis dla gminy Biały Dunajec (http://bialydunajec.e-mapa.net/) jest 450 wdrożeniem systemu iMPA w Polsce. Od początku bieżącego roku system został wdrożony w 50 jednostkach samorządowych. Duża intensywność wdrożeń wynika m.in. z faktu, że od lutego 2013r. obowiązują już zapisy Rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA, które mówią o prowadzeniu tej ewidencji w systemie teleinformatycznym.
Oprócz realizacji obowiązku ustawowego system iMPA zapewnia gminom automatyczne informowanie o zmianach w numeracji adresowej Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. W mapowych serwisach publicznych, otrzymywanych przez gminy wraz z wdrożeniem iMPA, są również udostępniane informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej oraz inne istotne w zarządzaniu gminą.
 

2013-03-08 - Wydawanie danych z systemu EWMAPA w Drawsku Pomorskim
Od dnia 11 marca 2013r. od godz. 12:00 w systemie internetowego zgłaszania prac iGeoMap/ePODGIK, funkcjonującym w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim uruchomiono wydawanie danych wsadowych dla systemu EWMAPA. Dane wsadowe będzie można znaleźć w archiwum ZIP wraz z danymi systemu GEO-MAP. 

2013-03-07 - Wydawanie danych z systemu EWMAPA w Legionowie
Od dnia 8 marca 2013r. od godz. 9:00 w systemie internetowego zgłaszania prac iGeoMap/ePODGIK, funkcjonującym w Starostwie Powiatowym w Legionowie od 1.01.2013, uruchomiono wydawanie danych wsadowych dla systemu EWMAPA. Dane wsadowe będzie można znaleźć w archiwum ZIP wraz z danymi systemu GEO-MAP. 

2013-03-06 - Problemy z odczytem plików PDF w przeglądarce Firefox 19
Uwaga! Przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 19 (i nowsze) ma wbudowane rozszerzenie umożliwiające podgląd plików PDF. Na podstawie zgłoszeń od naszych użytkowników informujemy Państwa, iż mogą występować problemy z otwieraniem plików PDF za pomocą tej przeglądarki z włączonym rozszerzeniem "PDF Viewer" (niepełna treść wydruków map, nieczytelne wydruki, itp.). Informacje jak wyłączyć ten dodatek znajdą Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Mozilla pod niniejszym linkiem

2013-03-05 - Już 70% gmin w województwie zachodniopomorskim wdrożyło system eGmina&iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (5 marca 2013r.) serwis dla gminy Trzebiatów (http://trzebiatow.e-mapa.net/) jest 440 w Polsce, a 4 w powiecie gryfickim (po Rewalu, Płotach i Karnicach) wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym praktycznie 70% gmin województwa zachodniopomorskiego prowadzi już numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych).
Dane o zmianach w numeracji adresowej trafiają automatycznie do Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji.
W serwisie publicznym są również udostępniane informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz inne obiekty o charakterze informacyjnym.
 

2013-02-21 - Uruchomienie GEO-MAP ver. 10 w powiecie wołomińskim
Od 4 marca 2013r. w powiecie wołomińskim zostanie wprowadzony system GEO-MAP w wersji 10.02. Od momentu wprowadzenia nowej wersji do odczytania wydawanych plików konieczny będzie GEO-MAP w wersji min. 10.00. Starsze wersje oprogramowania nie będą mogły przeczytać nowych plików. Szczegółowe informacje dotyczące nowej wersji GEO-MAP znajdą Państwo pod niniejszym linkiem

2013-02-15 - Już 50 gmin w województwie pomorskim wdrożyło wdrożyło eGmina&iMPA
Uruchomione w dniu dzisiejszym (15 lutego 2013r.) serwis dla gminy Żukowo (http://zukowo.e-mapa.net/) jest 420 w Polsce i jednocześnie 50 w województwie pomorskim wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym praktycznie co druga gmina województwa prowadzi już numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych). Jest to również trzecia, po Chmielnie (http://chmielno.e-mapa.net/) i Przodkowie (http://przodkowo.e-mapa.net/) gmina w powiecie kartuskim.
Na dzień przed wymaganym w rozporządzeniu MAiC w sprawie EMUiA (Dz.U. 23 poz 125) terminem niemal 1/5 wszystkich gmin w Polsce posiada już numeryczne bazy adresów utworzone z własnych zasobów, w pełni zgodne z wymogami przepisów prawa i prowadzone w oprogramowaniu iMPA
W serwisie publicznym mogą być udostępniane są również informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz inne obiekty o charakterze informacyjnym.
 

2013-02-13 - Wspieramy najmniej zasobne gminy Mazowsza
Blisko 1/3 gmin w Polsce nie ma jeszcze wdrożonego systemu do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl obejmuje patronat medialny nad akcją informatyzacji gmin w tym zakresie prowadzoną przez firmę Geo-System z Warszawy.
Do tej pory firma Geo-System wdrożyła swoje oprogramowanie iMPA do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w 414 gminach w Polsce, w tym w 80 miastach i gminach województwa mazowieckiego. W pierwszej setce najbogatszych gmin mazowieckich (ranking wydatków inwestycyjnych według portalu www.gminy.pl) aż 60% korzysta z tego rozwiązania, a w pierwszej pięćdziesiątce nawet 70%. Tym razem przed szansą staną gminy z samego dołu tabeli przychodów.
 więcej

2013-01-25 - Wszystkie gminy powiatu włodawskiego wdrożyły eGmina&iMPA
Uruchomione w dniu dzisiejszym (25 stycznia 2013r.) serwisy dla gmin Urszulin i Wyryki zwiększają liczbę samorządów posiadających wdrożenia systemu iMPA do 410. Tym samym już wszystkie gminy powiatu włodawskiego prowadzą już numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych).
Liczba wdrożeń w województwie lubelskim przekroczyła 50, co oznacza, że co czwarta lubelska gmina wykorzystuje system iMPA. Jednocześnie powiat włodawski jest 12 powiatem w Polsce, posiadającym kompletną numeryczną bazę adresową.
Procentowy udział gmin we wiodących województwach przedstawia wykres:
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy, np. informacje z zakresu zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej gminy oraz inne obiekty o charakterze informacyjnym. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych – w tym przypadku - http://wlodawski.e-mapa.net/.
 

2012-12-31 - Ruszył serwis iGeoMap/ePODGIK w powiatach legionowskim i wągrowieckim
W dniu 31 grudnia 2012r. w dwóch Powiatowych Ośrodkach Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej: w Legionowie i w Wągrowcu, uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.
 więcej

2012-12-28 - Podsumowanie rozwoju systemu iMPA w 2012 roku.
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (28 grudnia 2012r.) serwis dla gminy Stegna jest 400 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych).
Tym samym w województwie pomorskim niemal 40% gmin posiada numeryczne bazy adresowe. Procentowy udział gmin we wiodących województwach przedstawia wykres:
W sumie w roku 2012 wdrożono 250 serwisów iMPA. Na każde wdrożenie składa się również archiwizacja i przeniesienie rejestrów analogowych do bazy danych, weryfikacja oraz istotne kontrole spójności baz. Ponadto każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii eGmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy.
We wszystkich funkcjonujących bazach systemu iMPA znajduje obecnie ok. 1,5 mln punktów adresowych oraz ponad 56 tys. nazwanych ulic.
Liczbę wdrożeń na przestrzeni lat pokazuje wykres z prawej:
W ciągu roku 2012 użytkownicy systemu iMPA wprowadzili z jego użyciem ponad 13.000 nowych adresów, o których automatycznie informowane są wskazane jednostki, w tym odpowiednie wojewódzkie urzędy statystyczne oraz starostwa powiatowe.
Firma Geo-System otrzymała również nagrodę Inspirująca Firma w konkursie Krajowych Liderów Innowacji i Rozwoju 2012 za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu telekomunikacji i IT, których istotnym elementem jest system iMPA i eGmina.
 

2012-12-24 - Przerwa techniczna w PODGiK Piła
W okresie Świąt Bożego Narodzenia nastąpi przerwa techniczna w obsłudze, zgłaszanych internetowo, prac geodezyjnych w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Pile.  

2012-12-14 - Gmina Wasilków z Geoportalem i numeryczną bazą adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (14 grudnia 2012r.) serwis dla gminy jest 390 wdrożeniem systemu eGmina z modułem iMPA. Na portalu publicznym prezentowane są informacje z zakresu numeracji adresowej, zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej miasta oraz inne obiekty o charakterze informacyjnym.
Gmina Wasilków jest kolejną jednostką w województwie mazowieckim posiadającą kompletną numeryczną bazę adresową. Od początku roku system wdrożono już w 240 gminach i miastach.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-12-13 - Geo-System z tytułem „Inspirującej firmy”
W dniu 11.12.2012r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie ogłoszono wyniki regionalne V edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2012. Wśród laureatów znalazła się firma Geo-System Sp. z o.o., która uzyskała tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 w kategorii: „Inspirująca firma”. Jest to nowa kategoria wyróżniająca innowacyjne firmy wdrażające rozwiązania z zakresu telekomunikacji i IT. Jednym z istotnych kryteriów była ocena dynamicznego rozwoju wdrażania systemów teleinformatycznych dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, w tym systemu eGmina z modułem do prowadzenia numeracji adresowej (iMPA – internetowy Manager Punktów Adresowych) – szczegóły nt. wdrożeń znajdują się na stronie www.punktyadresowe.pl
 

2012-12-10 - Warszawskie eInwestycje nagrodzone
Miło nam poinformować, że Związek Miast Polskich przyznał m. st. Warszawie nagrodę za koordynację inwestycji. Niewątpliwie do dobrej koordynacji inwestycji oprócz zaangażowania pracowników Biura Koordynacji i Remontów w Pasie Drogowym przyczyniły się opracowane przez naszą firmę dwa serwisy e-inwestycje oraz infoulice. Pierwszy z serwisów służy pracownikom do prac związanych z koordynacją inwestycji a drugi mieszkańcom, z którego mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach w mieście. Serwis dla mieszkańców dostępny jest pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl/
Link do informacji w portalu Gazeta.pl
 

2012-12-06 - Miasto Siedlce z Geoportalem i numeryczną bazą adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (6 grudnia 2012r.) serwis dla miasta Siedlce jest 380 wdrożeniem systemu eGmina z modułem iMPA.. Na portalu publicznym prezentowane są informacje z zakresu numeracji adresowej, zagospodarowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej miasta oraz inne obiekty o charakterze informacyjnym.
Miasto Siedlce jest kolejną jednostką w województwie mazowieckim posiadającą kompletną numeryczną bazę adresową co stanowi już jedną czwartą województwa. Od początku roku system wdrożono już w 230 ginach i miastach.
Procentowy udział gmin we wiodących województwach przedstawia wykres:
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-11-27 - Wszystkie gminy powiatu rawskiego wdrożyły eGmina&iMPA

Uruchomiony w dniu dzisiejszym (27 listopada 2012r.) serwis dla miasta Rawa Mazowiecka jest 370 wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym już wszystkie gminy powiatu rawskiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych).
Powiat rawski jest jedenastym powiatem posiadającym kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin prowadzoną w systemie iMPA. Od początku roku system wdrożono już w 220 gminach i miastach.
Procentowy udział gmin we wiodących województwach przedstawia wykres:
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-11-22 - Ruszyło zgłaszanie prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGIK w powiecie szamotulskim
W Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Szamotułach 22 listopada 2012r. w działających dotychczas systemie iGeoMap uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.
W województwie wielkopolskim taka technologia z powodzeniem funkcjonuje już w powiecie poznańskim od 25 lutego 2009 roku, gdzie obecnie ponad 70% prac jest zgłaszanych z wykorzystaniem Internetu oraz od miesiąca w powiecie pilskim. W Polsce technologia wdrożona jest łącznie w 13 powiatach, a do tej pory zgłoszono przy jej użyciu i przygotowano automatycznie materiały dla prawie 173.000 prac geodezyjnych, z czego aż 50.000 od początku roku 2012. Rozkład zgłoszonych prac we wszystkich powiatach wykorzystujących technologię iGeoMap/ePODGIK przedstawiono na poniższym wykresie.
Aktualnie w serwisie zarejestrowanych jest 1318 firm geodezyjnych oraz 1648 geodetów uprawnionych.
Po elektronicznym wysłaniu zgłoszenia materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w Ośrodku Dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.
Jednocześnie dla mieszkańców powiatu dostępny jest powiatowy portal mapowy integrujący dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej. Istnienie kompletnej i aktualnej numeracji adresowej daje komfort korzystania z portalu oraz jest podstawą do automatyzacji wielu innych rejestrów związanych z informacją przestrzenną. Portal mapowy może być szeroko wykorzystywany przez różnego rodzaju służby, które w swej pracy potrzebują aktualnej numeracji adresowej z terenu całego powiatu.
 

2012-11-09 - GEO-MAP 10
Od 15 października 2012r. na stronie www.geo-system.com.pl dostępna jest już do pobrania najnowsza wersja systemu GEO-MAP w wersji 10.00. W tym wydaniu wprowadzono m. in.: kontrolę poprawności geometrii przy tworzeniu obiektów, rozbudowano funkcje kontrolne obiektów mapy zasadniczej, wprowadzono nowy kod obiektu 5295 - "służebność gruntowa", dodano możliwość podglądu plików w formacie ShapeFile (shp) oraz wprowadzono nowy format pliku MAP, który zawiera sumy kontrolne. W związku z tym przed przekazaniem plików w nowym zapisie do PODGIK prosimy o upewnienie się czy dany PODGIK pracuje już w nowej wersji oprogramowania. Analogicznie, jeśli PODGIK pracuje już w nowej wersji oprogramowania to wydawane pliki nie mogą być czytane w starszych wersjach programu. Więcej informacji znajdziecie Państwo w pliku gmw.new dostarczonym wraz z nową wersją aplikacji oraz na oficjalnym blogu naszej firmy

2012-10-29 - 360 iMPA w Polsce

Uruchomiony w dniu dzisiejszym (29 października 2012r.) serwis dla miasta i gminy Kamień Pomorski (http://kamienpomorski.e-mapa.net)jest 360 wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym już wszystkie gminy powiatu kamieńskiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów Adresowych).
Powiat kamieński jest dziesiątym powiatem posiadającym kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin prowadzoną w systemie iMPA. Jednocześnie jest kolejnym wdrożeniem w województwie zachodniopomorskim, które jest zdecydowanym liderem w liczbie gmin korzystających z iMPA. Procentowy udział gmin we wiodących województwach przedstawia wykres.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-10-25 - Ruszył serwis iGeoMap/ePODGIK w powiecie pilskim
W Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Pile 25 października 2012r. uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.
W województwie wielkopolskim taka technologia z powodzeniem funkcjonuje już w powiecie poznańskim od 25 lutego 2009 roku, gdzie obecnie ponad 70% prac jest zgłaszanych z wykorzystaniem Internetu. W Polsce technologia wdrożona jest w 12 powiatach, a do tej pory zgłoszono przy jej użyciu i przygotowano automatycznie materiały dla prawie 170.000 prac geodezyjnych. Rozkład zgłoszonych prac we wszystkich powiatach wykorzystujących technologię iGeoMap/ePODGIK przedstawiono na poniższym wykresie.
Aktualnie w serwisie zarejestrowanych jest 1286 firm geodezyjnych oraz 1623 geodetów uprawnionych.
Po elektronicznym wysłaniu zgłoszenia materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w Ośrodku Dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.
Jednocześnie dla mieszkańców powiatu uruchomiono powiatowy portal mapowy integrujący dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej. Istnienie kompletnej i aktualnej numeracji adresowej daje komfort korzystania z portalu oraz jest podstawą do automatyzacji wielu innych rejestrów związanych z informacją przestrzenną. Portal mapowy może być szeroko wykorzystywany przez różnego rodzaju służby, które w swej pracy potrzebują aktualnej numeracji adresowej z terenu całego powiatu.
 

2012-10-12 - 350 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (12 października 2012r.) serwis dla miasta i gminy Kruszwica jest 350 wdrożeniem serwisu iMPA.
Jest to jednocześnie 6 wdrożenie serwisu w województwie kujawsko-pomorskim. Dotychczas najwięcej wdrożeń zrealizowano w województwie mazowieckim – 76. We wszystkich bazach znajduje się ponad 1 mln 327 tys. punktów adresowych oraz 52 tys. ulic.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-09-27 - 340 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (27 września 2012r.) serwis dla miasta i gminy Jarocin jest 340 wdrożeniem serwisu iMPA.
Jest to jednocześnie 63 wdrożenie serwisu w województwie wielkopolskim. Tym samym niemal co trzecia gmina w tym województwie wykorzystuje już system eGmina z modułem iMPA. W województwie pomorskim jest to ponad 30% gmin, a w zachodniopomorskim jest to już 55% gmin.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-09-18 - 330 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (18 września 2012r.) serwis dla miasta Helu jest 330 wdrożeniem serwisu iMPA. Jest to jednocześnie 37 wdrożenie serwisu w województwie pomorskim. Tym samym prawie co trzecia gmina w tym województwie wykorzystuje już system eGmina z modułem iMPA. Natomiast w wiodącym województwie zachodniopomorskim jest to już 54% gmin.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-08-29 - 320 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (29 sierpnia 2012r.) serwis dla miasta Przasnysz jest 320 wdrożeniem serwisu iMPA. Jest to jednocześnie 75 wdrożenie serwisu w województwie mazowieckim. Tym samym już blisko 25% gmin w tym województwie wykorzystuje system eGmina z modułem iMPA do prowadzenia urzędowego rejestru adresowego. W wyniku współpracy z GUGiK adresy z każdego kolejnego wdrożenia iMPA są automatycznie widoczne w serwisie geoportal.gov.pl. Usługa jest dostępna poprzez wywołanie narzędzia Dodaj WMS/WMTS, a następnie wybranie z zakładki Serwisy predefiniowane pozycji Internetowy manager punktów adresowych zawartej w sekcji Serwisy inne. Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy, m.in. ortofotomapy, dokumenty planistyczne (miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego), oferta inwestycyjna gminy. Numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest również do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-08-22 - 310 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (22 sierpnia 2012r.) serwis dla gminy Wolin jest 310 wdrożeniem serwisu iMPA.
Jest to jednocześnie 53 wdrożenie serwisu w województwie zachodniopomorskim. Tym samym niemal połowa gmin w tym województwie wykorzystuje już system eGmina z modułem iMPA.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-08-09 - 300 iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (9 sierpnia 2012r.) serwis dla gminy Stepnica jest 300 wdrożeniem serwisu iMPA. Jest to jednocześnie 50 wdrożenie serwisu w województwie zachodniopomorskim. Tym samym niemal połowa gmin w tym województwie wykorzystuje już system eGmina z modułem iMPA.
Miło nam jest również poinformować, że w wyniku współpracy z GUGiK od 6 sierpnia 2012r. adresy z iMPA są już widoczne w serwisie geoportal.gov.pl. Usługa jest dostępna w poprzez wywołanie narzędzia Dodaj WMS/WMTS, a następnie wybranie z zakładki Serwisy predefiniowane pozycji Internetowy manager punktów adresowych zawartej w sekcji Serwisy inne.
Jednocześnie Od początku roku wykonano już 150 wdrożeń systemu eGmina z modułem iMPA. To tyle ile w sumie w trzech poprzednich latach (2009 – 13, 2010 – 30, 2011 – 97). Zależność przedstawia załączony wykres.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-07-31 - Powiat chełmski z numeryczna bazą adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (31 lipca 2012r.) serwis dla gminy Dorohusk jest 290 wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym już wszystkie gminy powiatu chełmskiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych). Powiat chełmski jest już dziewiątym powiatem po białogardzkim, drawskim, pruszkowskim, ryckim, szamotulskim, warszawskim zachodnim, wołomińskim i wrzesińskim posiadający kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin prowadzoną w systemie iMPA. W portalu powiatowym www.chelmski.e-mapa.net włączono dodatkowo dane miasta Chełm, dzięki czemu obywatele w jednym miejscu mają dostęp do wszystkich gmin powiatu oraz miasta.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-07-20 - Choroszcz jest 280 wdrożeniem systemu eGmina&iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu 20 lipca 2012r. serwis dla gminy Choroszcz jest 280 wdrożeniem systemu iMPA i jednocześnie pierwszym wdrożeniem w powiecie białostockim.
Najwięcej wdrożeń zrealizowano w województwie mazowieckim (73 lokalizacje), następne w kolejności są województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie. W pięciu województwach liczba wdrożeń systemu iMPA w stosunku do liczby wszystkich miast i gmin przekroczyła 10%, co przedstawiono na załączonym wykresie.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-07-12 - Kłoczew jest 270 wdrożeniem systemu eGmina&iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (12 lipca 2012r.) serwis dla gminy Kłoczew jest 270 wdrożeniem systemu iMPA. Tym samym już wszystkie gminy powiatu ryckiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA(Internetowy Manager Punktów adresowych). Powiat rycki jest ósmym powiatem po białogardzkim, drawskim, pruszkowskim, szamotulskim, warszawskim zachodnim, wołomińskim i wrzesińskim posiadający kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin prowadzoną w systemie iMPA. Jednocześnie w województwie lubelskim funkcjonuje już ponad 30 wdrożeń systemu iMPA.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-07-06 - Kazimierz Dolny jest 260 wdrożeniem systemu eGmina&iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (6 lipca 2012r.) serwis dla gminy Kazimierz Dolny jest 260 wdrożeniem systemu iMPA i kolejnym po Żyrzynie wdrożeniem w powiecie puławskim. Zdecydowanie w liczbie wdrożeń przoduje województwo mazowieckie (70 lokalizacji), potem są województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie (odpowiednio 50 i 44 lokalizacje).
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych. System iMPA umożliwia również eksport w formacie GML, tym samym realizuje postanowienie § 10.1 ust 2 pkt a) rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA.
 

2012-07-05 - 150.000 prac geodezyjnych w ePODGiK
W dniu dzisiejszym została przekroczona liczba 150 000 prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp.z o.o..
System powstał 5 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę 11 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatyczne generuje materiały niezbędne do jej realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Obecnie udział prac zgłoszonych elektronicznie i przetworzonych automatycznie we wszystkich zarejestrowanych pracach wynosi średnio 73%. Niezmiennie od dłuższego czasu prowadzi powiat szczecinecki, gdzie niemal 100% prac jest zgłaszanych i przygotowanych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK.
W ePODGiK zarejestrowanych jest 1200 firm geodezyjnych i 1583 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK niemal 6 tys. prac, drugie miejsce to ponad 3,6 tys. prac, natomiast trzecie to ponad 3,3 tys. prac geodezyjnych.
 

2012-06-29 - Gmina Grunwald jest 250 wdrożeniem systemu iMPA w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (29 czerwca 2012r.) serwis dla gminy Grunwald jest 250 wdrożeniem systemu iMPA w kraju i pierwszym w województwie warmińsko-mazurskim. Tym samym już w każdym województwie funkcjonuje przynajmniej jedno wdrożenie iMPA.
Z tej okazji strona internetowa www.punktyadresowe.pl została wzbogacona o kilka elementów poprawiających funkcjonalność i wspierających użytkowników aplikacji iMPA.
 

2012-06-28 - Uruchomienie serwisu www.rciwn.pl
W dniu 27 czerwca 2012r. uruchomiono serwis www.rciwn.pl służący do sprzedaży informacji z rejestru cen i wartości nieruchomości z wykorzystaniem płatności internetowych. Pierwszym powiatem włączonym do serwisu jest powiat drawski. Dane udostępniane są na podstawie prowadzonego w starostwie systemu EGBV, w którym rejestrowane są również dane Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości.
Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Bezpośrednio po opłaceniu zamówienia, użytkownik otrzymuje informacje z rejestru dotyczące transakcji dla wskazanej w zamówieniu jednostki ewidencyjnej.
 

2012-06-26 - Gmina Racławice jest 240 wdrożeniem systemu eGmina w Polsce
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (26 czerwca 2012r.) Serwis dla gminy Racławice jest 240 wdrożeniem systemu iMPA w Polsce.
Obecnie we wszystkich bazach iMPA przechowywanych jest łącznie 1,14 mln punktów adresowych oraz ponad 63 tys. ulic posiadających nazwy.
Jednocześnie od dnia 18 czerwca system iMPA umożliwia eksport w formacie GML, tym samym realizuje postanowienie § 10.1 ust 2 pkt a) rozporządzenia MAiC w sprawie EMUiA.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-06-15 - Cały powiat szamotulski posiada numeryczną bazę adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (15 czerwca 2012r.) Serwis dla gminy Duszniki (duszniki.e-mapa.net) jest 230 wdrożeniem systemu iMPA w Polsce, a jednocześnie ostatnim brakującym serwisem w powiecie szamotulskim. Tym samym już wszystkie gminy powiatu szamotulskiego prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych). Powiat szamotulski jest siódmym powiatem po białogardzkim, drawskim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim, wołomińskim i wrzesińskim posiadający kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin prowadzoną w systemie iMPA.
Powiatowy portal mapowy (http://szamotulski.e-mapa.net/) integruje bazy gminne w jedną całość, prezentuje je na tle danych ewidencyjnych oraz pozwala na wyszukiwanie adresów z całego powiatu. Dzięki temu można w prosty sposób lokalizować nieruchomości na tle powiatowych danych przestrzennych, tj. danych ewidencji gruntów i budynków, czy zdjęć lotniczych.
Dodatkowym atutem wdrożenia systemu teleinformatycznego jest stała aktualność bazy numerów adresowych – zmiana lub nadanie nowego adresu przez gminy zostaną automatycznie umieszczone na naszej mapie. Udostępnianie danych przestrzennych drogą internetową poprzez portal powiatowy może być wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Aktualne adresy i ich przestrzenna identyfikacja mogą być wykorzystywane przez służby publiczne jak i każdego mieszkańca powiatu.
 

2012-05-29 - Cały powiat warszawski zachodni posiada numeryczna bazę adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (29 maja 2012r.) Serwis dla gminy Izabelin jest 220 wdrożeniem systemu iMPA w Polsce. Tym samym wszystkie gminy powiatu prowadzą numerację adresową w systemie iMPA (Internetowy Manager Punktów adresowych). Jest to już kolejny powiat po białogardzkim, drawskim, pruszkowskim, wołomińskim i wrzesińskim posiadający kompletną numeryczną bazę adresową dla wszystkich gmin.
Powiatowy portal mapowy integruje bazy gminne w jedną całość, prezentuje je na tle danych ewidencyjnych oraz pozwala na wyszukiwanie adresów z całego powiatu. Dzięki temu można w prosty sposób lokalizować nieruchomości na tle powiatowych danych przestrzennych, tj. danych ewidencji gruntów i budynków, czy zdjęć lotniczych.
Dodatkowym atutem wdrożenia systemu teleinformatycznego jest stała aktualność bazy numerów adresowych – zmiana lub nadanie nowego adresu przez gminy zostaną automatycznie umieszczone na naszej mapie. Udostępnianie danych przestrzennych drogą internetową poprzez portal powiatowy może być wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Aktualne adresy i ich przestrzenna identyfikacja mogą być wykorzystywane przez służby publiczne jak i każdego mieszkańca powiatu.
 

2012-05-23 - Powiat otwocki włączony do kw.info.pl
W dniu 23 maja 2012r. do serwisu kw.info.pl włączono powiat otwocki. Tym samym w serwisie przybyło ponad 150.000 nowych działek, co razem daje razem ok. 1,5 mln. działek dostępnych w serwisie. Jest to jednocześnie ostatni powiat z aglomeracji warszawskiej (z wyłączeniem m.st. Warszawy) oferujący taką usługę.
W powiecie otwockim na obszarach gmin wykorzystujących system iMPA do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów istnieje również możliwość lokalizacji działek na podstawie adresu dzięki funkcji Ustaw mapę na adres.
 

2012-05-11 - Białowieża posiada numeryczna bazę adresową
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (11 maja 2012r.) Serwis dla gminy Białowieża jest pierwszym wdrożeniem systemu iMPA w województwie podlaskim. Tym samy łączna liczba gmin i miast wykorzystujących system eGmina wzrosła do 210. Obecnie we wszystkich bazach iMPA przechowywanych jest łącznie niemal 1,1 mln punktów adresowych oraz ponad 61tys. ulic posiadających nazwy. Dotychczasowa statystyka ulic (ok. 130tys. pozycji) uwzględniała również drogi bez nazw.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-04-27 - Powiat białogardzki posiada jednolitą numeryczną bazę adresową
Dzięki uruchomieniu w dniu dzisiejszym (27 kwietnia 2012r.) serwisu dla gminy Karlino (http://karlino.e-mapa.net/) powiat białogardzki jest drugim, po powiecie drawskim, powiatem zachodniopomorskim posiadającym w pełni prowadzoną Ewidencję Miejscowości Ulic i Adresów we wszystkich gminach. Tym samym jest to 40 wdrożenie systemu iMPA w województwie zachodniopomorskim, co daje ponad 30% gmin. Łączna liczba serwisów w gminach wynosi 206.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-Gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
 

2012-04-20 - W Piasecznie uruchomiono usługę zmawiania mapy zasadniczej przez Internet
W dniu 20 kwietnia 2012r. w serwisie mapowym PODGiK w Piasecznie (http://piaseczynski.e-mapa.net) uruchomiono nową usługę, umożliwiająca obywatelom zamawianie przez internet wydruków map zasadniczych wg stanu archiwalnego.
Mapy uzyskuje się w postaci plików PDF, o parametrach (format papieru, kolorystyka) zadeklarowanych przez zamawiających. Link do pliku z przygotowaną mapą przesyłany jest użytkownikowi e-mailem po dokonaniu stosownej opłaty, co realizuje się z wykorzystaniem mechanizmów płatności internetowych firmy Geo-system Sp. z o.o.. Usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a czas oczekiwania na mapę wynosi na ogół kilkanaście minut.
 

2012-04-18 - 200 tys. działek więcej w kw.info.pl
Dziś (18 kwietnia) do serwisu kw.info.pl, służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych, włączono dwa kolejne powiaty – piaseczyński i chełmski.

Tym samym przybyło w nim ponad 200 tys. nowych działek, co razem daje już ponad 1,3 mln działek w 13 powiatach.
 

2012-03-30 - Już 200 wdrożeń technologii eGmina+iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (30 marca 2012r.) Serwis dla gminy Cedynia jest 200 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) w Polsce. Tym samym w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2012 roku system został wdrożony w 50 gminach.
Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
We wszystkich funkcjonujących bazach systemu iMPA znajduje obecnie ok. 1,1 mln punktów adresowych oraz 131 tys. ulic.
 

2012-03-19 - Już 190 wdrożeń systemu e-gmina+iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (19 marca) Serwis dla gminy Szemud (http://szemud.e-mapa.net/) jest 190 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) w Polsce. Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. Jednocześnie numeracja adresowa w postaci usług sieciowych podłączana jest do odpowiednich portali powiatowych.
We wszystkich funkcjonujących bazach systemu iMPA znajduje obecnie ponad 1 mln punktów adresowych oraz 131 tys. ulic.
 

2012-03-14 - Zmiany przy zgłaszaniu prac przez iGeoMap
Przy zgłaszaniu prac geodezyjnych wprowadzono konieczność określania daty zakończenia pracy przez Wykonawcę. Wcześniej było tak, że system podpowiadał datę zakończenia, co powodowało czasami sytuację, że Wykonawcy nie byli świadomi jaką datę zakończenia podali. Zmiana została uzgodniona ze wszystkimi ośrodkami dokumentacji. 

2012-03-14 - Powiaty szamotulski i świdwiński włączone do kw.info.pl
W dniu 14 marca 2012r. do serwisu kw.info.pl włączono powiaty szamotulski i świdwiński. Tym samym w serwisie przybyło ok. 100.000 nowych działek. W obu powiatach na obszarach gmin wykorzystujących system iMPA do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów istnieje również możliwość lokalizacji działek na podstawie adresu dzięki funkcji Ustaw mapę na adres.
 

2012-03-09 - Powiat wołomiński w kw.info.pl
Do serwisu kw.info.pl służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych włączono dziś (9 marca) powiat wołomiński.
Powiat wołomiński jest drugim w tym roku, a kolejnym, po legionowskim, mińskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim, powiatem w województwie mazowieckim włączonym do tej usługi. Obecnie w serwisie można korzystać z danych dla ok. 1.000.000 działek ewidencyjnych z 10 powiatów.
Na obszarach gmin wykorzystujących system iMPA do prowadzenia ewidencji numeracji adresowej istnieje możliwość lokalizacji działek na podstawie adresu dzięki funkcji Ustaw mapę na adres. W przypadku powiatu wołomińskiego usługa wyszukiwania po adresie funkcjonuje na terenie całego powiatu.
 

2012-03-07 - Ponad 1.000.000 punktów adresowych w bazach iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (7 marca) Serwis iMPA dla miasta Opole sprawił, że przekroczona została granicy miliona punktów adresowych zawartych w bazach iMPA. Statystyki wskazują, że jest to niemal 15% wszystkich punktów adresowych funkcjonujących w Polsce.
Najwięcej punktów adresowych zgromadzonych jest w bazie m.st. Warszawy, a następne, w kolejności co do liczby punktów, są bazy gmin Piaseczno oraz Grodzisk Mazowiecki.
 

2012-02-15 - Wdrożenie technologii eGmina+iMPA w gminie Dobrzeń Wielki
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (15 lutego) Serwis dla gminy Dobrzeń Wielki (http://dobrzenwielki.e-mapa.net/) jest pierwszym wdrożeniem iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) w województwie opolskim. Jednocześnie jest to 170 wdrożenie systemu iMPA w Polsce. Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e‑gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy.
 

2012-01-24 - Geo-System wyróżniony przez magazyn Geodeta
W tradycyjnym podsumowaniu najważniejszych geodezyjnych wydarzeń ubiegłego roku dostaliśmy PLUSA od miesięcznika "Geodeta" za wdrożenie managera punktów adresowych w 140 miastach i gminach. Dziękujemy!
 

2012-01-02 - Powiat miński w kw.info.pl
Do serwisu kw.info.pl służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych włączono dziś (2 stycznia) powiat miński.
W 2011 roku przy pomocy serwisu zakupiono 400 numerów ksiąg wieczystych, natomiast od początku jego funkcjonowania wykonano ponad 600 zapytań. W minionym 2011 roku do usługi włączono 3 kolejne powiaty. Powiat miński jest czwartym, po legionowskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim, powiatem w województwie mazowieckim włączonym do tej usługi. Obecnie w serwisie można korzystać z danych udostępnianych przez starostwa powiatów: drawskiego, legionowskiego, mińskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, wejherowskiego, kościerskiego oraz przez miasto Chełm.
Na obszarach gmin wykorzystujących system iMPA do prowadzenia ewidencji numeracji adresowej istnieje możliwość lokalizacji działek na podstawie adresu dzięki funkcji Ustaw mapę na adres.
 

2011-12-30 - Podsumowanie wdrożeń systemu iMPA w 2011 roku
Uruchomiony dziś (30 grudnia) serwis dla gminy Września jest 150 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Tym samym cały powiat wrzesiński (wrzesinski.e-mapa.net) posiadania od tej chwili jednolicie prowadzoną, w pełni zinformatyzowaną numerację adresową na całym obszarze powiatu (system działa we wszystkich gminach powiatu).
W sumie w roku 2011 wdrożono 97 serwisów iMPA. Na każde wdrożenie składa się również archiwizacja i przeniesienie rejestrów analogowych do bazy danych. Ponadto każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem otrzymuje portal mapowy w technologii e-gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy. We wszystkich funkcjonujących bazach systemu iMPA znajduje obecnie ok. 900 tys. punktów adresowych oraz 124 tys. ulic.
 

2011-12-22 - 140 gmin i miast posiada numeryczne bazy adresowe w systemie iMPA
Uruchomiony w dniu dzisiejszym (22 grudnia) serwis dla Gminy Tuszyn jest kolejnym, 140 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Jest to już trzecie wdrożenie w województwie łódzkim w ostatnim czasie. Każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem posiada portal mapowy w technologii e‑gmina, w którym oprócz numeracji adresowej mogą być publikowane również inne zasoby mapowe gminy.
 

2011-12-21 - Powiat kościerski w serwisie kw.info.pl
W dniu 21 grudnia do serwisu kw.info.pl służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych włączono powiat kościerski. Jest to drugi powiat w województwie pomorskim włączony do usługi. Na początku grudnia do usługi włączony został powiat wejherowski.
Obecnie w serwisie można korzystać z danych udostępnianych przez starostwa powiatów: drawskiego, legionowskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, wejherowskiego, kościerskiego oraz przez miasto Chełm. Osoby korzystające z serwisu doceniają jego istnienie, bo oszczędza im wiele czasu w procesie dochodzenia do posiadania informacji związanej z nieruchomościami. Dzięki serwisowi nie muszą odwiedzać właściwych terytorialnie urzędów, a całą informację uzyskują w kilka minut nie odchodząc od biurka. Usługa ciągle się rozwija i w najbliższym czasie planowane jest włączenie kilku kolejnych powiatów.
 

2011-12-16 - 50.000 prac zgłoszonych w 2011 roku
W dniu 16 grudnia 2011r. liczba zgłoszonych w 2011 roku prac geodezyjnych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK przekroczyła prognozowaną wcześniej liczbę 50.000.
Od ponad 4 lat od uruchomienia internetowego zgłaszania prac geodezyjnych z technologii korzysta 11 ośrodków dokumentacji, a przy jej pomocy zgłoszono już ponad 121 tysięcy prac geodezyjnych.
Najwięcej prac w 2011 roku zostało zgłoszonych w powiecie poznańskim – niemal 13 tysięcy. Natomiast liderem, jeśli chodzi o udział zgłoszeń internetowych w stosunku do ogółu prac, nieprzerwanie jest powiat szczecinecki, w którym drogą elektroniczną zgłoszono w tym roku 95% wszystkich prac geodezyjnych.
 

2011-12-13 - Już 130 gmin i miast posiada numeryczne bazy adresowe w systemie iMPA

2011-12-07 - Powiat wejherowski w serwisie kw.info.pl
W dniu 7 grudnia do serwisu kw.info.pl służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych włączono powiat wejherowski. Jest to pierwszy powiat w województwie pomorskim włączony do usługi.
Obecnie w serwisie można korzystać z danych udostępnianych przez starostwa powiatów: drawskiego, legionowskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, wejherowskiego oraz przez miasto Chełm. Osoby korzystające z serwisu doceniają jego istnienie, bo oszczędza im wiele czasu w procesie pozyskiwania informacji związanej z nieruchomościami. Dzięki serwisowi nie muszą odwiedzać właściwych terytorialnie urzędów, a całą informację uzyskują w kilka minut nie odchodząc od biurka. Usługa ciągle się rozwija. W ciągu ostatniego roku zrealizowane zostało przy jej pomocy ok. 300 zapytań.
 

2011-12-01 - Kolejne wdrożenia systemu iMPA w gminach
Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż uruchomiony w dniu dzisiejszym serwis dla gminy Wejherowo (http://wejherowo.e-mapa.net/) jest 120 wdrożeniem systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Tak więc ostatni miesiąc zaowocował 20 nowymi wdrożeniami systemu. Obecnie system funkcjonuje w gminach województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. We wszystkich bazach znajduje się blisko 810 tys. punktów adresowych oraz 118 tys. ulic. Tempo wdrożeń potwierdza innowacyjność rozwiązania oraz potrzebę informatyzowania urzędowych zbiorów numeracji adresowej. Więcej informacji o technologii i wdrożeniach znajdą Państwo na stronach www.punktyadresowe.pl.
 

2011-11-24 - Dodatkowe licencje na GEO-MAP za 50% ceny
Do 30 listopada 2011roku wprowadzamy promocyjną sprzedaż dodatkowych licencji na oprogramowanie GEO-MAP dla naszych dotychczasowych użytkowników. Cena promocyjna to 50% aktualnej ceny oprogramowania, a z promocji mogą skorzystać użytkownicy zarejestrowani w serwisie ePODGIK i posiadający przynajmniej jedną aktualną licencje na oprogramowanie GEO-MAP. 

2011-11-18 - Wydawanie zeskanowanych operatów w Wejherowie
Od 18 listopada 2011 roku w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wejherowie automat obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych rozpoczął wydawanie operatów geodezyjnych w postaci plików PDF, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku prac zgłaszanych tradycyjnie w PODGIK.
Operaty dla danej pracy wydawane są w przypadkach, gdy w obszarze zgłoszonej pracy geodezyjnej istnieją prace archiwalne, a operat dla nich został już zeskanowany. 

2011-11-17 - Wydawanie wypisów z EG w Piasecznie
W dniu 17 listopada 2011 w Wydziale Geodezji i Katastru Starostwa Powiatowego w Piasecznie uruchomiono automatyczne wydawanie wypisów z ewidencji gruntów do prac zgłoszonych drogą internetową. Wypisy są wydawane dla działek przedmiotowych (wyszczególnionych w zgłoszeniu) dla asortymentów: aktualizacja mapy zasadniczej (*), inwentaryzacja budynku, inwentaryzacja budynku i uzbrojenia, ewidencja gruntów i budynku. Dla prac prawnych wypisy są wydawane dla wszystkich działek w zakresie zgłoszenia. (*) W wypisie generowanym dla aktualizacji mapy zasadniczej, gdy właścicielami są osoby fizyczne dane osobowe są ukryte.
Jest to pierwsza lokalizacja, gdzie GEO-MAP współpracuje przy wydawaniu wypisów z systemem Kataster OnLine. 

2011-10-28 - iMPA w całym powiecie wołomińskim
W dniu dzisiejszym trzy gminy: Jadów, Poświętne i Strachówka dołączyły do jednostek wykorzystujących system iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Dzięki temu cały powiat wołomiński (woj. mazowieckie) jako drugi w województwie mazowieckim posiada jednolitą numeryczną bazę adresową.
Portal powiatowy www.wolominski.e-mapa.net integruje i prezentuje na tle danych przestrzennych dane o adresach i ulicach pochodzące bezpośrednio ze wszystkich baz gminnych. Dodatkowo informacje o nowych adresach z poszczególnych gmin trafiają automatycznie do wskazanych komórek w starostwie powiatowym i innych instytucjach. Niezależnie każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem iMPA uzyskała portal mapowy w technologii e-gmina: Dąbrówka, Jadów, Klembów, Kobyłka, Marki, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Tłuszcz, Wołomin, Ząbki, Zielonka.
 

2011-10-20 - Nowa funkcjonalność w ePODGiK
Właśnie minęło 4 lata od uruchomienia internetowego zgłaszania prac geodezyjnych w technologii iGeoMap/ePODGiK. Do tej pory technologie wdrożyło 11 starostw powiatowych w całej Polsce, a przy jej pomocy zgłoszono ponad 112 tysięcy prac geodezyjnych. Najwięcej prac w 2011 roku zostało zgłoszonych w powiecie poznańskim - ponad 10 tysięcy, natomiast największy współczynnik zgłoszeń internetowych do ogółu prac nieprzerwanie należy do powiatu szczecineckiego, gdzie drogą elektroniczną zgłoszono w tym roku 95% wszystkich prac geodezyjnych. Z okazji rocznicy przygotowano nową funkcjonalność serwisu polegającą na dostępie do operatów archiwalnych bez potrzeby pobierania plików archiwum z danymi wsadowymi. Operaty można przeglądać bezpośrednio w serwisie ePODGiK z poziomu materiałów dla pracy. Pierwszym powiatem gdzie usługę uruchomiono jest powiat warszawski zachodni.
 

2011-10-11 - iMPA w całym powiecie pruszkowskim
Wczoraj uruchomiliśmy system iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) w gminie Nadarzyn. Pozostałe gminy powiatu posiadają numerację w iMPA uruchomioną od dłuższego czasu. Tym samym powiat pruszkowski jako pierwszy w województwie mazowieckim posiada kompletną, jednolicie prowadzoną i w pełni zinformatyzowaną numerację adresową.
Portal powiatowy integruje i prezentuje na tle powiatowych danych przestrzennych, dane o adresach i ulicach pochodzące bezpośrednio ze wszystkich baz gminnych. Dodatkowo informacje o nowych adresach z poszczególnych gmin trafiają automatycznie do wskazanych komórek w starostwie powiatowym i innych instytucjach. Niezależnie każda z gmin wraz z wdrożonym oprogramowaniem iMPA uzyskała portal mapowy technologii e-gmina: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Pruszków, Piastów i Raszyn.
 

2011-10-11 - Uruchomienie iMPA dla gminy Baranów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Baranów (powiat grodziski) służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Jest to już drugie, po Grodzisku Mazowieckim, wdrożenie w tym powiecie.
Razem z oprogramowaniem iMPA gmina otrzymała także portal mapowy w technologii e-gmina: baranow.e-mapa.net
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-09-22 - Uruchomienie iMPA dla gminy Nowa Karczma
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Nowa Karczma (powiat kościerski) służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.nowakarczma.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-09-14 - Promocja na oprogramowanie GEO-MAP dla użytkowników ePODGiK
W związku z rosnącym zainteresowaniem internetową obsługą zgłoszeń prac geodezyjnych zgłaszanych w naszym serwisie ePODGiK oferujemy Państwu promocyjny zakup nowych stanowisk oprogramowania GEO-MAP ze zniżką 50%. Promocja jest jednorazowa, ograniczona w czasie do 30 września 2011 roku i obejmuje jedynie firmy zarejestrowane w serwisie ePODGiK. 

2011-08-24 - Uruchomienie iMPA dla gminy Prażmów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Prażmów (powiat piaseczyński) służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.prazmow.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-08-17 - Uruchomienie iMPA dla gminy Kołbiel
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Kołbiel (powiat otwocki) służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.kolbiel.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-08-12 - Uruchomienie iMPA dla gminy Dębno
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Dębno (powiat myśliborski) służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.debno.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-08-04 - 100.000 prac geodezyjnych w ePODGiK
Dzisiejszej nocy lub jutro wczesnym rankiem zostanie przekroczona liczba 100 000 prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK.
System powstał niemal 4 lata temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę 11 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac system automatycznie generuje niezbędne materiały, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
 więcej

2011-07-26 - Uruchomienie iMPA dla miasta Hrubieszów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Hrubieszów służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.mhrubieszow.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-25 - Uruchomienie iMPA dla gminy Michałowice
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Michałowice służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.michalowice.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-18 - Uruchomienie iMPA dla miasta Krotoszyn
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Krotoszyn służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.krotoszyn.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-14 - Uruchomienie iMPA dla gminy Wieliszew
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Wieliszew służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.wieliszew.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-13 - Uruchomienie systemu iRMK w Gminie Dębno
W dniu 13 lipca uruchomiono serwis "Internetowy Rejestr Mienia Komunalnego" dla gminy Dębno.
Jest to nowoczesny system pracujący w infrastrukturze sieciowej oparty o przeglądarkę internetową. System pozwala na kompleksowe zarządzanie nieruchomościami będącymi własnością gminy (w tym m.in. prowadzenie użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, dzierżawy itp.) i prezentacją graficzną nieruchomości na tle różnych serwisów mapowych.
System umożliwia jednocześnie obsługę i prezentację ofert inwestycyjnych związanych ze sprzedażą mienia gminnego.
Jest to już drugie wdrożenie internetowej aplikacji wspomagającej pracę urzędu na terenie powiatu myśliborskiego po Mieście i Gminie Myślibórz, które uruchomiło system iMPA dostępnym pod adresem www.mysliborz.punktyadresowe.pl
 

2011-07-07 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Wronki
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Wronki służący do prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.wronki.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-07 - Uruchomienie iMPA dla gminy Szydłowo
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Szydłowo służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.szydlowo.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-04 - Internetowy Manager Punktów Adresowych również w m. st. Warszawy
W czerwcu 2011 w Biurze Geodezji i Katastru m. st. Warszawy wdrożono oprogramowanie iMPA do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów. W ramach wdrożenia dokonano migracji baz adresowych prowadzonych dotychczas w oprogramowaniu Geo-MPA. Oprogramowanie funkcjonuje dla 16 dzielnic z wyłączeniem Pragi Południe i Mokotowa i dostępne jest jedynie w sieci wewnętrznej urzędu. Tym samym ostatnia funkcjonująca baza GEO-MPA została przekonwertowana i obecnie funkcjonują już tylko bazy oprogramowania iMPA.
Jest to już 30-te wdrożenie oprogramowania w województwie mazowieckim. W chwili obecnej praktycznie cała aglomeracja warszawska wykorzystuje do prowadzenia rejestrów adresowych oprogramowanie iMPA. Dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii w 10% gmin mazowieckich, na terenie których mieszka aż 45% ludności całego województwa, obywatele mają dostęp do aktualnej informacji o adresach porządkowych on-line. Informacje o tych i innych wdrożeniach znajdują się na stronie www.punktyadresowe.pl.
 

2011-07-01 - Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2010
Z satysfakcją informujemy, że międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet Poland po raz kolejny przyznała firmie GEO – SYSTEM Sp. z o.o. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadany za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2010.
 

2011-06-29 - Uruchomienie iMPA dla gminy Kosakowo
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Kosakowo służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Kosakowo jest czwartą gminą wykorzystującą system iMPA w okolicach trójmiasta, po miastach Reda, Rumia i Wejherowo. Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.kosakowo.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-27 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Myślibórz
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Myślibórz służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.mysliborz.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-27 - Uruchomienie iMPA dla gminy Mircze
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Mircze w powiecie hrubieszowskim służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.mircze.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-20 - Uruchomienie iMPA dla miasta Ryki
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Ryki służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.ryki.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-15 - Uruchomienie iMPA dla miasta Żyrardów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Żyrardów służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.zyrardow.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-10 - Uruchomienie serwisu iGeoPlan dla gminy Czerwonak
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy Czerwonak uruchomiono internetowy serwis iGeoPlan, służący do automatyzacji pracy z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego (w tym do tworzenia wypisów i wyrysów z planów miejscowych). System służy jednocześnie do prowadzenia rejestru wydanych decyzji o warunkach zabudowy wraz z możliwością ich prezentacji na mapie.
Integralnym elementem oprogramowania jest portal mapowy służący do publikacji informacji dla obywatela dostępny pod adresem czerwonak.igeoplan.pl oraz na stronie www gminy.
 

2011-06-09 - Uruchomienie iMPA dla miasta Otwock
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Otwock służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.otwock.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-06-03 - Powiat legionowski w kw.info.pl
3 czerwca br. do serwisu kw.info.pl www firmy Geo-System, służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych, włączono powiat legionowski.

Obecnie w serwisie tym można korzystać z danych udostępnianych przez starostwa powiatów: drawskiego, legionowskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego oraz przez miasto Chełm. 

2011-05-31 - Uruchomienie iMPA dla miasta Krasnystaw
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Krasnystaw służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.mkrasnystaw.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

2011-05-27 - Uruchomienie internetowego zgłaszania prac w powiecie piaseczyńskim
W dniu dzisiejszym uruchomiono obiecane na spotkaniu z geodetami internetowe zgłaszanie prac geodezyjnych. Obecnie w ramach zgłoszenia nie będą udostępniane jeszcze wypisy z ewidencji gruntów i zeskanowane operaty. Funkcjonalność ta zostanie uruchomiona w najbliższym czasie.
Prace mogą zgłaszać firmy, które złożyły stosowne wnioski w Wydziale Geodezji i Katastru.
Więcej informacji o technologii i wdrożeniach, dostępnych jest na stronie: www.igeomap.pl.
 

2011-05-25 - Uruchomienie iMPA dla gminy Raszyn
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Raszyn służący do nowoczesnego prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.raszyn.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
Jest to już czwarte wdrożenie iMPA w tym powiecie. W chwili obecnej 4 na 6 gmin powiatu pruszkowskiego korzysta z elektronicznej numeracji adresowej: Brwinów, Piastów, Pruszków i Raszyn.
 

2011-05-16 - Uruchomienie iMPA dla gminy i miasta Goleniów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy i miasta Goleniów służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.goleniow.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-05-09 - Uruchomienie iMPA w Grodzisku Mazowieckim
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim służący do nowoczesnego prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.grodziskmazowiecki.punktyadresowe.pl.
Jest to pierwsze wdrożenie systemu iMPA w powiecie grodziskim. Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-05-06 - Uruchomienie iMPA dla gminy Klembów
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Klembów służący do nowoczesnego prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.klembow.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
Jest to już dziewiąte wdrożenie iMPA w tym powiecie. W chwili obecnej 9 na 12 gmin powiatu wołomińskiego korzysta z elektronicznej numeracji adresowej: Dąbrówka, Klembów, Kobyłka, Marki, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Ząbki, Zielonka.
 

2011-04-28 - System Informacji Przestrzennej iGeoSIP w Urzędzie Miejskim w Kórniku
W dniu 28 kwietnia 2011r. uruchomiono w Urzędzie Miejskim w Kórniku System Informacji Przestrzennej iGeoSIP, którego część publiczna będzie dostępna dla obywateli na stronie www urzędu oraz pod linkiem kornik.e-mapa.net.

Na wdrożenie składa się oprogramowanie iGeoSIP umożliwiające kompleksowe zarządzanie informacją przestrzenną w jednostkach samorządu terytorialnego, moduł iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) służący do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z wymogami Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej z dnia 4 marca 2010r. oraz moduł iRMK (internetowy Rejestr Mienia Komunalnego) do prowadzenia rejestru mienia komunalnego gminy (m.in. kompleksowe zarządzanie nieruchomościami będącymi własnością gminy, prowadzenie użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, dzierżawy itp.) i prezentacji graficznej nieruchomości na tle różnych serwisów mapowych.

W powiecie poznańskim oprogramowanie iMPA oraz iRMK funkcjonuje w 10 gminach w różnej konfiguracji. Informacje o nowo nadanych adresach trafiają automatycznie do Starostwa Powiatowego w Poznaniu (m.in. na mapę powiatu) oraz do Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Poznaniu.

Część ogólnodostępna portalu kornik.e-mapa.net oferuje szereg danych tematycznych prowadzonych bezpośrednio przez pracowników Urzędu Miejskiego w Kórniku, takich jak aktualna informacja turystyczne (baza noclegowa i gastronomiczna), przebiegi ścieżek rowerowych czy siedziby obwodowych komisji wyborczych.
 

2011-04-19 - Uruchomienie systemu iRMK w Gminie Rewal
W dniu 19 kwietnia uruchomiono serwis "Internetowy Rejestr Mienia Komunalnego" dla gminy Rewal.
Jest to nowoczesny system pracujący w infrastrukturze sieciowej oparty o przeglądarkę internetową. System pozwala na kompleksowe zarządzanie nieruchomościami będącymi własnością gminy (w tym m.in. prowadzenie użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, dzierżawy itp.) i prezentacją graficzną nieruchomości na tle różnych serwisów mapowych.
System umożliwia jednocześnie obsługę i prezentację ofert inwestycyjnych związanych ze sprzedażą mienia gminnego.
Jest to kolejne po iMPA wdrożenie nowoczesnego oprogramowania wspomagającego pracę urzędu gminy Rewal.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.rewal.punktyadresowe.pl.
 

2011-04-11 - Dostępne są wszystkie dane w Geoportalu ZCPWZ

Od dnia 14 kwietnia 2011r. w Geoportalu ZCPWZ dostępne są już wszystkie pozyskane w ramach projektu PL0467 pn. "Pozyskanie i dystrybucja informacji o budynkach na terenie województwa zachodniopomorskiego" dane w ujednoliconej szacie graficznej. Portal działa w opracowanej przez nas technologii iGeoSIP.
Baza adresowa portalu oparta została o dane funkcjonującego w gminach systemu iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). W przypadku gmin nieprowadzących elektronicznie rejestrów punktów adresowych wykorzystaliśmy dane udostępnione przez Geodetę Województwa Zachodniopomorskiego. Portal oferuje również szereg danych tematycznych prowadzonych bezpośrednio przez zarejestrowanych użytkowników lub publikowanych w oparciu o usługi sieciowe.

 

2011-04-06 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Śrem
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Śrem służący do nowoczesnego prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.srem.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-04-01 - Uruchomienie iMPA dla miasta Szczecinek
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Szczecinek służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.mszczecinek.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-03-23 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Konstancin-Jeziorna
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Konstancin-Jeziorna (powiat piaseczyński) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Jest to już trzecie wdrożenie w powiecie piaseczyńskim, po mieście i gminie Piaseczno oraz gminie Lesznowola.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.konstancinjeziorna.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-03-10 - Uruchomienie iMPA dla gminy Jabłonna
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Jabłonna służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.jablonna.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

2011-02-25 - Uruchomienie iMPA dla gminy Lesznowola
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Lesznowola służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.lesznowola.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

2011-01-19 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Płoty
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Płoty (powiat gryficki) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.ploty.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
 

2011-01-17 - PUWG 2000 w powiecie kościerskim

W powiecie kościerskim od dnia 17 stycznia 2011 roku obowiązuje PUWG 2000 (strefa 6) w miejsce PUWG 1965 (strefa III). Transformację danych dokonano za pomocą systemu GEO-MAP z wykorzystaniem parametrów wyznaczonych w programie UniTrans.

Transformacja danych między układami możliwa jest za pomocą systemu GEO-MAP. W celu jej przeprowadzenia należy wybrać pozycję Plik z głównego menu a następnie Narzędzia > Operacje na plikach > Transformacja procedurami programu GeoNet. W oknie dialogowym należy wybrać "Powiat Kościerski" i wskazać plik, który ma zostać poddany transformacji.

 

2011-01-10 - Zgłaszanie prac przez Internet w Drawsku Pomorskim
W ramach wdrożenia 3 stycznia 2011 roku została uruchomiona obsługa zgłoszeń prac geodezyjnych przez Internet w technologii ePODGiK. Baza w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, tak jak dotychczas, prowadzona będzie w systemie EWMAPA, natomiast do zgłoszeń internetowych wykorzystywany jest system GEO-MAP zasilany danymi z EWMAPY. Jest to pierwsze wdrożenie wiążące technologię iGeoMap/ePODGiK z systemem EWMAPA. Szczegóły dostępne są na stronie PODGiK w Drawsku Pomorskim.
 

2011-01-10 - Podsumowania rozwoju oprogramowania iMPA w 2010r.
31 grudnia 2010 roku podsumowano kolejny rok wdrożeń systemu iMPA w gminach. W 2010 roku wdrożono 30 serwisów do prowadzenia rejestrów adresowych w gminach na terenie całego kraju.
Średnio dziennie we funkcjonujących wdrożeniach nadawanych jest 20 nowych numerów adresowych.
System iMPA w ramach prowadzenia rejestrów realizuje m.in. przesyłanie dokumentów w postaci elektronicznej do wszystkich wskazanych instytucji. Taka współpraca zaowocowała uzyskaniem rekomendacji Urzędu Statystycznego w Warszawie, do którego trafiają zawiadomienia ze wszystkich gmin na Mazowszu.
W dotychczas funkcjonujących bazach adresowych znajduje się w sumie 300 tys. punktów adresowych oraz ok. 30 tys. ulic – wszystkie włączone do usługi lokalizacji i udostępniania adresów, za którą firma Geo-System Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie na forum krajowym w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – Edycja 2010

2011-01-05 - Podsumowania serwisu ePODGiK 2010
W dniu 5 stycznia 2011 podsumowaliśmy kolejny rok funkcjonowania serwisu ePODGiK oraz przyznaliśmy nagrody dla firm wyróżniających się liczbą zgłoszonych tą drogą prac geodezyjnych.
Z serwisu korzysta obecnie 10 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (włączony został powiat drawski), zarejestrowanych jest w nim 826 firm geodezyjnych (wzrost o 43%) oraz 1316 geodetów uprawnionych (wzrost o 17%). Dotychczas zgłoszono elektronicznie 71 800 prac geodezyjnych, z czego na rok 2010 przypadło 38 000.
Szczegółowe statystyki
Wyróżnienie za największą liczbę zgłoszonych dotychczas prac otrzymały firmy:
1. UGiK Urbanowicz Cezary, Kobyłka (1649 prac),
2. Biuro Usług Geodezyjnych Grażyna i Czesław W. Żółkowscy, Mińsk Mazowiecki (860 prac).
3. MK GEO s.c. M. Wierzchoń, J. Kwerko, Zielonka (831 prac).  

2010-12-31 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Skoki
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Skoki służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.skoki.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

2010-12-30 - Kolejne metadane opublikowane
Wczoraj (29 grudnia) na serwerze metadane.podgik.pl zostały opublikowane metadane dotyczące zbiorów danych przestrzennych dla powiatów: drawskiego, mińskiego, strzyżowskiego, a także dla miasta Chełm.

Metadane zostały utworzone zgodnie z wytycznymi GUGiK z wykorzystaniem usługi dostępnej w serwisie metadane.podgik.pl. Łącznie na serwerze znajdują się obecnie metadane dla sześciu powiatów, tj. drawskiego, mińskiego, poznańskiego, strzyżowskiego, szczecineckiego, warszawskiego zachodniego, oraz dla miasta Chełm. 

2010-12-27 - kw.info.pl bogatsze o dane z miasta Chełm
27 grudnia do serwisu kw.info.pl służącego do internetowego udostępniania numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych włączono miasto Chełm.

Obecnie w serwisie można korzystać z danych udostępnianych przez starostwa powiatów: drawskiego, poznańskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego oraz przez włączone miasto Chełm.
Serwis umożliwia w łatwy i przyjazny sposób pozyskanie numeru księgi wieczystej na podstawie numeru działki ewidencyjnej.  

2010-12-21 - Uruchomienie iMPA dla Gminy Nieporęt
W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Nieporęt służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.nieporet.punktyadresowe.pl.
Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

2010-12-20 - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Wejherowie
W serwisie mapowym miasta Wejherowo dodano warstwę z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Obywatele mogą uzyskać dostęp do informacji o granicach stref zagospodarowania oraz pobrać dokumenty ze szczegółowymi opisami.
 

2010-12-16 - Wyróżnienie w finale konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010
Chcielibyśmy poinformować Państwa iż opracowana przez naszą firmę usługa lokalizacji i udostępniania adresów została wyróżniona na forum krajowym w konkursie "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010" w kategorii firma mikro.
Usługa jest jednym z elementów nowoczesnego portalu www.punktyadresowe.pl służącego do prowadzenia i internetowego udostępniania urzędowych rejestrów numeracji adresowej.
 

2010-12-13 - Wdrożenie iMPA we wszystkich gminach powiatu drawskiego
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy wdrażanie Internetowego Managera Punktów Adresowych (iMPA) we wszystkich gminach powiatu drawskiego:
 • Czaplinek
 • Drawsko Pomorskie
 • Kalisz Pomorski
 • Ostrowice
 • Wierzchowo
 • Złocieniec
 • Jest to pierwsze wdrożenie tej technologii obejmujące cały powiat. Informacje o aktualnej numeracji adresowej trafiają automatycznie do Starostwa Powiatowego oraz innych instytucji (w tym do Urzędu Statystycznego). Znacząco zwiększy to efektywność zarządzania powiatem i znacznie uprości wymianę informacji urzędowej.
  W bazach gmin znajduje się obecnie ponad 11 tys. punktów adresowych. Do wszystkich wdrożeń można dotrzeć poprzez stronę www.punktyadresowe.pl. Serwisy iMPA posiadają portale mapowe z możliwością wyszukiwania adresów dla obywateli oraz część zaawansowaną do zarządzania rejestrami. 

  2010-12-08 - Nagroda za usługę lokalizacji i udostępniania adresów
     Z satysfakcją informujemy, że opracowana przez naszą firmę usługa lokalizacji i udostępniania adresów została laureatem mazowieckiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju- 2010" w kategorii firma mikro. Usługa jest jednym z elementów nowoczesnego portalu www.punktyadresowe.pl służącego do prowadzenia i internetowego udostępniania urzędowych rejestrów numeracji adresowej.
     Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju i Innowacji, a jego ideą jest propagowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. 

  2010-12-07 - Uruchomienie iMPA dla gminy Tychowo
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Tychowo służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.tychowo.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-12-03 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Szamotuły
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Szamotuły służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.szamotuly.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-11-29 - Serwer metadanych na podgik.pl
  Pierwsze powiatowe metadane zgodne z wytycznymi GUGiK zostały opublikowane.
  W dniu dzisiejszym na serwerze www.metadane.podgik.pl zostały opublikowane metadane dotyczące powiatowych zbiorów danych przestrzennych dla powiatów: Szczecineckiego oraz Poznańskiego.
  Metadane zostały utworzone zgodnie z wytycznymi GUGiK w serwisie www.metadane.podgik.pl.
  Usługa jest potencjalnie dostępna dla powiatów zarejestrowanych w podgik.pl. Dostęp do usługi generowania i publikacji metadanych przez powiat kosztuje 2 tys. zł + 22% VAT na okres jednego roku. W tym czasie możliwa jest ich wielokrotna modyfikacja i publikacja.
   

  2010-11-26 - Uruchomienie iMPA w gminie Rewal
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Rewal (powiat gryficki) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.rewal.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-11-24 - Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
  Z satysfakcją informujemy, że międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet Poland przyznała firmie GEO-SYSTEM Sp. z o.o. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadany za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2009.
   

  2010-11-15 - Uruchomienie iMPA w mieście i gminie Piaseczno
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Piaseczno (powiat piaseczyński) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.piaseczno.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-11-09 - Uruchomienie iMPA w gminie Dukla
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Dukla (powiat krośnieński) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem http://dukla.punktyadresowe.pl/.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl.
   

  2010-10-29 - Uruchomienie iMPA w gminie Dopiewo
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Dopiewo (powiat poznański) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem http://dopiewo.punktyadresowe.pl/.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-10-26 - Uruchomienie iMPA w mieście i gminie Ożarów Mazowiecki
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Ożarów Mazowiecki (powiat warszawski zachodni) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem http://ozarowmazowiecki.punktyadresowe.pl/.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-10-15 - Serwis metadanych firmy Geo-System
  W dniu 15.10.2010r firma Geo-System Sp. z o.o. uruchomiła serwer katalogowy metadane.podgik.pl skupiający metadane dotyczące powiatowych zbiorów danych przestrzennych oraz przygotowała usługę, dzięki której geodeci powiatowi mogą w prosty sposób wygenerować wymagane przepisami metadane. Usługa działa w oparciu o portal podgik.pl. Powiat musi być zarejestrowany w serwisie podgik.pl i mieć uzupełnione dane adresowe oraz ankietę opisującą prowadzony zasób. Dostęp do publikacji metadanych jest płatny i wynosi 2.000,00+22%VAT od powiatu na okres jednego roku. W tym czasie możliwa jest wielokrotna modyfikacja i publikacja metadanych. więcej

  2010-10-13 - Serwis kw.info.pl w powiecie Pruszkowskim
  W dniu 13.10.2010r. powiat pruszkowski dołączył do usługi kw.info.pl służącej do internetowego udostępniania numerów Ksiąg Wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych.

  Obecnie w serwisie można korzystać z danych Starostwa Powiatu Poznańskiego, Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Powiatu Pruszkowskiego.
  W najbliższym czasie planowane jest włączenie innych powiatów. Na podstawie informacji uzyskanych z serwisu można następnie skorzystać z uruchomionego w ostatnim czasie przez Ministerstwo Sprawiedliwości portalu ekw.ms.gov.pl, udostępniającego informacje z Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. 

  2010-10-12 - Uruchomienie iMPA w mieście Wejherowo
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Wejherowo, służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem http://mwejherowo.punktyadresowe.pl/.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-09-28 - Uruchomienie iMPA w mieście Piastów
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta Piastów (powiat pruszkowski) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.piastow.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-09-22 - Uruchomienie iMPA w mieście i gminie Brwinów
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Brwinów (powiat pruszkowski) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.brwinow.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-09-09 - Uruchomienie iMPA w mieście i gminie Błonie
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Błonie (powiat warszawski zachodni) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.blonie.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-09-03 - Mapa zasadnicza powiatu warszawskiego zachodniego w serwisie WMS
  W dniu 3 września 2010 roku został uruchomiony serwis WMS zawierający mapę zasadniczą z obszaru powiatu warszawskiego zachodniego. Dostęp do przeglądania treści mapy zasadniczej jest nieograniczony i możliwy z poziomu iGeoMap, iGeoSIP oraz dowolnego oprogramowania, w którym istnieje funkcja przeglądania danych serwisów Web Map Service. 

  2010-09-03 - Uruchomienie iMPA w mieście i gminie Tłuszcz
  W dniu wczorajszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Tłuszcz (powiat wołomiński) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.tluszcz.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-08-20 - Sprawdzanie statusu zlecenia w powiecie poznańskim
  W ubiegłym tygodniu w powiecie poznańskim uruchomiliśmy nowy sposób informowania Wykonawców prac geodezyjnych o postępie w realizacji zleceń przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Na oficjalnej stronie PODGiK umieściliśmy formularz, w który należy wpisać numer zlecenia (księgę robót/l. dz.) i kliknąć "Sprawdź".

  Etapy prac podzielono na cztery kategorie:

  • w trakcie realizacji - praca zgłoszona, dane są przygotowywane,
  • materiały przygotowane - materiały do danej pracy są przygotowywane i czekają na odbiór,
  • materiały powykonawcze do odbioru - wystawiony rachunek lub zrobiony kosztorys (rachunek wystawiony, ale nie odebrany),
  • zlecenie zakończone - wystawiono rachunek lub KP.
  Dane aktualizowane są codziennie w nocy. 

  2010-08-18 - Serwis kw.info.pl w powiecie poznańskim
  W dniu 18.08.2010r. powiat poznański dołączył do usługi kw.info.pl służącej do internetowego udostępniania numerów Ksiąg Wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych.

  Obecnie w serwisie można korzystać z danych Starostwa Powiatu Poznańskiego oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W najbliższym czasie planowane jest włączenie innych powiatów. Na podstawie informacji uzyskanych z serwisu można następnie skorzystać z uruchomionego w ostatnim czasie przez Ministerstwo Sprawiedliwości portalu ekw.ms.gov.pl, udostępniającego informacje z Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. 

  2010-08-17 - Uruchomienie iMPA w gminie Karsin
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Karsin (powiat kościerski) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.karsin.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-08-12 - Ułatwienia przy zgłaszaniu prac

  Wraz z nową wersją iGeoMap 3.3.9.3 wprowadzona została opcja zapamiętywania numeru NIP firmy zgłaszającej, numeru uprawnień geodety oraz haseł przy zgłaszaniu prac geodezyjnych. Można wybrać także opcję zapamiętywania samego NIPu i numeru uprawnień. Całość została oparta o mechanizmy ciasteczek (cookies). Aby pola poprawnie się zapamiętywały należy mieć włączoną obsługę COOKIES w przeglądarce.

  Drugą z nowości jest także dodanie przycisków "Zaznacz wszystkie" i "Odznacz wszystkie" w oknie wyboru wielu działek do jednego zgłoszenia

  Funkcjonalność ta powstała w odpowiedzi na uwagi użytkowników serwisu ePODGiK.

   

  2010-08-06 - Start serwisu kw.info.pl
  W dniu 6.08.2010r. firma Geo-system Sp. z o.o. uruchomiła portal kw.info.pl służący do internetowego udostępniania numerów Ksiąg Wieczystych na podstawie numerów działek ewidencyjnych.
  Usługa jest odpłatna w kwocie 10,10zł (brutto) od udostępnionego numeru KW
  z czego 4,00 zł jest opłatą wpływającą do Starostwa udostępniającego dane zgodną
  z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 roku w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne
  i kartograficzne oraz udzielenie informacji, a także za wykonanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego (Dz. U. Nr 37, poz. 333). Opłat za udostępnione informacje dokonuje się z wykorzystaniem systemu płatności internetowych platnosci.pl .
   więcej

  2010-07-22 - Uruchomienie iMPA w gminie Pobiedziska
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla gminy Pobiedziska (powiat poznański) służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej. Informacje o aktualnej numeracji porządkowej trafiają również do Starostwa Powiatowego tworząc warstwę Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.pobiedziska.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-07-20 - Prognoza pogody dla obszaru pracy geodezyjnej

  W bieżącym tygodniu dodaliśmy możliwość podglądu prognozy pogody na obszarze zgłoszonych prac geodezyjnych. Dane pogodowe pochodzą z serwisu Google i są pokazywane dla konkretnego obszaru. Opisana funkcjonalność działa w powiatach, w których wprowadzono PUWG 2000.

  Dodatkowo w przypadku, gdy użytkownik wskazał swoje położenie (w zakładce Ustawienia) wyświetla się godzina wschodu i zachodu Słońca w danym dniu, która jest obliczana dla wskazanej lokalizacji użytkownika.

   

  2010-07-02 - Nowości w serwisie
  W dniu dzisiejszym wprowadzono dwie funkcje ułatwiające korzystanie z serwisu ePODGiK. Pierwsza z nich dotyczy możliwości zapamiętywania hasła użytkownika w przeglądarce internetowej. Nie trzeba za każdym razem wpisywać nazwy (numeru NIP) oraz hasła użytkownika a użytkownik jest zalogowany, aż do naciśnięcia przycisku "Wyloguj". W zakładce "Ustawienia/Ustawienia logowania" istnieje możliwość sterowania tą funkcją w zakresie włączenia lub wyłączenia jej a także ilości dni przez jaką przeglądarka ma pamiętać zalogowanego użytkownika. Aby korzystać z tej możliwości należy w przeglądarce mieć włączoną obsługę ciasteczek.

  Drugim usprawnieniem działania serwisu jest możliwość zdefiniowania położenia własnej lokalizacji, która służy do wyznaczania tras dojazdu do prac geodezyjnych. System automatycznie wyznacza na podstawie adresu firmy punkt startowy. Dodana funkcjonalność pozwala użytkownikowi na dokładne wskazanie markerem na mapie jego położenia. Możliwość edycji lokalizacji znajduje się w zakładce "Ustawienia", a następnie "Ustalenie punktu początkowego dla wyznaczania dojazdu".
   

  2010-06-28 - Zamawianie wydruku mapy według stanu archiwalnego
  28 czerwca w serwisach iGeoMap PODGiK powiatu mińskiego oraz powiatu warszawskiego zachodniego została uruchomiona nowa usługa, umożliwiająca obywatelom zamawianie przez internet wydruków map zasadniczych wg stanu archiwalnego. Mapy uzyskuje się w postaci plików PDF, o parametrach (format papieru, kolorystyka) zadeklarowanych przez zamawiających. Link do pliku z przygotowaną mapą przesyłany jest użytkownikowi e-mailem po dokonaniu stosownej opłaty, co realizuje się z wykorzystaniem mechanizmów płatności internetowych.

  Usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a czas oczekiwania na mapę wynosi na ogół kilkanaście minut.
  Opłaty wynikają z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 19.02.2004r w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego.

  Pierwszym powiatem, w którym uruchomiono taką usługę w lutym 2010 roku był powiat poznański.
  Proces zamówienia mapy szczegółowo opisuje INSTRUKCJA.
   

  2010-06-21 - 50 tys. prac geodezyjnych zgłoszonych w ePODGIK
  W dniu dzisiejszym liczba prac geodezyjnych zgłoszonych internetowo w serwisie ePODGiK przekroczyła 50.000. Pierwsze prace zgłoszono w serwisie w październiku 2007 roku. 50000 pracę zgłosiła firma GEOMAX Piotr Rogiński z gminy Szemud.
  Serwis wykorzystywany jest w 9 Powiatowych Ośrodkach Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Zarejestrowanych jest w nim obecnie 691 firm oraz 1205 geodetów uprawnionych. Ze wstępnych szacunków wynika, że w obecnym roku w serwisie zostanie zgłoszonych łącznie ok. 40.000 prac geodezyjnych. Miesięczny rozkład prac z ostatnich 12 miesięcy przedstawia wykres po prawej.
  Średnio we wszystkich ośrodkach dokumentacji wykorzystujących technologię ePODGiK drogą internetową zgłaszanych jest ponad 55% wszystkich prac geodezyjnych. Szczegółowy rozkład w poszczególnych ośrodkach przedstawiono na wykresie obok.
   

  2010-06-02 - Nowa funkcjonalność w serwisie ePODGiK
  W dniu 2 czerwca 2010r. w serwisie ePODGiK wprowadzono możliwość wizualizacji zgłoszonych zakresów prac geodezyjnych na tle danych serwisu Google Maps. Ponadto umożliwiono także łatwe sprawdzenie trasy dojazdu z siedziby firmy do obszaru zgłoszonej pracy. Usługa oparta jest o API Google Maps. Powyższe funkcjonalności działają w powiatach, w których wprowadzono PUWG 2000.
   

  2010-05-21 - Uruchomienie portalu podgik.pl
  W dniu 21 maja 2010 r. firma Geo-system Sp. z o.o. uruchomiła portal informacyjny powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Pod adresem www.podgik.pl można znaleźć dane teleadresowe wszystkich powiatowych i miejskich ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, a w przyszłości również adresy ich stron internetowych oraz adresy oferowanych usług sieciowych.
   więcej

  2010-04-26 - Usługa lokalizacyjna
  Firma Geo-System Sp. z o.o. na podstawie prowadzonych w swoim oprogramowaniu iMPA baz punktów adresowych uruchomiła usługę lokalizacji na podstawie adresu. Usługa jest dostępna pod adresem www.punktyadresowe.pl i cechuje się generowaniem pliku JSON zawierającym współrzędne punktu adresowego, ewentualnie prostokąta ograniczającego dla ulicy lub miejscowości w przypadku braku szczegółowych danych związanych z szukanym punktem.
   więcej

  2010-04-20 - GEO-MAP tymczasowym systemem w powiecie piaseczyńskim
  W związku z realizacją projektu"Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacji usług publicznych świadczonych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną" GEO-MAP został wybrany jako system tymczasowy w powiecie piaseczyńskim do chwili opracowania i wdrożenia systemu docelowego.
   więcej

  2010-03-17 - Promocyjna sprzedaż GEO-MAP na XX-lecie firmy
  Z okazji XX-lecia istnienia naszej firmy z przyjemnością informujemy, że w dniach od 20 marca do 20 kwietnia 2010r., dla firm geodezyjnych zgłaszających prace geodezyjne z wykorzystaniem serwisu ePODGIK, wprowadzamy promocyjną sprzedaż nowych licencji na oprogramowanie GEO-MAP ze zniżką 2x20%.
  Warunkiem skorzystania z promocji jest zarejestrowanie firmy przynajmniej w jednym z Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wykorzystujących technologię iGeoMap/ePODGiK oraz zgłoszenie w ciągu ostatniego roku przynajmniej dwóch prac geodezyjnych.

  Zamówienie w ofercie promocyjnej można złożyć wypełniając formularz promocyjny.

  Promocję można połączyć z promocją dotyczącą bezpłatnego szkolenia. Promocja 2x20% nie dotyczy urzędów i instytucji.

  Uwaga! Promocja zostaje przedłużona do 31 maja 2010r.
   

  2010-03-10 - Uruchomienie iMPA dla miasta i gminy Szamotuły
  W dniu dzisiejszym uruchomiono serwis "Internetowy Manager Punktów Adresowych" dla miasta i gminy Szamotuły służący do nowoczesnego prowadzenia rejestru miejscowości, ulic i adresów w postaci elektronicznej.
  Portal adresowy dla obywateli dostępny jest pod adresem www.szamotuly.punktyadresowe.pl.
  Więcej informacji o systemie i wdrożeniach dostępnych jest na stronie: www.punktyadresowe.pl

  2010-03-01 - XX-lecie istnienia firmy Geo-System Sp. z o.o.
  W związku z XX-leciem istnienia firmy do końca 2010 roku każdy zakup nowej licencji na oprogramowanie GEO-MAP będzie premiowany jednodniowym, bezpłatnym szkoleniem w siedzibie firmy.
  Terminy szkoleń i możliwość rejestracji dostępne są na stronie: http://www.szkolenia.igeomap.pl/
   

  2010-02-25 - Mapy dla Kowalskiego
  Przykładowy wydruk mapy dla powiatu poznańskiego
  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 22 lutego w serwisie iGeoMap PODGiK powiatu poznańskiego (www.podgik.poznan.pl) oraz MODGiK miasta Chełm (www.mchelm.podgik.pl) została uruchomiona nowa usługa, umożliwiająca użytkownikom zamawianie przez internet wydruków map zasadniczych wg stanu archiwalnego (nieaktualizowanych). Mapy uzyskuje się w postaci plików PDF, o parametrach zadeklarowanych przez zamawiających (format papieru, kolorystyka). Link do pliku z przygotowaną mapą jest przesyłany użytkownikom e-mail'em, po dokonaniu przez nich stosownej opłaty z wykorzystaniem mechanizmów płatności internetowych. Proces zamówienia mapy szczegółowo opisuje INSTRUKCJA.
   więcej

  2010-02-17 - Licencje czasowe na oprogramowanie GEO-MAP
  W systemie GEO-MAP od wersji 9.67 wprowadzono nową funkcjonalność związaną z wykorzystaniem licencji czasowych. Dzięki usłudze możliwy jest zakup licencji na dowolną liczbę dni za pomocą płatności internetowych. Usługa ta stanowi rozszerzenie funkcjonującej już opłaty licencyjnej z wykorzystaniem mikropłatności SMS. Zasady korzystania z usługi określa regulamin, a opłaty realizowane są przez serwis platnosci.pl. Opis wykorzystania licencji czasowej znajduje się na stronie faq.geo-system.com.pl.

   

  2010-01-04 - Podsumowanie roku 2009 w serwisie ePODGiK
  W dniu 4.01.2010r. dokonano podsumowania kolejnego roku funkcjonowania serwisu ePODGIK oraz przyznania nagród dla firm wyróżniających się liczbą zgłoszonych w serwisie prac geodezyjnych.

  Z serwisu korzysta obecnie 9 Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, zarejestrowanych jest w nim 578 firm geodezyjnych oraz 1 118 geodetów uprawnionych. Dotychczas zgłoszono elektronicznie 33 605 prac geodezyjnych z czego na rok 2009 przypadło 24 392 prace. Szczegółowe statystyki znajdują się pod adresem:

  http://www.epodgik.pl/index.php?action=stat_ogolnodostepne


  Wyróżnienie za największą liczbę zgłoszonych dotychczas prac otrzymały firmy:
  1. UGiK Urbanowicz Cezary, Kobyłka, (1339 prac),
  2. MK GEO s.c. M. Wierzchoń, J. Kwerko, Zielonka (889 prac),
  3. Biuro Usług Geodezyjnych Grażyna i Czesław W. Żółkowscy, Mińsk Maz. (763 prace).

  Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy za tak aktywne korzystanie z naszego serwisu.
   

  2009-12-16 - ePODGiK Innowacyjną Usługą w konkursie Liderzy Innowacji 2009
  Usługa ePODGiK firmy GEO-SYSTEM Sp. z o.o. została laureatem mazowieckiej i krajowej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji - 2009" w kategorii firma mikro.
  Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju i Innowacji, a jego ideą jest propagowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. Konkurs ma charakter otwarty i zasięg ogólnopolski.
  Wyróżnienie to zbiegło się w czasie z niedawnym przekroczeniem 30 tys. prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem tej usługi.

   

  2009-12-10 - Aktualności z ePODGiK na skrzynkę email
  W dniu wczorajszym wprowadzona została nowa funkcjonalność w serwisie ePODGiK, która umożliwia otrzymywanie wiadomości, które pojawiają się w dziale aktualności na skrzynkę email. Aby z niej skorzystać należy kliknąć w ikonkę subskrypcji obok nagłówka "Aktualności", a następnie podać swój email. Po wykonaniu tych czynności dostaną Państwo wiadomość na skrzynkę z potwierdzeniem. 

  2009-12-07 - PUWG 2000 w powiecie wołomińskim
  W powiecie wołomińskim zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dnia 7 grudnia 2009 roku obowiązuje PUWG 2000 (strefa 7) w miejsce układów Warszawa 75 i PUWG 1965. Transformację danych dokonano za pomocą systemu GEO-MAP.
  Parametry transformacji do wykorzystania w oprogramowaniu GEO-MAP znajdują się na stronie PODGiK w dziale PLIKI. Opis wykorzystania parametrów do transformacji w programie GEO-MAP znajduje się w dziale POMOC na stronie firmy Geo-System Sp. z o.o.

  Dostęp do wartości współrzędnych w obu układach jest możliwy z poziomu serwisu iGeoMap po kliknięciu prawym klawiszem myszy na symbolu wybranego punktu osnowy i wybrania z menu kontekstowego pozycji Stowarzyszone pliki | Współrzędne. Po wpisaniu numeru uprawnień i hasła pojawi się tabela zawierającą współrzędne w obu układach, z poziomu której można również pobierać opis topograficzny.
   więcej

  2009-12-01 - PUWG 2000 w powiecie warszawskim zachodnim
  W powiecie warszawskim zachodnim zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dnia 1 grudnia 2009 roku obowiązuje PUWG 2000 (strefa 7) w miejsce układu Warszawa 75. Transformację danych dokonano za pomocą systemu GEO-MAP.
  Parametry transformacji do wykorzystania w oprogramowaniu GEO-MAP znajdują się na stronie PODGiK w dziale PLIKI. Opis wykorzystania parametrów do transformacji w programie GEO-MAP znajduje się w dziale POMOC na stronie firmy Geo-System Sp. z o.o.

  Dostęp do wartości współrzędnych w obu układach jest możliwy z poziomu serwisu iGeoMap po kliknięciu prawym klawiszem myszy na symbolu wybranego punktu osnowy i wybrania z menu kontekstowego pozycji Stowarzyszone pliki | Współrzędne. Po wpisaniu numeru uprawnień i hasła pojawi się tabela zawierającą współrzędne w obu układach, z poziomu której można również pobierać opis topograficzny.
   więcej

  2009-11-06 - Nowa strona internetowa firmy Geo-System Sp. z o.o.
  Informujemy, że w dniu 6 listopada 2009 uruchomiono odświeżoną wersję firmowej strony internetowej. Poza zmianą szaty graficznej strona skupia również większość serwisów tworzonych przez naszą firmę. 

  2009-11-03 - 20.000 prac zgłoszonych internetowo w 2009 roku.
  Z przyjemnością informujemy Państwa iż w okresie od 1.01.2009r do 3.11.2009r w serwisie ePODGIK zgłoszono już 20tys prac geodezyjnych. Jest to liczba dwukrotnie większa niż w całym roku 2008. Szacunkowo w 2009 roku liczba prac zgłoszonych tą drogą wyniesie 25tys..
   więcej

  2009-11-01 - Internetowe zgłaszanie prac na obszarze całego powiatu pruszkowskiego
  Od dnia 30 października 2009r. uruchomiona zostaje możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych na terenie wszystkich gmin powiatu pruszkowskiego.  więcej

  2009-10-15 - Zmiana obowiązującego układu współrzędnych w Chełmie
  Od dnia 15 października 2009 roku w mieście Chełm obowiązuje PUWG 2000 (strefa 8) w miejsce PUWG 1965 (strefa I). Transformację danych dokonano za pomocą systemu GEO-MAP 9.60.
  Do transformacji danych można wykorzystywać bezpłatny program firmy GeoNet (do pobrania pod tym linkiem: Trans65_2000) lub oprogramowanie GEO-MAP (od wersji min. 9.60), które również wykorzystuje identyczny zestaw parametrów. 

  2009-10-13 - Nowe funkcjonalności w serwise iGeoTrans
  W serwisie iGeoTrans wprowadzono dodatkową funkcjonalność polegającą na konwersji plików między różnymi formatami. Obecnie dostępne są formaty MAP, SHP i DXF. 

  2009-10-01 - Uruchomienie serwisu iGeoTrans
  Od dziś uruchomiony został odpłatny serwis iGeoTrans służący do transformacji współrzędnych między różnymi układami. Obecnie istnieje możliwość transformowania plików tekstowych zawierających współrzędne oraz całych plików w formatach SHP, DXF, MIF/MID, Tango, Terrabit. Opłaty za transformację pobierane są w postaci mikropłatności SMS. W niedługim czasie możliwości serwisu poszerzone zostaną o transformacje plików w innych formatach.  

  2009-09-30 - Urchomienie serwisu iGeoMap/ePODGiK w mieście Chełm
  W dniu 1 października 2009 roku rusza bazujące na serwisie iGeoMap, internetowe zgłaszanie prac geodezyjnych w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Chełmie (www.mchelm.podgik.pl). Jest to obecnie dziewiąty ośrodek wykorzystujący technologię iGeoMap/ePODGiK do obsługi prac geodezyjnych. więcej

  2009-09-01 - Spotkanie z wykonawcami w Poznaniu
  Zapraszamy na spotkanie dotyczące funkcjonowania oprogramowania iGeoMap i serwisu ePODGiK, które odbędzie się 7 września o godz. 15:00 w sali konferencyjnej na III piętrze w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu. W spotkaniu będą uczestniczyć pracownicy ośrodka oraz przedstawiciele firmy Geo-System. Zachęcamy do dyskusji i uwag na temat działającego serwisu. więcej

  2009-07-07 - 20 000 zgłoszeń w serwisie iGeoMap
  Liczba prac zgłoszonych internetowo z wykorzystaniem serwisu iGeoMap w dniu 7 lipca br. przekroczyła 20 000. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zgłoszono ok. 10 tys. prac, co jest porównywalne z całym rokiem 2008.

  Rozkład prac zgłaszanych tą drogą w rozkładzie miesięcznym (od czerwca 2008 do 07.07.2009r.) przedstawiono na poniższym wykresie.
   więcej

  2009-06-03 - Nowa siedziba biura handlowego
  Informujemy, że od 27 maja 2009 biuro handlowe firmy Geo-System Sp. z o.o. zostało przeniesione z ulicy Kurpińskiego 65A na ulicę Kubickiego 9/5.
  Link w Google Maps   Widok w Google Earth
   

  2009-04-17 - Operaty dla prac zgłoszonych przez Internet
  Od dnia 17.04.2009 r. w Powiecie Warszawskim Zachodnim uruchomiono możliwość wydawania zeskanowanych operatów do zgłaszanych internetowo prac geodezyjnych. Aby z tej opcji skorzystać, należy przy zgłaszaniu prac zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu.

  Ponieważ proces skanowania jeszcze trwa, może się okazać, że nie otrzymają Państwo wszystkich oczekiwanych operatów. W takiej sytuacji, w celu uzupełnienia dokumentacji, prosimy o zgłaszanie się do PODGiK.
   

  2009-03-02 - Internetowe zgłasznie prac geodezyjnych w Poznaniu
  W dniu 25.02.2009 roku uruchomiono, bazujące na serwisie iGeoMap, internetowe zgłaszanie prac geodezyjnych w PODGiK powiatu poznańskiego (http://podgik.poznan.pl). Baza w PODGiK, tak jak dotychczas prowadzona jest w systemie GeoInfo, natomiast do zgłoszeń internetowych wykorzystywany jest system GEO-MAP zasilony danymi z GeoInfo.
   więcej

  2009-02-18 - Konsultacje z wykonawcami w Wejherowie
  W dniu 19 lutego 2009 o godz. 9:15 przedstawiciele firmy Geo-System Sp. z o.o. serdecznie zapraszają na konsultacje związane z internetowym zgłaszaniem prac geodezyjnych do pokoju 208 w budynku Starostwa Powiatowego.
   

  2009-01-29 - Sukces w konkursie na Najlepsze Praktyki SDI
  Pragniemy poinformować, że podczas dzisiejszych Warsztatów Projektu eSDI NET+, które miały miejsce na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się selekcja krajowych projektów SDI. Zgłoszony przez nas Serwis iGeoMap powiatu warszawskiego zachodniego został zwycięzcą na Najlepsze Praktyki SDI w kategorii “Innowacyjność”.

   więcej

  2009-01-21 - Zgłoszono 10 000 prac internetowych w serwisie iGeoMap
  Liczba prac zgłoszonych internetowo z wykorzystaniem serwisu iGeoMap przekroczyła dzisiaj 10 000. Rozkład prac zgłaszanych tą drogą w rozkładzie miesięcznym (od grudnia 2007 do 21.01.2009r.) przedstawiono na poniższym wykresie.

   więcej

  2009-01-12 - Nowe funkcje wybierania wielu działek podczas internetowego zgłaszania prac
  Przy internetowym zgłaszaniu prac geodezyjnych w ośrodkach dokumentacji w Mińsku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim i Wołominie wprowadzono możliwość określania wielu działek przedmiotowych (dotychczas możliwe było określenie jednej działki).
   więcej

  2009-01-08 - Wprowadzono nową wersję systemu GEO-MAP
  W dniu 8 stycznia 2009 roku wprowadzono do użytkowania wersję 9.45 systemu GEO-MAP. W związku z oczekiwaniami ośrodków dokumentacji wprowadzono w niej możliwość przechowywania przy każdym obiekcie informacji o wszystkich numerach operatów, które powodowały jakiekolwiek modyfikacje obiektu.
   więcej

  2009-01-08 - Spotkanie informacyjne w Pruszkowie
  Dnia 4.02.2009r PODGIK w Pruszkowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświecone internetowemu systemowi zgłoszeń prac geodezyjnych. Spotkanie odbędzie się w pokoju 101 o godz. 10:00. Przewidywana jest obecność kierownictwa PODGIK oraz przedstawicieli firmy Geo-system Sp. z o.o..  

  2009-01-07 - PODGiK Mińsk Mazowiecki i Wołomin - zmiana nazewnictwa plików
  Od dnia 7 stycznia 2009 roku zmieniono nazewnictwo plików z danymi do prac geodezyjnych zgłoszonych drogą internetową. Obecnie w nazwie używany jest numer Księgi Robót zamiast dotychczas używanego numeru KERG.

  UWAGA - Niniejsza zmiana dotyczy również prac zgłoszonych wcześniej, dla których generowane są nowe materiały.
   

  2008-12-15 - Powiatowe serwisy WMS w Geoportalu
  Od 12 grudnia powiatowe serwisy WMS uruchomione przez Geo-System Sp. z o.o. są włączone do państowego Geoportalu.
   więcej

  2008-12-10 - Spotkanie informacyjne w Bornem Sulinowie
  W dniach 4-5 grudnia 2008 odbyło się szkolenie pod tytułem „Powiatowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny – nowoczesne formy udostępniania”. Zostało ono zorganizowane przez Związek Celowy Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego.
   więcej

  2008-11-27 - Dodatkowe informacje na zgłoszeniu pracy
  W odpowiedzi na oczekiwania wyrażone na spotkaniach informacyjnych od dnia 27.11.2008r. wprowadzono generowanie w dokumencie zgłoszenia oznaczenia własnego wykonawcy podawanego w trakcie zgłaszania pracy i ułatwiającego później identyfikacje poszczególnych prac. Oznaczenie to powinno być widoczne na zgłoszeniu pod adresem firmy.
   więcej

  2008-11-20 - Po spotkaniu informacyjnym w Ożarowie
  W dniu 19 listopada 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Ożarowie Mazowieckim odbyło się spotkanie wykonawców geodezyjnych z władzami powiatu i przedstawicielami firmy Geo-system Sp. z o.o. dostarczającej rozwiązania informatyczne do prowadzenia powiatowego zasobu geodezyjno-kartograficznego. Głównym celem spotkania było przekazanie wykonawcom geodezyjnym informacji o działającym w powiecie internetowym systemie zgłaszania prac geodezyjnych oraz uzyskaniu ich opinii i sugestii z tym związanych. więcej

  2008-11-06 - Ortofotomapa z Geoportalu w Geo-Map
  W związku z uruchomieniem serwisu Geoportal.gov.pl informujemy Państwa, że istnieje możliwość wykorzystania dostępnej tam ortofotomapy również w Geo-Map więcej

  2008-11-05 - Odnowiony certyfikat dla iGeoMap
  W związku z odnowieniem certyfikatu niektóre przeglądarki internetowe mogą wyświetlić komunikat o nieznanej cyforwej sygnaturze z zapytaniem o kontynuację.Nowy certyfikat dla apletu iGeoMap wymaga od użytkownika jednorazowego zatwierdzenia. więcej

  2008-10-30 - Spotkanie informacyjne w Ożarowie
  Dnia 19.11.2008r o godz. 10:00 Służba Geodezyjna Powiatu Warszawskiego Zachodniego zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone internetowemu systemowi zgłaszania prac geodezyjnych, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa. Przewidywana jest obecność kierownictwa Służby Geodezyjnej oraz przedstawicieli firmy Geo-system Sp. z o.o.. Podobne spotkanie odbyły się 23 września w Mińsku Mazowieckim i 23 października w Wołominie. więcej

  2008-10-24 - Rozszerzenie funkcjonalności
  Od dnia 24 października zostaje wprowadzona możliwość edycji dla pól oznaczenie własne pracy oraz opis obiektu. Ulepszenie to pozwala na dodawanie informacji o pracy już po jej zgłoszeniu. Pole te są widoczne tylko dla Wykonawcy, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie są umieszczane w żadnych dokumentach. więcej

  2008-10-24 - Po spotkaniu w Wołominie
  W dniu 23 października 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Wołominie odbyło się spotkanie wykonawców geodezyjnych z władzami powiatu i przedstawicielami firmy Geo system Sp. z o.o. dostarczającej rozwiązania informatyczne do prowadzenia powiatowego zasobu geodezyjno-kartograficznego. Głównym celem spotkania było przekazanie wykonawcom geodezyjnym informacji o działającym w powiecie od stycznia bieżącego roku internetowym zgłaszaniu prac geodezyjnych oraz uzyskaniu ich opinii i sugestii z tym związanych. więcej

  2008-10-10 - Nowa funkcjonalność przy zgłaszaniu pracy
  W dniu dzisiejszym została dodana możliwość dodatkowego opisania pracy geodezyjnej. Podczas zgłaszania pracy z poziomu serwisu iGeoMap dodano dwa pola: oznaczenie własne pracy oraz opis obiektu. Wyszukiwarka prac również obejmuje wprowadzone pola. Wkrótce zostanie dodana możliwość edycji tych pól już po zgłoszeniu pracy z poziomu serwisu ePODGiK. więcej

  2008-10-02 - Zgłaszanie prac na Kościerzynie
  OD 1 października 2008 roku pełna funkcjonalność internetowe zgłaszania prac została uruchomiona w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie. Na uwagę zasługuje fakt, że system w Kościerzynie współpracuje z wykorzystywanym tam oprogramowaniem TurboEwid (dawniej Ewid2000). więcej

  2008-10-01 - Spotkanie informacyjne w Wołominie
  Dnia 23.10.2008r o godz. 10:00 PODGIK w Wołominie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświecone internetowemu systemowi zgłoszeń prac geodezyjnych, które odbędzie się w sali Rady Powiatu w budynku Starostwa. Przewidywana jest obecność kierownictwa PODGIK oraz przedstawicieli firmy Geo-system Sp. z o.o. Podobne spotkanie odbyło się 23 września w Mińsku, a w Ożarowie odbędzie się w niedalekiej przyszłości. więcej

  2008-09-29 - Zmiany w interfejsie użytkownika
  W związku z oczekiwaniami użytkowników wyrażonymi na spotkaniu informacyjnym 25.09.2008r. w Mińsku Mazowieckim wprowadzono zmiany w interfejsie użytkownika dające możliwość wyszukiwania prac z wykorzystaniem różnych atrybutów związanych z pracą. Możliwe jest wyszukiwanie po fragmencie KERGu, księgi robót, obrębu, czy gminy.  więcej

  2008-09-22 - Zgłaszanie prac na Pruszkowie - nowe gminy
  Od dnia 22 września 2008 uruchomiona zostaje możliwość internetowego zgłaszania prac geodezyjnych w kolejnych gminach powiatu pruszkowskiego: Michałowice i Nadarzynwięcej

  2008-09-16 - Zgłoszenia błędów w serwisie
  W serwisie ePODGiK uruchomiono nową funkcjonalność polegającą na sygnalizowaniu administratorom oraz właściwym ośrodkom dokumentacji ewentualnych błędów w utworzonych plikach (np. plik został przesłany niecały albo zawiera nieprawidłową lub niepełną treść). Aby zasygnalizować wystąpienie takiego przypadku należy na stronie z materiałami do pobrania kliknąć w pozycję "zgłoś błąd" (dla każdego pliku oddzielnie). Dalej serwis prosi o krótki opis błędu i prosi o wysłanie zgłoszenia. więcej

  2008-09-16 - Możliwość ponownego generowania materiałów
  We wszystkich ośrodkach dokumentacji wykorzystujących internetowe zgłoszenia wprowadzono nową funkcjonalność polegającą na możliwości wygenerowania nowych danych dla zgłoszonej wcześniej pracy. Funkcja szczególnie potrzebna jeśli od chwili zgłoszenia do rozpoczęcia prac upływa dłuższy okres czasu. Dostęp do funkcjonalności jest możliwy ze strony z udostępnionymi materiałami. więcej

  2008-09-16 - Spotkanie informacyjne w Mińsku Maz.
  Dnia 25.09.2008r o godz. 11:00 PODGIK w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświecone internetowemu systemowi zgłoszeń prac geodezyjnych. Przewidywana jest obecność kierownictwa PODGIK oraz przedstawicieli firmy Geo-system Sp. z o.o., która system opracowała i nadzoruje. Podobne spotkania planowane są w Ożarowie i Wołominie, o terminach będziemy Państwa informować. więcej

  2008-07-19 - Automatyczne wypisy z ewidencji gruntów
  Od 2008-07-19 PODGIK w Ożarowie Maz. i PODGIK w Mińsku Maz. rozpoczęły wydawanie wypisów z Ewidencji Gruntów również do prac związanych z aktualizacją mapy zasadniczej. W Ożarowie wypisy wydawane są dla wszystkich działek objętych obszarem zgłoszenia, natomiast w Mińsku dla działki przedmiotowej. Wydawanie wypisów dla innych asortymentów pozostaje bez zmian. więcej

  2008-07-01 - Usunięto awarie w PODGIK Mińsk Mazowiecki
  Usunięto awarię w PODGiK Mińsk Mazowiecki, zgłoszone tam prace zostały już przetworzone. Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy. więcej

  2008-06-28 - Awaria w PODGIK Mińsk Mazowiecki
  Ponieważ nastąpiła awaria zasilania w PODGiK Mińsk Mazowiecki, zgłoszone tam prace będą przetworzone dopiero po jej usunięciu. Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy. więcej

  2008-06-11 - O serwisie ePODGiK w czerwcowym 'Geodecie'
  W czerwcowym wydaniu magazynu geoinformacyjnego "Geodeta" ukazał się artykuł poświęcony internetowemu zgłaszaniu prac oraz serwisowi ePODGiK. więcej

  2008-06-09 - Uruchomiono serwis PODGiK Powiatu Szczecineckiego
  Uruchomiono serwis iGeoMap Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczecinku. Cały czas trwają prace nad udostępnieniem pełnych możliwości serwisu, ale już można rejestrować się do internetowego zgłaszania prac ze strony internetowej PODGiK Szczecinek. więcej

  2008-04-29 - Automatyczne wydawanie wypisów z ewidencji gruntów i budynków
  Od dzisiaj uruchomiono automatyczne wydawanie wypisów z ewidencji gruntów i budynków dla prac zgłoszonych drogą internetową również w Ośrodkach Dokumentacji w Wejherowie i Wołominiewięcej

  2008-04-23 - Automatyczne wydawanie wypisów z ewidencji gruntów i budynków
  W powiatowych Ośrodkach Dokumentacji w Mińsku Mazowieckim i Ożarowie dla prac prawnych i inwentaryzacji budynków zgłoszonych drogą internetową uruchomiono automatyczne wydawanie wypisów z ewidencji gruntów i budynkówwięcej

  2008-04-04 - Pruszkowski ośrodek w serwisie ePODGiK
  Od 14 kwietnia 2008 roku wprowadzamy dla Państwa wygody możliwość zgłaszania prac geodezyjnych z wykorzystaniem serwisu iGeoMap na terenie Miasta Brwinowawięcej

  2008-04-01 - Nowa funkcjonalność w serwisie
  W celu dostosowania działania serwisu do indywidualnych potrzeb wykonawców geodezyjnych dodaliśmy dla każdego użytkownika możliwość wyboru dla jakich statusów ma zostać wysłana wiadomość email do geodety. więcej

  2008-03-12 - Wydawanie danych 24 godziny na dobę również w Wejherowie
  Od 10 marca 2008 r. identyczną funkcjonalność w zakresie zgłaszania prac geodezyjnych drogą internetową uruchomiono w Ośrodku Dokumentacji w Wejherowie.

   więcej

  2008-02-19 - Wydawanie danych 24 godziny na dobę
  Od 1 lutego 2008 r. (w ośrodkach w Ożarowie Mazowieckim, Wołominie i Mińsku Mazowieckim) prace zgłoszone drogą elektroniczną (za pośrednictwem serwisu iGeoMap) przetwarzane są automatycznie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wyjątkiem są codzienne przerwy na publikację danych do Internetu realizowaną w godzinach wieczornych. więcej

  Copyright (C) 2006-2012 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
  Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2012